Genel

Turkcell Yurt Dışı Paketleri 2023 İnternet ve Dakika

Turkcell yurt dışı paketleri, yurt dışına çıkacaklar tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Tatil ya da iş amacıyla farklı bir ülkeye gittiğinde hattını nasıl kullanması gerektiğini çoğu kişi bilmiyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki mevcut tarife içeriğiniz yurtdışında geçerli değil. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey gideceğiniz ülkeye göre bir paket tercihi yapmak.

Amerika, Almanya ya da farklı bir yurtdışı ülkesindeyseniz Turkcell size özel paketler sunmaktadır. Bu paketlerden ihtiyacınıza uygun olanı seçip tanımlamanın ardından kullanmaya başlayabilirsiniz. Tekrardan bir hatırlatma yapalım, yurtdışına çıkmadan önce Turkcell müşteri hizmetlerini yani 0532 532 00 00’yi arayarak farklı bir ülkeye gideceğinizi ve nasıl bir paket almanız gerektiğini sorabilirsiniz. Resmi internet sitesinden incelediğimizde aboneleri için çeşitli yurtdışı paketleri sunan GSM operatörünün farklı hizmetleri bulunuyor. İsterseniz belirli bir ücret ödeyerek paketinizi yurtdışında kullanabilir isterseniz de ek bir yurtdışı paketi alabilirsiniz.

Turkcell yurtdışı paketi

Turkcell Yurtdışı Paketleri

 • Tarifen yurt dışında geçerli avantaj.
 • Tarifen yurt dışında geçerli ekstra.
 • Avantaj yurt dışı paketi.
 • Paketim yurt dışında geçerli 1 gün.
 • Paketim yurt dışında geçerli 3 gün.
 • Paketim yurt dışında geçerli 5 gün.
 • Yurt dışı standart paket.
 • Suudi Arabistan 300 dk paketi.
 • KKTC 20 GB paketi.
 • Yurt dışı akıllı data 250 mb.
 • Yurt dışı akıllı data 500 mb.
 • M2M Akıllı yurt dışı dünyası
 • Standart Dünya Tarifesi Hazır Kart.

Turkcell yurt dışı paketi olarak toplamda 13 farklı paket sunmaktadır. İsterseniz tarifenizi yurt dışında kullanabileceğiniz avantajlı paketi seçebilir isterseniz de Avantaj yurt dışı paketi ile 2 GB 100 dakika yurt dışında konuşma içeriğine sahip olabilirsiniz.

Turkcell Tarifen Yurt Dışında Geçerli Avantaj Paketi

Aboneler tarafından en çok tercih edilen ise Turkcell tarifen yurt dışında geçerli avantaj paketidir. Bu paketi satın aldığınızda mevcut tarifenizi yurt dışında kullanabilirsiniz. Türkiye’deki tarifenizdeki internet, dakika ve sms haklarının tamamını ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan yurt dışında 64 ülkede kullanmanızı sağlar. Paketin fiyatı günlük 160 TL’dir. Aşım yapmanız halinde paket aşım ücreti yansır.

Turkcell Tarifen Yurt Dışında Geçerli Ekstra

Türkiye’de kullandığınız paketinizdeki hakları yurt dışında 50 ülkede kullanabilirsiniz. Bu paket günlüktür ve günlük ücreti 220 TL’dir. Paket hakkında daha fazla bilgi almak, paketi satın almak ve hangi ülkelerde geçerli olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Turkcell Avantaj Yurt Dışı Paketi

Turkcell avantaj yurt dışı paketi mevcut tarifenizin harici bir pakettir. Bu paketi satın aldığınızda 2 gb internet, 100 dakika yurt dışında konuşma haklarına sahip olursunuz. Paketin aylık ücreti 350 TL’dir. Ancak aşım yapmanız halinde yurt dışı aşım ücretleri geçerli olacaktır. Bu paketi satın alanlar sadece Whatsapp’ta interneti kullanmaları halinde yeterli olacaktır. Bunun dışında internet kullanımını gittikleri yerlerde mobil veriyi kapatıp Wi-fi üzerinden yaparlarsa çok daha avantajlı bir kullanım yapmış olurlar.

Paketim Yurt Dışında Geçerli 1 Gün

Paketim yurtdışında geçerli 1 gün özelliği sayesinde yurt içi tarifenizde bulunan her yöne dakika, sms ve internetinizi yurt dışındaki 85 ülkede kullanabiliyorsunuz. Günlük ek 150 TL’ye satın alınabilir. Satın alma işlemini müşteri hizmetlerini arayarak ya da Dijital Operatör uygulamasından yapabilirsiniz. Ayrıca paketin hangi ülkelerde geçerli olduğunu sorgulamayı da unutmayın.

Paketim Yurt Dışında Geçerli 3 Gün

Paketim yurt dışında geçerli 3 gün ek paketi ile yurt dışında 85 farklı ülkede mevcut tarifenizdeki dakika, sms ve interneti kullanabiliyorsunuz. Bu paketin geçerlilik süresi 3 gündür. Fiyatı ise 400 TL’dir. Eğer üç günlük bir yurt dışı ziyaretiniz olacaksa bu ek paketi tercih edebilirsiniz.

Paketim Yurt Dışında Geçerli 5 Gün

Paketim yurt dışında geçerli ek paketleri arasında en fazla gün sayısına sahip olandır. Yurt dışı ziyaretinde bulunacaksanız ve 4 – 5 gün kalmayı düşünüyorsanız bu paketi tercih edebilirsiniz. Paketin fiyatı 600 TL’dir. Bu ücreti ödeyip pakete sahip olduğunuzda geçerli olan 85 yurt dışı ülkesinde tarife haklarınızı kullanabiliyorsunuz. Paket aşımı yapmanız halinde ise ilgili aşım ücretleri çıkacak olan dönem faturanıza yansıyacaktır.

Turkcell Yurt Dışı Standart Paket

Dünyanın her ülkesinde (KKTC Hariç) arama ve aranmanız halinde 17 TL/DK, SMS gönderme 5 TL/Adet, internet kullanımınızda ise MB başı 19 TL olarak ücretlendirilirsiniz. Ek paket satın alma işlemine göre çok daha pahalı bir sistemdir. KKTC’de arama ve aranma ücreti dakikası 2 TL, SMS 1,5TL/Adet, internet kullanımı ise MB başı 5 TL olarak ücretlendirilecektir.

Suudi Arabistan 300 DK Paketi

Paketi satın almanız halinde sahip olacağınız içerikler: 100 MB internet, 150 dakika her yöne, 150 dakika yurt dışında aranma. Bu paketin aylık ücreti 180 TL’dir. Bildiğiniz gibi yurt dışınd arandığınızda da ücret yansımaktadır. Bu nedenle paketler de buna göre düzenlenmiştir.

KKTC 20 GB Paketi

Askerlik, iş ya da okul için KKTC gidenlerin en çok tercih ettiği pakettir. 20 GB internet, 2000 dakika her yöne, 1000 dakika yurt dışında aranma içeriğine sahip olursunuz. Paketin aylık ücreti 1200 TL’dir. Eğer öğrenciyseniz ya da asker olarak Kıbrıs’a gittiyseniz oranın hatlarından birini tercih etmek çok daha uygun fiyata gelecektir.

Yurt Dışı Akıllı Data 250 MB

Turkcell yurt dışı paketleri arasında yalnızca internet olan paketler de mevcut. Bu paketlerden biri de yurt dışı akıllı data 250 mb paketidir. Paketi satın aldığınızda yurt dışında geçerli 250 mb içeriğiniz olur. Ücreti ise 45,50 TL’dir.

Yurt Dışı Akıllı Data 500 MB

Bir başka Turkcell yurt dışı paketlerinden biri yine internet paketi olarak 500 MB sunmaktadır. Bu paketi satın aldığınızda yurt dışında geçerli 500 MB internetiniz olur. Paketin ücreti ise 65,72 TL’dir.

M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası

Yurt dışında internetim olsun yeter diyenler de oldukça fazla. Çünkü günümüzde sesli ve görüntülü aramalar ve mesajlaşmak için Whatsapp gibi internet tabanlı uygulamalar yeterli oluyor. Bir diğer yurt dışı internet paketi olan M2M akıllı yurt dışı dünyası paketi 3 MB verir ve ücret olarak 4,50 TL’dir.

Turkcell Faturasız Standart Dünya Tarifesi Hazır Kart

Turkcell aboneleri yurt dışında dakika, sms ve mb başına ücretlendirilir. Konuşmanın dakikası ise 15 TL’dir. Turkcell yurt dışı paketlerinden birini satın almadan önce müşteri hizmetlerini arayıp gideceğiniz ülkeyi ve hangi paketi almanız gerektiğini öğrenin.

Bu sayede satın aldığınız Turkcell yurt dışı paketlerinden biriyle ne kadar ödediğinizin bilincinde ve nasıl kullanmanızı gerektiğini öğrenmiş olursunuz. Eğer herhangi bir paket satın almadan yurt dışına çıkarsanız ve kullanım yaparsanız bunun ücreti çıkacak olan önem faturanıza yansır. Bu ücret paket satın almadığınızdan dolayı kullanımınıza bağlı olarak çok yüksek miktarlarda olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir