Genel

(ETS 2) Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri Değişti

ETS 2, gelen paket güncellemesi ile sistem gereksinimleri ve ihtiyaç duyduğu depolama alanı değişti. Bilgisayarına indirecekler için “Euro Truck Simulator 2 sistem gereksinimleri” minimum ve önerilen olarak burada başlıklar halinde paylaşıldı. Oyunda çeşitli hataları gidermek ve yeni özellikler eklemek için yapımcı şirket SCS Software güncellemenin detaylarını oyun severlere açıkladı. Eğer siz de Tır oyunları arıyorsanız bu oyunu kesinlikle denemelisiniz. 19 Ekim 2012 yılında çıkan oyun günümüzde halen daha binlerce kişi tarafından oynanıyor. Sunuculara giriş yapıp, gerçek bir tır şoförü gibi haritada gezebilirsiniz. Haritalar oldukça geniş ki, bu haritalarda Türkiye haritasını da bulabilirsiniz.

ETS 2 Sistem gereksinimleri 2024, yılında oyunu bilgisayarına indirmek isteyenler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Bu yazımızda hem önerilen ve minimum sistem gereksinimlerini hem de oyunun kaç GB olduğunun bilgisini paylaşıyoruz. Bu sayede, bilgisayar özelliklerinizle karşılaştırarak bilgisayarın destekleyip desteklemediğini anlayabilirsiniz. 2012 yılında SCS Software imzasıyla oyun severlere tanıtılan Euro Truck Simulator 2 oyunu yeni güncelleme ile sistem gereksinimlerinde de değişikliğe gitti. Yapımcı, güncelleme ile artık sistem gereksinimlerinin de değiştiğini duyurdu. Yayıncı şirket, resmi blog sitesi üzerinden yeni sistem gereksinimlerini paylaştığı gibi bu sistem gereksinimlerinin neden değiştiğini de anlattı.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri 2024

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre minimum sistem gereksinimleri:

  • CPU: Intel Core i5-6400 veya AMD Ryzen 3 1200 veya benzeri
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon RX 460 veya Intel HD 630 (2 GB VRAM)
  • Depolama: 25GB HDD

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • CPU: Intel Core i5-9600 veya AMD Ryzen 5 3600 veya benzeri
  • Bellek: 12 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon RX 590
  • Depolama: 25 GB SSD

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre;

Performansı önemli ölçüde artırmak için HDD’den SSD’ye geçişi savunurken, özellikle GPU, CPU ve bellek için önerilen bilgisayar özelliklerimizi güncellediğimizi size bildirmek isteriz. Aşağıdaki infografik bu değişiklikleri özetlemektedir. Revize edilen gereksinimlerimizin, sistem yükseltmelerini düşünenler için hem uygun hem de zamanında olduğuna inanıyoruz.

ETS 2 Kaç GB?

ETS 2 oyununu oynayabilmek için artık depolama alanı olarak oyuna 25 GB harddiskten yer ayırmanız gerekiyor. Önerilen ise; ssd’ye yükleyecek olanlar ssd’de 25 GB yer ayırabilirler. Bu sayede oyunu maksimum verimlilikte oynayabilirsiniz.

Eskiden 6 GB Ram isteyen oyun gelen güncelleme ile 12 GB ram’a ihtiyaç duyuyor. Ayrıca öncesinde ekran kartı bakımından GeForce GTX 760 yeterli olurken güncelleme ile beraber NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD Radeon RX 59 veya daha üst düzey bir ekran kartı gerektiriyor.

Yapımcı tarafından yapılan bir diğer açıklama ise;

Oyunlarımız eski sistemlerde çalışmaya devam edecek; mevcut donanımlarını eski hale getirerek sadık hayranlarımızı hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Ancak deneyim, 30 FPS kriterimizi tutarlı bir şekilde karşılamayabilir. Durum böyleyse, kare hızını iyileştirmek için oyun içi kalite ayarlarını değiştirmenizi ve muhtemelen daha da düşürmenizi öneririz.

Teknik olarak bu sistem gereksinimi değişiklikleri, gelecek 1.48.5 bakım güncellemesinin yayınlanmasıyla alakalı hale gelecektir. Ancak Steam mağazasındaki tüm oyun ve DLC sayfalarını güncellemeye başlamak üzere olduğumuz için bu bilgiyi şimdi vermek ve gerekçesini açıklamak istedik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir