Genel

Tırrek Ne Demek?

Bazen sokakta, bazen sosyal medyada bazen de arkadaş ortamında tırrek terimi ile karşılaşabiliyoruz. Peki sık kullanılan tırrek ne demek? Tırrek kelimesi bazen sinirlenince bazen de komiklik için kullanılabiliyor. Kelime anlamını bilmeyenler için burada ne anlama geldiğini açıklıyoruz.

Düşünülenin aksine tırrek kelimesi büyük bir küfür değil ancak argo bir kelimedir. Yani biri size tırrek diyorsa sizi övmüyor aksine aşağılıyor demektir. TDK, Kürtçe’de Tırrek anlamı nedir hadi birlikte inceleyelim.

Kürtçe Tırrek Ne Demek?

Son zamanlarda çok kullanılan ve yaygınlaşmış bir kelime olan tırrek, anlam bakımından salak, odun kafalı gibi çeşitli anlamlara gelir. Genelde doğu bölgesinde kullanılan bir kelimedir. Daha çok Diyarbakırda kullanıldığını da söyleyebiliriz. Herhangi bir yerde yürürken dahi tırrek kelimesini duyabilirsiniz.

Tırrek Ne Demek Argo?

Tırrek kelimesi sosyal medyada da çok sık kullanılmaya başlandı. Örneğin Instagram ya da Youtube gibi platformların yorum kısımlarında insanların bu terimi kullandığını görmek mümkün. Peki Tırrek ne demek argo mu? Tırrek, mal, ahmak, aptal gibi anlamlara gelir. Tam anlamıyla küfür diyemeyiz ancak hakaret sözcüğü denilebilir.

Tırrek Küfür Mü?

Tırrek kelimesi TDK’da yer almamaktadır. Bu nedenle küfür olup olmadığı hakkında net bir yorum yapmak mümkün değil. Ancak aptal, ahmak ve korkak gibi anlamlara gelmektedir. Daha çok doğu illerinde kullanılır. Aynı zamanda sosyal medya uygulamalarında da bu terim çok sık kullanılıyor.

Tırrek Nedir?

“ahmak, korkak, salak, mal” gibi çeşitli anlamlarda kullanılır.

Tırrek TDK Ne Demek ?

Bu kelime Türkçe bir kelime değildir. Daha çok Kürtçe konuşulan yerlerde kullanılır. TDK’da bir anlamı yoktur. Ancak kelime anlam bakımından, korkak, aptal, ahmak gibi çeşitli anlamlara sahiptir. Eğer biri size bu kelimeyi söylüyorsa muhtemelen bunlardan birini demek istiyordur.

Dızcı Ne Demek?

Hırsız demek. Sıfır bir dizisi gibi çeşitli dizilerde de dızlamak gibi kelimeler çok sık kullanılmıştır. Özetle Dızcı hırsızlara denir. Dızlamak ise çalmak anlamına gelir.

Sosyal medyada çok sık karşılaşmış olduğumuz tırrek kelimesinin anlamını burada açıkladık. Bu ve buna benzer anlamadığınız kelimeler olursa bizlere sorabilirsiniz. Konu hakkında araştırma yapıp burada sizlere bilgi vereceğiz. Çeşitli sözlük sayfaları ve sohbet uygulamalarında da kullanılan tırrek kelimesi hakkında siz de bildiklerinizi yorum yaparak yazabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Kekolara seslenirken kullanabileceğiniz bir kelimedir. Türkçede y***ak deme etkisi yaratan soft bir argodur. Ancak genel anlam itibariyle tırrek anlamı; boş gezen, boş konuşan, serseri kişilere verilen lakaptır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir