Genel

Maya Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama 2024

Mayalılar, kendi dönemlerine göre ileri bilgi ve teknolojiye sahip bir topluluktu. Bu haberimizde Maya takvimi cinsiyet hesaplaması hakkında bilgiler veriyor olacağız. Mayalıların yüzyıllar öncesinde buldukları Astronomik çalışmalar ve Venüs – Dünya gezegenleri üstünde yaptıkları hesaplamalar bilim dünyasını şaşırtmaya devam ediyor. Özellikle bebek cinsiyetini tahmin etmek için kurgulanmış olan Maya takvimi bebek cinsiyeti hesaplama bu yazımızda tablo olarak sizlerle paylaşıldı.

Anne adayları bebeklerinin ne zaman doğacağı kadar cinsiyetini de merak ediyorlar. Ne zaman doğum yapacağını merak edenler, Gebelik Hesaplama sayfasından hesaplama yapabilirler. Asıl konumuza dönecek olursak, Maya takvimine göre cinsiyet belirleme tamamen tıbbi değildir ve net sonuç vereceğini de söyleyemeyiz. Fakat, anne ve baba adayları yine de çocuğun cinsiyetini merak ettiklerinden dolayı bu tür araştırmalar yapmaktalar. Mayalılar sanayi bakımından geri kalmış bir topluluk olarak biliniyor. Fakat, Astronomik hareketler konusunda yaptıkları araştırmalar günümüzde halen daha kullanılıyor. Bunlardan biri de Maya takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama için kullanılmaktadır.

Mayalıların Bebek Cinsiyeti Tahmini Teknikleri

Mayalıların bebek cinsiyeti tahmini teknikleri de sıkça tartışma konusu olmuştur. Yüzyıllar önceden Venüs, Uranüs ve Neptün gezegenlerinin hareketlerini günümüzdeki bilime göre almayı başaran bu medeniyet, gezegenlerin hareketlerinden yola çıkıp gebe kalan kadınların, doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini tahmin edebiliyorlardı. Bu gezegenlerin hareketlerine göre, gebe kalan kadınların çocuklarının cinsiyetini belirlemek için çok ilginç bir takvim kullandılar.

Söz konusu bu yöntem kazılar sonucunda ortaya çıkan yeni tabletler sayesinde gün yüzüne çıkarıldı. Bilim dünyasında heyecana neden olan bu teknik henüz bilimselliği kanıtlanmış bir teknik değil. Lakin, yüzyıllar öncesinde henüz teleskop bile icad edilmeden önce bu medeniyetin Güneş Sistemi içinde bulunan gezegenlerin durumunu günümüz bilimine göre nasıl buldukları merak konusu olmuştur.

Maya Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Mayaların takvim yılı, Ay takvimini esas alır. Bu da Güneş takvimini esas olarak yapacağınız işlem sonucunda yanlış bir sonuca ulaşmış olacağımız anlamına gelir. Maya Takvimi ile bebek cinsiyeti hesaplama işlemini yapmak için aşağıdaki takvimi kullanabilirsiniz. Ancak tekrar hatırlatmak isteriz ki bu yöntem bilimsel bir yöntem değildir ve kesin sonuç vermez!

Maya takvimi cinsiyet hesaplaması
  • Annenin yaşı ve gebe kaldığı ay, her ikisi de tek sayı ya da her ikisi de çift sayı ise, maya takvimine göre bebeğin cinsiyeti Kız olacaktır.
  • Annenin yaşı ve gebelik aylarından biri tek ve diğeri çift ise bebeğin cinsiyeti bu durumda erkek olur.

Maya Takvimi Bebek Cinsiyeti Hesaplama Nasıl Yapılır?

Maya takvimine göre bebek cinsiyeti hesaplama nasıl yapılır konusu da anne adaylarının merak ettikleri arasındadır. Maya takvimine göre kız çocuklar: Annenin yaşı ve gebe kaldığı ay her ikisi de tek sayı ya da her ikisi de çift sayı ise kız çocuğu olacağı şeklindedir.

Maya takvimine göre erkek çocuk olması için; Annenin yaşı ve gebelik aylarından biri tek, diğeri çift olmalı. Bu sayede bebeğin cinsiyetinin erkek olacağı sonucuna ulaşılıyor. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz üzere, bunun bilimsel bir tarafı yoktur. Bebeğinizin cinsiyetini, 16-20. haftaları arasında doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Hesaplama

Lütfen son adet tarihini girin:


Son adet tarihine göre cinsiyet hesaplama otomatik yapabilmek için yukarıdaki aracı kullanarak hesaplama yapılabilir. Hesaplama yapabilmek için, son adet tarihinizi yukarıdaki tarih alanına yazın. Ardından Hesapla butonuna dokunarak bebeğin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz. Fakat bu hesaplama aracı da tahmini olarak çalışmaktadır. Yani bu tür araçların size kesin ve net sonucu veremeyeceğini belirtmek isteriz.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Cinsiyet oluşumundan sonra bebeklerin cinsiyeti değiştirilemez. Bir bebek için cinsiyet hamileliğin 16 – 20. haftası arasında belli olur. Ancak bazı durumlarda bebeğin cinsiyeti 14. haftada da belli olabilmektedir. Cinsiyet kaçıncı ayda belli olur sorusunun yanıtı ise ilk 3 ay içinde olarak cevaplanabilir.

Doktora Gitmeden Bebek Cinsiyeti Öğrenme

Bazı ebeveynler doktora gitmeden ya da yukarıda belirtmiş olduğumuz 16. – 20. haftaya gelinmeden bebeğin cinsiyetini öğrenmek isteyebiliyorlar. Bunun için maya takvimi ya da çin takvimi gibi çeşitli takvimler kullanılıyor. Ancak bu tür takvimler sizlere tahmini bilgi vermektedir. Yani net bir sonuç veren takvim bulunmamaktadır. Bu nedenle, buradaki sonuçların da tahmini sonuçlar olduğunu lütfen unutmayın.

Bir zamanlar kıyamet tarihi verdiği de iddia edilen Maya takvimleri belirli dönemlerde gündeme gelmektedir. Maya takvimleri ayrıca cinsiyet hesaplama yöntemlerinde de kullanılıyor. Eğer siz de Maya Takvimi 2024 şeklinde bir araştırma yapıyorsanız yukarıdaki görselden inceleme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir