Teknoloji

iPhone 12 Pro Max Su Geçirir Mi? Suya Dayanıklı Mı? (Tüm Modeller)

iPhone 12 su geçirmez mi? iPhone 12 Pro suya dayanıklı mı? iPhone 12 Pro max su geçirir mi gibi sorularınıza yanıt niteliğinde rehber içerik.

iPhone 12 Pro max suya dayanıklı mı, konusu hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda iPhone 12 Pro Max su geçirir mi sorunuza net yanıtlar veriyor olacağız. iPhone 13 modellerinden birini kullanıyorsanız çok şanslısınız. Çünkü bu telefon suya dayanıklı iPhone cep telefonu modellerinden biri. Terleme, yağmur, sıçrama, su dökülmesi, meyve suyu ya da gazlı içeceklerin dökülmesi gibi durumlarda cihazınız zarar görmeyecek. Çünkü iPhone 13 modeller IP68 sertifikalıdır ve suya dayanıklıdır. iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max dahil olmak üzere cihazlar 2022 yılındna satışa sunulmuştur. Piyasaya sürüldüğü zamanlar kendinden oldukça çok söz ettirdiklerini söyleyebiliriz. Bununla beraber iPhone pil iyileştirmesini de bu cihazlarda yapmıştır. iPhone 12 modellerin daha düşük Apple cep telefonlarına göre uzun süreli şarj süresi verdiğini söyleyebiliriz.

iPhone 12 su geçiriyor mu sorusunun yanıtı, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda, iPhone 12 modellerinin su geçirip geçirmediği hakkında bilgiler veriyoruz. Ayrıca iPhone 12 Pro max kaç metre suya dayanıklı gibi konuların da yanıtını almış olacaksınız. Telefonunuzla denizde ya da havuzda video ve fotoğraf çekmeden önce kesinlikle okumanız gereken bir makale. Bu yazımızda, iPhone modellerinin suya ne kadar dayanıklı olduğu konusuna değiniyoruz. İşte detaylarıyla birlikte iPhone 12 Pro Max su geçirmez mi sorusunun yanıtı.

iPhone 12 Pro Max Su Geçirir Mi?

iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro max cep telefonu modelleri IEC 60529 standardına göre IP68 derecesi aldı. Bunun neticesinde 30 dakika boyunca 6 metre derinlikteki suya dayanmaktadır. Ancak derinliğin artması ya da 30 dakikadan daha uzun süre su altında bekletmeniz durumunda cihaz bozulabilir. Bu nedenle cihazı çok uzun süreler suya temas halinde tutmamaya özen gösterin. IEC 60529 standardına göre IP68 derecesine sahip olduğundan, iPhone 12 cep telefonu su geçirmez mi sorusunun yanıtı evet diyebiliriz.

Güçlü donanım bileşenleri ile birlikte suya karşı mukavemeti de oldukça gelişmiştir. IP68 sertifikasına sahip olan bu cihaz, suya dayanıklı olduğundan havuzda ya da denizde fotoğraf çekmek amacıyla kullanılıyor. Ancak cihaz suya dayanıklıdır, tamamen su geçirmez özelliği bulunmamaktadır. 30 dakikadan uzun süre ya da 6 metreden fazla derinlikte kullanılması halinde, bozulması olasıdır. Bu nedenle, kullanırken aşırı derecede su içerisinde tutmayınız.

iPhone 12 Su Geçirmez Mi?

iPhone 12 su geçirmez mi; evet, iPhone 12 cep telefonu modelleri su geçirmezdir.

iPhone 12 modelleri, IEC 60529 standardına uygun bir şekilde IP68 derecesi aldığından, 30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinlikte dayanıklılık gösterir. Suya dayanıklılık tamamen su geçirmediği anlamına gelmez. Eğer cihazı 6 metreden daha derin bir suya düşürürseniz ya da kullanırsanız cihaz su alabilir. Aynı zamanda, cihaz 30 dakikadan uzun süre suda bekletilirse yine su alabilir. Suya ve toza dayanıklı iPhone 12 modelleri:

  • iPhone 12
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max

Bazı teknoloji Youtube kanalları cihazı 30 dakikadan uzun süre, 6 metreden daha derin alanlarda da test etmiş durumdalar. Genel itibariyle daha derinde ve daha uzun süre suda bekletilse de cihaz çalışmaya devam ediyor. Ancak, siz yine de 30 dakikadan uzun süre suda tutmamaya özen gösterin.

Apple iPhone 12 Toza Dayanıklı Mı?

iPhone 12 cep telefonu modelleri suya ve toza dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Eğer cihazınız daha önce tamir görmediyse veya yere düşerek bağlantı alanlarından ayrılmadıysa suya ve toza dayanıklıdır. Ancak, cihaz tamir gördüyse, toza ve suya dayanıklı bantlar doğru şekilde kullanılmadıysa cihazını toz ya da su alabilir. Bu nedenle tamir görmüş cihazları kullanırken daha çok dikkat etmek gerekir.

Daha öncesinde yazdığımız iPhone 11 su geçirmez mi başlığını da ziyaret edebilirsiniz. Bu başlığı da iPhone 11 kullanan arkadaşlarınıza göndererek, cihazı hakkında bilgi edinmesini sağlayın. Ayrıca isterseniz bu konu ile ilgili Apple‘in resmi sayfasını da ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

iPhone 12 Mini Suya Dayanıklı Mı?

iPhone 12 mini modelleri de diğer 12 modelleri gibi suya ve toza dayanıklılık testinden başarılı geçmiştir. iPhone 12 modellerinin hepsi 30 dakikaya kadar maksimum 6 metre derinliğindeki suya dayanıklılık gösteriyor. Eğer 12 modeli kullanıyorsanız ve havuzda fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız, ek koruma aparatları alarak da fotoğraf ve video çekebilirsiniz.

iPhone telefonunuz hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa yorum kısmından sorabilirsiniz. iPhone 12 cep telefonunuzu suda kullandığınızda, tamamen kurulamaya özen gösterin. Eğer cihaz tamamen suya temas ettirilirse, bir süre hoparlörlerden ses gelmeyebilir. Cihazı kuruladıktan sonra, kuru bir alanda bekletin bu problem en kısa süre içerisinde düzelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir