Haber

En Güzel 10 Tır Oyunları – Scania, Volvo, Man 2023

Ets2 gibi kamyon oyunları günümüzde çok fazla ilgi görüyor. Burada en güzel tır oyunları burada listelendi. Scaina, Volvo, Man gibi tır markalarının da bulunduğu oyunları burada bulabilirsiniz.

Yeni çıkan tır oyunları genelde oyuncuları pek memnun etmiyor. Bu nedenle oyuncular da eski Euro Truck Simulator 2 ve benzeri oyunları oynuyorlar. En iyi 10 tır oyunu haberimizde sizin için hem mobil cihazlardan hem de bilgisayardan oynayabileceğiniz oyunları listeliyoruz. Direksiyonlu tır oyunu arayanlar için de önerilerimiz var. Kamyon oyunu arayanlar için oyunları da kısaca anlatacağız bu listede olmaları bir tesadüf değil. Piyasanın en iyi oyunları olduğu için listede olmaya hak kazandılar.

En iyi Tır Oyunları Listesi 10 Öneri

En iyi tır oyunlarını araştıranlar için burada toplam 10 farklı oyun hakkında bilgi vereceğiz. Bu oyunları bilgisayarınıza yükledikten sonra ister direksiyonla isterseniz de klavye ile oynayabilirsiniz. Tır oyunları genelde gerçek hayattaki gibi tır taşımacılığını konu alır. En iyileri sıralayacak olursak şöyledir:

 • Euro Truck Simulator 2
 • Farming Simulator 22
 • American Truck Simulator
 • Clustertruck
 • Hard Truck 2: King of the Road
 • MudRunner
 • SnowRunner
 • FIA European Truck Racing Championship
 • The Road Driver
 • Spintires

Tır oyunlarında mantık bir yerden yük alıp belirlenmiş olan yere sorunsuz ve zamanında o yükü bırakmaktır. Görev ilerleyişi ve oyun mantığı gerçek hayattaki gibi yük taşıma üzerinedir. Bu oyunlarda görev yaptıkça seviye yükseltirsiniz ve daha iyi tırlar alabilirsiniz.

1. Euro Truck Simulator 2 En Güzel Tır Oyunu

En güzel tır oyunları genelde size gerçek bir tır kullanma deneyimi yaşatmayı hedefler. Bu sayede tır şoförlüğünün nasıl bir deneyim olduğunu anlayabilirsiniz. Euro Truck Simulator 2, şehirlere ayrılmış geniş bir haritaya sahiptir. Haritada bulunan şehir, oyuncu için başlangıç yeri olarak seçilebiliyor. Başlangıç aşamasında bir şirket için görevleri güvenli ve zamanında yerine getirmeniz gerekir. Bunlar genelde basit teslimat görevleri olarak karşımıza çıkıyor.

Başlangıçta şirket benzin ücreti, araç bakımı ve ceza ücretlerini öder. Başlangıç görevlerini yerine getirdikten sonra kendi tır filonuzu kurabilirsiniz. Kendi şirketinizi kurduğunuzda ücretlerden de siz sorumlu olursunuz. Oyunun en sevilen özelliği ise Online sunucularda çok oyunculu oynanabilmesi ve direksiyon ile oynamaya olanak sağlaması.

Euro Truck Simulator 2’de, Scania, Volvo, MAN, DAF, Iveco, Renault ve Mercedes- Benz ve 7 adet lisanslı kamyon markası bulunuyor.

2. Farming Simulator 22

Farming Simulator 19, 20, 21, 22 olacak şekilde farklı oyunlara dayanıyor. Farming Simulator 22 ise oyunun devam oyunudur ve son oyundur. Farming Simulator oyununda çeşitli çiftlik araçlarını kullanabiliyorsunuz. Bunlar arasında traktör, kamyon ve daha birçok araç bulunuyor.

En iyi çiftçilik video oyunları arasında ilk sırada yer alan Farming Simulator 22’nin ikinci sırada oluşunun nedeni ise grafik ve araç çeşitliliği bakımından yeterli oluşudur. Çiftlik oyunu oynamayı sevenler ve araç simülasyonu arayanlar için en iyi oyunlardan biridir.

Oyunda kamyon ve kamyonet dışında farklı çiftlik araçlarını da kullanabiliyoruz. Hem araç simülasyonu ile araçları deneyin hem de çiftçilik görevlerini yerine getirerek kısa sürede kendinizi geliştirin.

3. American Truck Simulator

Amerikan kamyonları her zaman ilgi görmüş ve beğenilmiştir. Amerikan kamyonlarının gücü ve yapabildikleri herkes tarafından biliniyor. Bu oyunda görevler sayesinde ülkenin dört bir yanına gideceksiniz. American Truck Simulator, Amerika Birleşik Devletleri’nde teslimat yapabileceğiniz bir oyundur.

Gerçek hayatta olduğu gibi aracı hem içeriden hem de dışarıdan görmek mümkün. Ayrıca kamyonunuzu tamamen kendinize göre geliştirebiliyorsunuz. Boya, iç mekan ve daha fazla özelleştirme yapmak mümkün. Euro Truck Simulator 2’de bulunan birçok özelliği bu oyunda da görmek mümkün.

4. Clustertruck

Clustertruck oyunu normal kamyon oyunlarına göre çok daha farklı bir görev yapısına sahip. Clustertruck oyununda yüzlerce hatta binlerce aynı türde kamyonla karşılaşacaksınız. Diğer kamyon oyunlarına göre bu oyunda kamyonların üzerinde sıçramanız gerekiyor.

Kamyonlar ilerledikçe birbirine çarpmaya başlıyor ve oyun daha karmaşık bir hal alıyor. Bu durumda oyunu oynarken oldukça dikkatli olmanız ve yere düşmemeniz lazım. Aynı zamanda kamyonlar birbirine çarpmadan önce bulunduğunuz tırdan sıçrayarak farklı bir aracın üzerine düşmeniz lazım.

5. Hard Truck 2 King of the Road

En iyi tır oyunları listesinde 5. sırasında efsane olmuş oyunlardan biri var. Hard Truck 2, en güzel tır oyunlardan biridir. Tamamen bir tırcının hayatını yaşayacaksınız. Oyunda teslimat süreklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca rekabet sistemi olduğundan dolayı çok daha dikkatli olmalısınız.

Oyunda, mafya ve polis ile birlikte gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz çukur ve yol hataları da mevcut. Eski bir oyun olmasına karşın halen daha oyuncular tarafından sıklıkla oynanıyor. Oyunun sevilmesinin nedenlerinden biri de teçhizat bakımından zenginliğidir. Ayrıca, oyunda istediğiniz kadar özelleştirme yapaibiliyorsunuz bu da oyunla aranızda bir bağ oluşmasına neden oluyor.

6. MudRunner

MudRunner’ın oyununda eski bir kamyon ile yükleri gitmesi gereken yere götürmeniz gerekiyor. Bu oyunda yükünüz genelde ormandan kesilmiş kütüklerdir. Yollar tehlikeli ve oldukça kaygan olduğundan dolayı dikkat etmeniz gerekir.

Navigasyon ise elinizdeki bir harita. Kullandığınız eski kamyonla görevinizi yerine getirmeniz gerekiyor. Görevlerden biri kamyona hiç hasar vermeden yükü bırakılması gereken yere bırakmak. Bu tür görevlerde yol kaygan ve engebeli olabiliyor. Gerçek bir kamyoncunun yaşadığı zorluklara bu oyun ile şahit olacaksınız. Oynamaya başladığınız andan itibaren insanların bu oyuna neden bağımlılık derecesinde sadık olduğunu anlayacaksınız.

7. SnowRunner

MudRunner’ın devamı olarak çıkmıştır. SnowRunner oyununda görevimiz, donmuş arazide yükleri yerine zamanında yetiştirmek. Görevleri yaparken en az yük kaybına ve en az araç hasarına önem vermemiz gerekiyor.

Oyunda seviye yükselttikçe daha farklı araçlar kullanabiliyorsunuz. Oyunu oynarken yolların çok kaygan ve engebeli olduğunu siz de göreceksiniz. Zorluk bakımından en iyi tır oyunlarından biridir. Oyunu online oynayabiliyorsunuz. İsterseniz 3 arkadaşınızla birlikte de oynayabilirsiniz.

8. FIA European Truck Racing Championship

ETRC oyunu ile bütün Amerikan kamyonlarını kullanmaya hazır mısınız? FIA European Truck Racing Championship en güzel tır oyunları listesinde olmazsa olmazlardan biridir. FIA European Truck Racing Championship, her yıl düzenlenen popüler bir kamyon yarışına dayanan bir oyundur. Oyun genel olarak tırların yarıştığı bir oyundur diyebiliriz.

Araç seçimi yapıldıktan sonra diğer 12 oyuncu ile yarışırsınız. Oyunda pist üzerinde yarış yaparsınız. Diğer oyunlardan farklı kılan özellikleri ise fren sıcaklığı ve lastik aşınması gibi ince detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

9. The Road Driver

En iyi tır oyunlarından biri olan The Road Driver oyununu telefondan da oynayabiliyorsunuz. Android işletim sistemine sahip cihazınıza indirerek oyunu oynamaya başlayın. Diğer tır oyunlarında olduğu gibi başlangıçta öğretici görevler ile karşılaşıyoruz.

The Road Driver oynamaya devam ettikçe yeni tırlar alabileceğiniz gibi kamyonunuzda özelleştirmeler de yapabilirsiniz. Güncel en güzel kamyon oyunlarından biridir.

10. Spintires

En iyi tır oyunları listesinde en sonda yer alan oyunumuz ise Sprintires. Hem MudRunner hem de SnowRunner bu oyun sayesinde var olmuştur. Spintires’in off-road bölümünde sovyet araçlarını kullanabiliyorsunuz. Oyundaki engebeli araziyi yukarıdaki görselden de az çok anlayabilirsiniz. Tır gibi kamyonet benzeri araçlar kullanmanıza da olanak sağlıyor. Araç çeşitliliği bakımından zengin bir oyundur.

Araç kullanırken rüzgar, hava koşulları, yol durumu gibi bir çok değişkene dikkat etmeniz gerekir. Spintires oyununda muazzam ölçüde kontrol zorlukları sizi bekliyor olacak. Bu oyunu oynamayı düşünüyorsanız bütün bu zorlukları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

En iyi Mobil Tır Oyunları

Kamyon oyunu bilgisayarlarda sıklıkla oynanan bir oyun olsa da cep telefonu ve tabletlerle de sıklıkla tercih edilen oyunlardandır. Bu başlık altında ise mobil cihazlarda oynayabileceğiniz en güzel kamyon oyunlarını listeliyoruz:

 • Truckers of Europe 3
 • Kamyon Simülatör : Europe
 • Euro Truck Driver
 • Truck Simulator USA -Evolution
 • Truck Simulation 19
 • Truck Simulator : Ultimate
 • Truck Simulator PRO Europe
 • Grand Truck Simulator 2
 • Cargo Transport Simulator
 • Euro Truck Driver – 2018

Android ve iphone için Telefon tır oyunları arayanlar bu oyunlardan birini indirip hemen oynayabilirler. Bu oyunlarda da mantık yük taşıma üzerine kuruludur. Yükünüzü mümkün olan en kısa sürede araca ve yüke zarar vermeden önceden belirlenmiş konuma teslim etmeniz gerekiyor. Görev yaptıkça oyundaki seviyeniz yükselecek ve daha farklı tır markalarını satın alabileceksiniz.

1. Truckers of Europe 3

Truckers of Europe 3 oyunu ile gerçek bir tırcı olacaksınız. En gerçekçi kamyon grafikleri ve kullanım deneyimi ile gerçek bir sürüş keyfi sunuyor. Bu oyun ile gerçek tırları sürüyormuş gibi hissedeceksiniz.

Oyun Adıİndirme Bağlantısı
Truckers of Europe 3Google Play

2. Kamyon Simülatör : Europe

En iyi mobil tırcılık oyunu arayanlar Euro Truck Simulator ve Otobüs Simulator : Ultimate oyunundan sonra bu oyunu çıkardılar. Android ve iOs cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir oyundur. Truck Simulator : Europe oyunu ile avrupa yollarında gerçek bir kamyon şoförü deneyimine şahitlik edeceksiniz.

Oyun Adıİndirme Bağlantısı
Kamyon Simülatör : EuropeGoogle Play

3. Mobil Euro Truck Driver

Avrupa ülkelerini tırınızla gezmeye hazır olun. Bu oyunda, Berlin, Prag, Madrid, Roma ve daha birçok ülkeyi ziyaret edeceksiniz. Normal bir kamyon oyununda olması gereken her şey var. Belki de daha fazlasını bu oyunda bulacaksınız. Mobil oyun olmasına rağmen sürüş hissiyatı oldukça iyi.

Oyun Adıİndirme Bağlantısı
Euro Truck DriverGoogle Play

4. Truck Simulator USA – Evolution

Mobil platformda en sık tercih edilen kamyon oyunlarından biridir. Bu oyunda onlarca farklı kamyonu göreceksiniz. Başlangıç aşamasında basit görevler verilse de ilerleyen süreçte daha zorlu ve uzun mesafeli yolculuklar sizi bekliyor.

Oyun Adıİndirme Bağlantısı
Truck Simulator USA – EvolutionGoogle Play

5. Truck Simulation 19

Truck Simulation 19, grafik bakımından diğer oyunlara göre daha basit görünse de sürüş hissiyatı oldukça etkileyicidir. Mobil cihazınızdan oynayabileceğiniz en iyi kamyon oyunlarındandır. Amerikan tırlarını kullanmak istiyorsanız bu oyun tam size göre. Geniş haritası ve gelişmiş Navigasyonu ile ön planda olan bir oyundur.

Oyun Adıİndirme Bağlantısı
Truck Simulation 19Google Play

6. Truck Simulator : Ultimate

Görüntü kalitesinin muazzamlığını görselden de görebilirsiniz. Tamamen gerçekçi haritası ve araç dizaynları ile bu oyuna bağımlı olacaksınız. Oyun Türkçe dil seçeneğini de sunuyor. Diğer oyunlarda olduğu gibi geniş bir harita yelpazesi var. Başladığınızda kolay görevler sonrasında ise daha uzun soluklu ve zor maceralar sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir