Teknoloji

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? 2024

Superbox azımsanmayacak sayıda kullanıcıya sahip internet hizmeti veren firmalardan biridir. Kullanıcılar “Turkcell Superbox şifre değiştirme nasıl yapılır” konusunda araştırmalar yapıyorlar. Hem Superbox arayüz şifresini hem de modem wifi şifresini nasıl değiştirebileceğinizi burada anlatıyor olacağız. Bildiğiniz gibi, Türkiye’de Superonline kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Superbox kullanan kişiler ise Wifi internet şifresini değiştirmek isteyebiliyorlar. Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri de bu olduğundan dolayı nasıl şifre değiştirildiğini anlattık.

(Superbox şifre nasıl değiştirilir?) Telefondan ve bilgisayardan nasıl yapıldığını burada adım adım anlattık. Burada bahsedilenler yapılarak wi-fi şifre değiştirme işlemi yapılabilir. İlk defa şifre değiştirecek olanlar alt başlıklarda anlattıklarımızı sırası ile uygulamalıdır. Ayarları yaptıktan sonra, Turkcell Superbox internet şifre değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız. Ayrıca, istediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Fakat, 123456789 gibi basit şifreler girmemeye özen gösterin.

Superbox Şifre Değiştirme

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme 2024

Superbox şifre değiştirme işlemini uygulayabilmek için cihaz modelini ve arayüz giriş bilgilerine sahip olmalısınız. Eğer bu bilgilere sahipseniz, Wi-Fi şifresini değiştirmek çok az vaktinizi alacaktır. Modem arayüzüne giriş yaparak Wi-Fi adını da değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra Wi-Fi ağınıza bağlı olan bütün cihazları da görüntüleyebiliyorsunuz.

Superonline Wi-Fi şifresini ve adını değiştirmek için arayüz giriş bilgilerine sahip olmalısınız. Bu bilgiler modem kutusunda bulunan kitapçıkta yazmaktadır. Eğer kitapçığınız yoksa arayüze girmek için aşağıdaki IP adreslerini kullanabilirsiniz.

  • 192.168.0.1
  • 192.168.1.1
  • 192.168.0.1
  • 192.168.2.1

Yukarıdaki listede bulunan IP adreslerini tarayıcıdan ziyaret ederek arayüz giriş ekranına gelebilirsiniz. Fakat, arayüze giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifreyi de bilmeniz gerekir. Bu bilgiler de yine modem kitapçığında yazmaktadır. Eğer bulamadıysanız aşağıdaki bilgileri kullanın.

Kullanıcı AdıŞifre
adminsuperbox
adminadmin
rootroot
adminroot
rootadmin

Yukarıdaki bilgileri kullanarak Superonline Superbox arayüzüne giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” menüsüne gidin. Buradan modem Wi-Fi şifre değiştirme ekranına gidin. Ardından belirlediğiniz şifreyi yazarak wi-fi şifresini değiştirebilirsiniz. Artık bilgisayar ya da telefondan aynı Wi-Fi’ye bağlanabilmek için yeni şifreyi yazıp bağlanmanız gerekecek.

Superonline Superbox WiFi Şifre Değiştirme

Yukarıdaki bilgileri kullanarak modem arayüzüne giriş yaptıysanız; Superbox şifre değiştirebilirsiniz. Eğer daha öncesinde şifre değiştirme işlemini yapmadıysanız aşağıdaki adımları uygulayın. Bu adımlar sayesinde Wi-Fi şifresini değiştirebilirsiniz. O halde hadi Superonline Wi-Fi şifre değiştirme işlemini yapalım;

  • Arayüz ekranındaki “Ayarlar” sekmesine gidin.
  • Ekranın sol kısmında bulunan menüden “WLAN” menüsüne gidin.
  • Wlan menüsü altında bulunan “WLAN Temel Ayarları” seçeneğine basın.
  • Açılan seçeneklerden “WLAN Anahtarı” seçeneğine basın ve buraya yeni şifrenizi yazın.

Yukarıdaki adımlar sırası ile yapılarak Superonline internet hizmetinizin şifresini değiştirebilirsiniz. Yine isterseniz arayüz ekranından Superbox arayüz şifresini ve kullanıcı adını değiştirmek mümkün. Ayrıca, Wi-Fi adını da yine bu ekrandan yeni bir isim belirleyerek değiştirebilirsiniz. Wi-Fi İsimleri sayfasından komik, eğlenceli ve yeni internet bağlantısı isimlerine bakabilirsiniz.

Superbox Modem ve Wifi Şifresi Değiştirme ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Superbox modem ve Wifi şifresini değiştirmek için yukarıda anlattıklarımızı yapabilirsiniz. Ayrıca arayüz ekranından modem giriş bilgilerini, wi-fi adını, wifi bağlı cihazları da inceleyebilirsiniz. Eniyisor’a gelen diğer soruları aşağıda başlıklar halinde yanıtladık.

1. 192.168.1.1 Turkcell Superbox Şifre Değiştirme

Tarayıcınızdan 192.168.1.1 adresine gidin. Kullanıcı adına root ya da admin şifreye superbox yazın ve arayüze girin. Arayüze giriş yaptıktan sonra WLAN Temel Ayarları > Wlan Anahtarı alanından yeni Wi-Fi şifrenizi belirleyebilirsiniz.

2. Superbox Şifre Değiştirme Telefondan

Telefondan Superonline şifresi değiştirmek için; 192.168.1.1 adresine gidip arayüz ekranına ulaşmanız gerekir. Sonrasında ise Modem Arayüz bilgileri ile arayüze giriş yapın. Buradan da Wi-Fi şifre değiştirme ekranından şifreyi değiştirebilirsiniz.

3. Superbox Kullanıcı Adı ve Wi-Fi Adı Değiştirme

Superbox kullanıcı adı ve Wi-Fi şifresini değiştirme için arayüz ekranına girmelisiniz. Giriş yaptıktan sonra modem bilgilerini buradan değiştirebilirsiniz. Arayüz bilgilerini değiştirdikten sonra bir yere kaydetmenizi öneririz.

4. Superbox Arayüz Şifresi Unuttum

Superbox arayüz şifresi unuttum diyorsanız; modem üzerinde bulunan genelde açma kapama tuşunun yanında bir boşluk vardır. Bu boşluğa bir kürdan ya da iğne ile basarak modemi sıfırlamanız gerekir. Bunu yaparsanız modem kurulum ayarlarına geri dönecektir.

5. Superbox Arayüze Giremiyorum

Superbox arayüzüne giriş yapamıyorsanız muhtemelen modem arayüz giriş bilgilerini değiştirmişsinizdir. Bilgileri sıfırlamak için 4. soruda belirttiğimiz işlemleri yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir