Genel

Kuze Kere – Kuzi Keri Ne Demek? Kürtçe Anlamı

Kürtçe bazı kelimelerin anlamları oldukça fazla araştırılıyor. Bunlardan biri de kuzu kere ne demek ve kuzu keri nedir soruları diyebiliriz. Bu kelime genelde şaşırıldığında ya da sinirlenildiğinde söylenen bir kelimedir. Kürtçe bir kelimedir. Peki Instagram, Facebook ve hatta Youtube yorumlarında sık sık karşımıza çıkan kuze kere ne demek?

Son zamanlarda kürtçe bazı kelimelerin anlamları çok fazla araştırılıyor. Bunlardan biri de Kuze kere ya da kuzi keri ifadeleri ne anlama geliyor şeklindedir. Argo bir anlamı olan kuze kere terimi imkansız bir olay karşısında ya da şaşırıldığı veya sinirlenildiği anda kullanılan bir sözcüktür. Sözcük genel anlamıyla, argo bir terim olduğu için genelde erkekler tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Kuze Kere Ne Demek?

Kuze Kere veya Kuzi keri Kürtçe bir kelimedir ve anlamı Eşeğin a.ı yani eşeğin vajinası anlamına gelir. Genelde bu sözcük bir konuya şaşırıldığında dile getirilir.

Örneğin, dün 15 kişiyi birden dövdüm sonrada eve gelip uyudum gibi bir olay anlatılıyorsa biri yok kuze kere ya da kuzi keri şeklinde bir çıkış yapabilir. Özetle bu sözcük yok daha neler demenin kaba şekilde ifade edilişidir.

Aslına bakarsak normalde yazılışı Quzé Keré şeklindedir. Fakat çeşitli sosyal medya platformlarında Kürtçe bilmeyenler bunun nasıl yazıldığını bilmediğinden direkt duydukları şekliyle yani Kuze kere ya da kuzi keri olarak yazmakta ve dile getirmektedir.

Kürtçe Kuzi Keri Anlamı ?

Üst kısımda da belirttiğimiz gibi normalde yazılışı Quzé Keré şeklindedir. Ancak Kürtçe bilmeyenler tarafından kuzi keri olarak da yazılabiliyor. Anlamı ise eşeğin a*ı‘dır. Genel olarak şaşırma ifadesi olarak kullanılmaktadır. Argo bir kelimedir.

Instagram yorumlarında, Youtube ya da Tiktok gibi sosyal medya uygulamalarındaki videoların ya da fotoğrafların yorumlarında da bu sözcükle karşılaşmak mümkün. Argo olmayan haliyle açıklayacak olursak yok daha neler sözcüğünün argo halidir.

Kuzu Kere Ne Demek TDK?

Kürtçe de bir küfür olarak kullanılır. Genel olarak anlatılan bir olay ya da yaşanılan bir olay sonucunda şaşırma ifadesi olarak kullanılmaktadır. Ancak TDK’da yer alan bir sözcük değildir. Kürtçe dilinde kullanılan bir ifadedir.

Genelde bu sözcük “Yok artık!” ya da azarlamak için kullanılmaktadır.

Çeşitli sosyal medya uygulamalarının yorum kısmında ya da insanların bir konuşma esnasında bu ifadeyi sıkça kullandığını görebilirsiniz. Bu sözcük kürtçedir ve son zamanlarda sosyal medyada ve çeşitli platformlarda popüler bir hal almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir