Genel

Konya Elkart (ATUS) Bakiye Sorgulama ve Yükleme

Konyakart ay da bilinen adıyla Elkart ile ilgili bazı işlemleri internetten de yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemler arasında Elkart bakiye sorgulama ve Atus bakiye yükleme işlemleri de sıralanabilir. Eğer telefondan ya da bilgisayardan otobüs kartınıza bakiye yüklemek ya da içerisindeki bakiyeyi sorgulamak istiyorsanız buradaki işlemleri takip edin.

Konya Atus bakiye sorgulama işlemi yapabileceğiniz gibi bakiye yükleme işlemi de kolayca yapılabilir. Banka kartı ya da kredi kartınızla birkaç saniye içerisinde bu işlemleri yapabilirsiniz. Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız hem bakiye sorgulama hem de bakiye yükleme başlıklarını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca isterseniz Atus internet sitesinden otobüs seferleri, durakları ve otobüsüm nerede gibi çeşitli bilgilere de bakabilirsiniz.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte Belediyeler de buna ayak uydurmaya başladı. Toplu taşımalarda artık bilet yerine kart ile ödeme yapılıyor. Bu kartlar da eskiden sadece gişelerden bakiye yüklenirken günümüzde internetten de bakiye yüklemek ve bakiye sorgulamak mümkün. Elkart Konyalı vatandaşların şehir içi toplu taşımada kullandıkları bir karttır. Konya Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçlarında bu kart ile seyahat edilebilir.

Konyalı vatandaşların toplu taşıma için tercih ettiği Elkart, içinde para olması halinde kullanılabilir. Konya‘da bulunan otobüs ve tramvaylarda geçerli olan ulaşım kartı ile bakiye yüklenerek seyahat edilir. Konya Büyük Şehir Belediyesi hizmeti olan Akıllı Toplu Taşıma Sistemi (ATUS) ile El karta bakiye yükleme ve kalan bakiye sorgulama yapılabilir.

Atus Bakiye Sorgulama ve Yükleme Nasıl Yapılır?

 • Konya elkart bakiye sorgulama sayfasından sorgulama.
 • Dolum noktalarından atus bakiye sorgulama .
 • NFC ile Konya elkart bakiye sorgulama.
 • Atus Elkart bakiye yükleme.
 • Dolum noktalarından bakiye yükleme.

Konya Elkart Bakiye Sorgulama

Elkart bakiye sorgulama nasıl yapılır
 • https://atus.konya.bel.tr/atus/bakiye-sorgula ekranına giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra T.C. Kimlik numarası ya da Kart No İle seçeneklerinden birini seçin.
 • Seçiminize göre TC kimlik numaranızı ya da Kart No yazın.
 • Ardından doğum tarihi ve doğrulama kodlarını yazın.
 • Sonrasında bakiye sorgulama düğmesine dokunarak kartınızda kalan bakiyeyi sorgulayabilirsiniz.

Sorgulama işlemi işte bu kadar basit. Konyakart bakiye sorgulama işlemi için yukarıdaki 5 adımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Ayrıca isterseniz bakiyenizin ne kadar olduğunu dolum noktalarından da sorgulayabilirsiniz.

Dolum Noktalarından Atus Bakiye Sorgulama

Dolum noktalarından da Atus bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. Elkart dolum noktalarında bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Ana ekranda bulunan kart numarası bölümüne kart numaranızı yazıp bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

NFC İle Konya Elkart Bakiye Sorgulama

Bu özelliği kullanabilmek için telefonunuzun NFC özelliğinin olması gerekir. NFC özelliğini açıp, kartı telefona yakınlaştırın, kart numarasını okutun. Uygulama elkartı okuduktan sonra kartınızdaki bakiyeyi gösterecektir.

 • Elkart mobil uygulama indirme bağlantıları: Android – iOS

Atus Elkart Bakiye Yükleme

Atus elkart bakiye yükleme

Konya‘da yaşayan vatandaşlar, Elkart bakiye yükleme işlemini online bir şekilde yapabilirler. “https://edolum.konya.bel.tr/” adresine giriş yaparak dolum yapmak mümkün.

Atus bakiye yükleme adımları:

 • Elkart e-Dolum sayfasına giriş yapın.
 • “Bakiye Yüklemek İçin Tıklayınız” yazan yeşil butona dokunun.
 • TC kimlik numarasını girin ardından doğrulama kodunu yazın.
 • Sonrasında açılan ekranda sizden istenilen bilgileri ve dolum miktarını yazarak elkart bakiye yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca Elkart bakiye yükleme işlemi için dolum noktalarını da tercih edebilirsiniz. Konyalı vatandaşlar hem internetten hem de dolum noktalarından bakiye yükleyebiliyorlar.

Dolum Noktalarından Bakiye Yükleme

Dolum noktalarına kartınızla birlikte giderek yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken dolum noktasında kartınız ve yatıracağınız para miktarına göre dolum işlemini gerçekleştirmek. Ayrıca dolum noktasına kadar gitmek istemezseniz direkt olarak Konya Büyükşehir Belediyesinin sunmuş olduğu Atus sistemini kullanarak bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir