Genel

1 Dakikada Ziraat Bankası Hesap Hareketleri Silme Nasıl Yapılır?

En fazla kaç günün hesap hareketi görülür ve Ziraat Bankası hesap hareketleri silme nasıl yapılır? Ziraat bankası mobil bankacılıkta hesap hareketlerini silebilir miyim? Eniyisor’a gelen yeni soru banka hesap hareketlerini silme ile ilgili oldu. Biz de bunun mümkün olup olmadığını araştırmaya başladık. Acaba banka hesap hareketleri silme işlemi gerçekten var mı diye araştırdık.

Ziraat Bankası Hesap Hareketleri Silme Mümkün mü?

Yalnızca Ziraat hesap hareketleri silme işlemi bütün diğer hiçbir bankanın da hesap hareketleri silme işlemi bulunmamaktadır. Bunun genel nedeniyse veriler banka tarafından kayıtlı tutulur. Banka verilerini müşterinin silmesi ise mümkün değildir. Bu tür bir hizmet olsa dahi Ziraat Bankası ya da herhangi bir diğer banka bunu yapmanıza izin vermez. Bunun nedeni ise hesabınız ile ilgili bilgi almak istediğinizde ya da hesap ile ilgili bir sorun yaşandığında bu bilgilere bakılmaktadır. Hesap güvenliği bakımından da hesap hareketlerinin silinmemesi önemlidir. Özetle internet bankacılığı hesap hareketleri silme işlemi bulunmamaktadır. Aynı zamanda Ziraat mobil hesap hareketleri silme ya da internetten hesap özeti silme gibi işlemler de bulunmuyor.

İsterseniz mobil bankacılık kullanın, isterseniz bankanızı ziyaret edin isterseniz de Atm’den hesap hareketleri silinememektedir.

Peki hesap hareketleri konusunda ne kadar geçmişe bakılabiliyor. Bir banka hesabı açıldığında yaptığınız bütün harcamalar ve ödemeler kayıt edilir. Kaydedilen bu bilgiler müşteri isteği üzerine banka tarafından müşterisine iletilmektedir.

Hesap Hareketlerine Nasıl Bakılır?

  • Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı ile hesap hareketine bakmak mümkündür.
  • Ziraat Bankası son 3 aya kadar hesap hareketlerini size göstermektedir. Mobil uygulamadan son 3 ayın harcama bilgilerine bakılabilir. Daha uzun süreli işlem bilgisi için banka ile iletişime geçmeniz gerekir. Hesap hareketleri bankadan bankaya farklılık gösterir. Örnek verecek olursak Garanti Bankası mobil uygulamasından son 2 yıla kadar yapılan işlemlere bakılabilmektedir.
  • ATM ile hesap hareketlerine bakılabilir. Yakınınızdaki Ziraat ATM’sine gidip hesap hareketleri banka kartınızı takıp ardından hesap hareketlerinize bakabilirsiniz.
  • Bankayı arayarak hesap hareketleri bilgisine bakabilirsin. Ziraat Bankası için 0850 220 00 00 numarasını arayarak hesap hareketleri dökümünü mail adresinize isteyin.
  • Son adımda ise bankaya gitmek. Bankaya giderek hesap hareketlerinizi talep edebilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile hesap hareketlerine nasıl bakılır bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyip öğrenebilirsiniz.

Ziraat Mobil Hesap Hareketi Silme

Ziraat Mobil hesap hareketi silme nasıl yapılır? Ziraat Mobil uygulamasından hesap hareketlerini silmek istiyor olabilirsiniz. Fakat ne mobil uygulamadan ne de internet bankacılığından hesap hareketi silmek mümkün değildir.

Bu durum yalnızca Ziraat Bankasına özel değildir. Bütün bankalar için hesap hareketi silmek imkansızdır. Bunun nedeni ise ilgili verilerin banka sistemine kayıtlı oluşudur. Ayrıca BDDK yani Banka Denetleme Düzenleme Kurumu tarafından da bankaların bu bilgiyi saklamasına ve silmemesine izni vardır.

Ziraat Bankası Hesap Hareketleri 1 Yıl

Ziraat Bankası hesap hareketleri 1 yıl almak için bankanız ile iletişime geçebilirsiniz. Mobil uygulamadan son 3 aya ait hesap hareket bilgisi sunulmaktadır. Fakat siz 1 yıllık hesap hareketine gereksinim duyuyorsanız bankanız ile iletişime geçip mail adresinize ilgili dönem arasındaki hesap hareketlerini alabilirsiniz.

Annesinden, babasından ya da eşinden banka veya kredi kartını alan kişiler çok fazla harcama yaptıklarında bu harcamaların görünmemesi için hesap hareketlerini silmek isteyebiliyorlar. Çünkü aşırı derecede harcama yapıldığında dikkat çekiyor. Ancak ne yazık ki Ziraat Bankası ya da herhangi bir bankadan hesabın hareketini silmek mümkün değildir. Hesap hareketleri bankanın kullandığı bilgiler olduğundan silinememektedir. Ziraat Bankası Hesap Hareketleri Silme haberi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir