Haber

Atus Otobüs Nerede Konya (atus.konya.bel.tr)

Konya’da toplu taşıma kullananların en çok ziyaret ettiği platform Konya Belediyesi’nin Atus hizmetidir. Burada Atus otobüs nerede Konya otobüs sorgulama nasıl yapılır ve bu sistemin nasıl kullanıldığına dair çeşitli bilgiler vereceğiz. Bu platformdan otobüsün nerede olduğunu öğrenebileceğiniz gibi bir yerden bir yere giderken taksi ücretlerinin hesaplamasını da yapabilirsiniz.

Konya Atus otobüsüm nerede, konusu toplu taşımayı çok sık kullananlar tarafından merak edilmektedir. Evden ya da işten çıkmadan önce saat kaçta durakta olması gerektiğini merak edenler buradaki bilgiler sayesinde otobüsün nerede olduğunu ve hangi saatte durakta olacağı gibi bilgileri öğrenebilirler. Zaman en önemli şeydir. Eğer durakta otobüsü bekliyorsunuz ancak halen daha gelmediyse otobüsüm nerede uygulaması sayesinde bunu öğrenebilirsiniz.

Atus Konya Nedir?

Atus Konya

Atus Konya, Konya Belediyesi tarafından oluşturulmuş otobüs sorgulayabileceğiniz, hattaki araçları öğrenebileceğiniz, hat ve güzergahlara bakabileceğiniz ve buna ek olarak duraklar gibi bir çok konuda bilgi alabileceğiniz bir platformdur.

Bu platform sayesinde otobüsünüzün nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz. Yine bu uygulama ile hem taksi ücretlerini hem de durak isimlerini kontrol etmek mümkün. Atus ile yapabileceğiniz diğer şeyler:

 • Konyakart için e-dolum başvuru ve randevu işlemleri.
 • Taksi ile harita üzerinden ulaşım ücreti hesaplama.
 • Şehirler arası otobüs firmalarının bilgileri.
 • TCDD Taşımacılık A.Ş genel müdürlüğü.
 • ATus hakkında yardım ve destek.
 • Konyadan havayolu ulaşımı bilgileri.
 • Konyakart ve biniş ücretleri.
 • Unuttuğun eşyalar için hareket merkezi.
 • İlçelerden kalkan otobüs tarifeleri.

Gibi bir çok bilgiye bu platformdan ulaşmak mümkün. Eğer Konya’ya ilk defa gidecekseniz ya da Konya’da yaşıyorsanız bu platformu kesinlikle kullanmanızı öneririz.

Atus Otobüsüm Nerede Konya

 • Buradan Atus Konya internet sitesine giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra otobüsüm nerede seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekrandan Duraklar yazan kısma dokunun ve bulunduğunuz durağı seçin.
 • Durak seçimi yaptıktan sonra otobüsünüzün nerede olduğunu görebilirsiniz.
 • Bu ekranda duraktan geçen otobüsler ve otobüs yönlerini de görüntüleyebilirsiniz.

Dijitalleşen çağa doğal olarak belediyeler de ayak uyduruyorlar. Konya Belediyesinin geliştirmiş olduğu bu sistem sayesinde bir çok bilgiye ulaşım sağlanabiliyor. Hem havayolu hem demiryolu hem de karayolu ulaşımında en çok kullanılan araçlar hakkında bilgi edinmek mümkün.

Konya Atus Otobüs Tarifesi

Konya atus otobüs tarifesine bakmak için yine yukarıda bahsetmiş olduğumuz internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra hem toplu taşıma ücretlerini öğrenebilirsiniz hem de güzergahlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca taksi kullanmayı düşünüyorsanız iki konum arasında ne kadar ücret ödemeniz gerektiği bilgisine de yine bu platformu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Otobüsüm nerede diye merak ediyorsan kesinlikle kullanman gereken platform olan Atus’u Konya Büyükşehir Belediyesi uygulamasından da kullanabilirsiniz. Mobil uygulama ücretsizdir bununla beraber bir çok işlemi ve bilgiyi bu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Konya Atus Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konyakart bakiye sorgulama işlemi için de yine Atus kullanılabilir. Buradan ilgili ekrana giriş yapın giriş yaptıktan sonra TC Kimlik No, Doğum Tarihi bilgileri ve Doğrulama Kodu ekranlarını doğru şekilde doldurun. Sonrasında Bakiye Sorgula butonuna dokunarak Konyakart bakiyenizi de sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemi TC kimlik numarası ile yapılabileceği gibi kart numarasıyla da yapılabilir. Bunun için üst kısımdan TC Kimlik No yerine Kart No İle seçeneğini seçmeniz gerekir.

Konya Atus Bakiye Yükleme

Atus üzerinden Konyakartınıza bakiye yüklemek mümkün. Tek yapmanız gereken buradan bakiye yükleme sayfasına giriş yapmak. Daha sonra TC kimlik numarası ve doğrulama kodunu girmelisiniz. Ardından kart bilgilerinizin olduğu ekran açılacaktır. Buradan kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak bakiye yükleyebilirsiniz.

Bakiye yüklemesi yaparken elinizdeki kart kimin üzerine kayıtlıysa işlemi onun TC kimlik numarası ile yapmanız gerektiğini unutmayın. Atus otobüs nerede Konya yazımızda sizin için bakiye sorgulama, bakiye yükleme, otobüsün nerede olduğunu öğrenme ve Atus ne işe yarar gibi bir çok konuya yanıt verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir