Teknoloji

Word Sayfa Silme Nasıl Yapılır? Tez Boş Sayfa Silme

Word’de boş sayfa silme işlemi birçok kişi tarafından bilinmiyor. Sizin için Word sayfa silme nasıl yapılır detaylarıyla görseller ile anlatıyoruz. Buradaki anlatıma bakarak istediğiniz herhangi bir sayfayı birkaç saniye içerisinde silebilirsiniz.

Word sayfa silme işlemi sayesinde boş sayfaları silebilir ya da gereksiz sayfaları kaldırabilirsiniz. Bu işlemi farklı yollarla yapmak mümkün. Ancak çoğu fazladan vakit kaybetmenize neden oluyor. Sizin için en basit ve kısayolu burada anlatıyoruz.

Microsoft Word programını kullanırken zamanın oldukça önemli bir unsur olduğunun farkındayız. Genelde bu tür programlarda yapılan işler kısa sürede ve vaktinde yetiştirilecek işler oluyor. Vaktinizi en iyi ve doğru şekilde kullanmak için Word’de boş sayfa silme işlemi gibi işlemleri hızlı bir şekilde yapmak gerekir. Burada anlatılan yöntemi uygulayarak herhangi bir sayfayı kısa sürede kaldırabilirsiniz.

Word sayfa numarası ekleme, ile ilgili haberimizi de inceleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmediğiniz çeşitli kısayollara bakabilirsiniz.

Microsoft Word Sayfa Silme

  • Sayfa sileceğiniz Word dosyasını açın.
  • Sayfa açıldıktan sonra CTRL + F tuşlarına aynı anda basın.
  • Sonrasında “Sayfalar” sekmesine girin.
  • Silinmek istenilen sayfayı bulup üstüne sol tıklayın.
  • Buradan da Backspace tuşuna basarak o sayfayı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa bir tuş kombinasyonu yaptıktan sonra yukarıda bahsi geçen adımları uygulayarak Microsoft Word boş sayfa silme işlemi yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için Control + F tuşlarına aynı anda basın, “Sayfalar” sekmesine gelin, sileceğiniz boş ya da herhangi bir sayfaya bir defa tıklayın ve Backspace tuşuna bastıktan sonra sayfa silme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Word’de sayfa silme işlemi oldukça önemlidir, sunum hazırlarken ya da hazır bir sunumu yazdıracak olursanız boş sayfalardan kurtulmanız gerekir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız eniyisor.com ekibi olarak bunu iki farklı yöntem ile anlattık.

Microsoft Word’de Boş Sayfa Silme Nasıl Yapılır?

  • CTRL + Shift + 8 tuşlarına aynı anda basın veya giriş sekmesine dokunup paragraf simgesini seçin.
  • Paragraf özelliği seçildiğinde, her paragrafın son kısmında ¶ simgesini gösterecektir.
  • Boş sayfada bulunan bu paragraf simgesini seçin.
  • Backspace tuşuna dokunarak seçili alanı yani o sayfayı silebilirsiniz.

Eğer silmeniz gereken birden fazla sayfa varsa ilk yöntemi uygulamanızı öneririz. Bu sayede vakitten daha fazla tasarruf etmiş olursunuz. Yukarıdaki yöntemlerden sizin için kolay ve kullanışlı olanı uygulayın. Microsoft Word ile ilgili farklı bilgilere de ihtiyacınız varsa yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Microsoft boş sayfa silme işlemi ile ilgili aklınıza takılanları da yine bizlere sormayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir