Haber

Nike Orjinallik Sorgulama 2024 Ayakkabı Barkod

Satın aldığınız şeyler için orjinal ürün sorgulama yapabilirsiniz. Peki, Nike orjinallik sorgulama yöntemleri nelerdir? Nike marka ayakkabının orjinal olduğu nasıl anlaşılır merak ediyorsanız bu rehber çok işinize yarayacak. Direkt olarak site üzerinden sorgulama olmadığı için Nike orjinal ürün sorgulama yöntemlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Nike barkod sorgulama yöntemi kullanılarak ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamak mümkün. Çeşitli yöntemler kullanıp birkaç dakikanızı ayırıp satın aldığınız ya da almayı düşündüğünüz ayakkabının orjinalliğini anlayabilirsiniz. Nike orjinal ürün sorgulama için çok farklı yöntemler vardır. Örneğin, logoları kontrol etmek, ayakkabı kutusunu incelemek, satıcı yorumlarına bakmak gibi.

Piyasada sahte ayakkabı üreticileri neredeyse birebir orjinale yakın görünümde ayakkabılar üretiyorlar. Ancak giyerken ergonomik yani kullanışlılığı tartışılır. Nike dünya çapında tanınmış markalardan biridir. Ülkemizde de Spor malzemeleri satan birçok mağazasını görmek mümkün. Avmlerde çeşitli markalar da Nike ayakkabı satışı yapmaktadır. Genelde büyük markalar olduğundan orjinal ürün satışı yaparlar. Ancak farklı mağazalardan aldığınız ayakkabının orjinalliği konusunda şüpheniz varsa buradaki yöntemler işinize yarayacak.

Bir ürünün orjinal olup olmadığını incelemek için farklı kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Kutusu, seri no ve buna benzer bir çok şeye bakmak gerekir. Bizlerde enisiyor.com olarak haberimizde Nike orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır detaylıca anlattık. Nike barkod sorgulama:

Nike Barkod Sorgulama

Öncelikle Nike orjinal ürün olduğunu nasıl anlarız sayfasına ulaşmak için yukarıdaki görselde bulunan QR kodunu telefonunuzdan okutabilirsiniz. Barkod kontrolü için aşağıdaki anlatım takip edilmelidir. Bu sayede kısa sürede ürünün orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayakkabının, Orjinal ayakkabı Nike barkod sorgulama yapılarak gerçek mi yoksa sahte mi olduğu anlaşılabilir. Nike Air Force barkod sorgulama gibi arayışta olanlar bu yöntemden faydalanabilirler.

Nike Barkod Sorgulama
Nike Barkod Sorgulama

Nike barkod sorgulama nasıl yapılır:

 • Ayakkabıların içinde bulunan etiketleri her bir çift için karşılaştırın.
 • Yine ayakkabı kutusunda bir etiket olması gerekir, bu etikette de aynı kodların olduğundan emin olun.
 • Ayakkabı kutusunda bulunan QR kodu telefonunuzun QR okuyucusu ile okutun.
 • QR okutulduğunda ayakkabıya ait bilgilerin olduğu web sayfasına yönlendirilirsiniz.

Önceden satın alınmış ya da alacağınız herhangi bir ayakkabı için barkod sorgulama yapabilirsiniz. Bu noktada ayakkabı kutusu ve ayakkabı içindeki etiket bilgilerine gereksinim duyarız.

Nike Orjinallik Sorgulama

 • Ayakkabı içerisinde bulunan etiketlerin aynı olması gerekir.
 • Nike ayakkabı orjinallik sorgulama yapılırken ayakkabıdaki etiket bilgileri ve kutudaki bilgiler aynı olmalıdır.
 • Varsa ayakkabı kutusundaki QR kod okutulmalı ve resmi sayfaya yönlendirip yönlendirmediği kontrol edilmeli.
 • Ayakkabı ve kutusunda etiket kısmında yer alan SKU numaralarını karşılaştırarak Nike barkod sorgulama yapılabilir.
 • Ayakkabı kutusunun o ayakkabıya özel olduğundan emin olunmalı.
 • Orjinal ayakkabı kutusunda ayakkabıyı koruyan kağıttan bir koruma kılıfı olur.
 • Fiyat kontrolü yapılmalı, eğer resmi sayfadaki fiyattan çok düşük bir fiyata satılıyorsa muhtemelen orjinal değildir.
 • Nike iletişim hattı ile ürünün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Nike orjinallik sorgulama:

Ayakkabının orjinalliğini sorgulamak oldukça kolaydır. Siz de Nike orjinal ürün sorgulamak istiyorsanız yukarıdaki barkod sorgulama yönteminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca yine aşağıdaki bilgileri kullanarak da o ürünün gerçek bir ürün olup olmadığına bakmak mümkündür.

Nike Orjinallik Sorgulama nasıl yapılır
Nike Orjinallik Sorgulama nasıl yapılır

Nike ürünleri satın alırken problem yaşamamak için direkt olarak resmi sayfasından ya da güvenilir alışveriş merkezlerinden satın almanızı öneriyoruz. Günümüzde Nike ayakkabıların en ucuz modelleri 1000 TL civarında satılmaktadır. Eğer sizin alacağınız ayakkabı 250 TL gibi çok düşük bir fiyattaysa o ayakkabı orjinal değildir.

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama
Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Satın alınan ayakkabının orjinalliğini sorgulamak için yukarıda farklı yöntemler anlattık. Bu başlık altında ise Nike ayakkabı orjinallik sorgulama için diğer yöntemlerden bahsediyoruz. SKU kodu yöntemi ile sorgulama yapmak için Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama:

 • Ayakkabının dil kısmında bulunan SKU kodunu bulun
 • Ayakkabı kutusundaki etikette yazan SKU kodu ile karşılaştırın
 • Orjinal ayakkabılarda etiket ve ayakkabıdaki bilgilerin aynı olması gerekir

Nike ayakkabılarına özen gösterdiği için her ayakkabı için özel kutu hazırlar. Örneğin Air Force model bir ayakkabı aldıysanız o kutunun üzerinde ilgili modelin etiketi yer alır.

Nike Air Force Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Nike orjinallik sorgulama Air Force modeller için de sık sık yapılmaktadır. Yukarıdaki yöntemleri kullanarak Nike air force orjinal olduğu nasıl anlaşılır öğrenebilirsiniz. Günümüzde Air Force modellerinin en az 2500 TL civarında fiyatlara satıldığını görüyoruz. Eğer satın alacağınız ayakkabı 600 TL gibi bir fiyata satılıyorsa bu ürün büyük olasılıkla orjinal bir ürün değildir.

Nike Ayakkabının Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Nike ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız sorusu çok fazla sorulduğundan dolayı bu haber metnini yazdık. Çakma yani sahte ürün satın almamak için direkt olarak Nike mağazalarından, resmî internet sitesinden ya da güvenilir mağazalardan alışveriş yapmalısınız.

 • SKU kod sorgulama
 • Barkod sorgulama
 • Fiyat karşılaştırma
 • Satıcı yorumlarını inceleme
 • Ürün kutusu ve ürünü gözlemleme

Nike kramponun orjinal olduğunu nasıl anlarız diye merak edenler de Nike orjinallik sorgulama yöntemini uygulayabilirler.

Nike Upc Sorgulama

Nike, UPC kodu, (Universal Product Code – Evrensel Ürün Kodu), Amerika ve Kanadadaki firmaların kullanmış olduğu 12 basamaklı bir barkod numarası şeklindedir. Nike orjinallik sorgulamasında Upc koduyla da sorgulama yapılabilmektedir.

Upc kodunu ayakkabının orjinal kutusunda bulabilirsiniz.

Nike Endonezya Orjinal mi

Nike Endonezya orjinal mi sorusu genelde farklı ülkelerde de üretildiği için merak edilen konular arasındadır. ABD, Türkiye, Çin, Malezya, İngiltere ve benzeri ülkelerde Nike üretim yapmaktadır. Örneğin Nike mağazasından da satın aldığınız üründe Nike Endonezya yazabilir. Nike orjinallik sorgulama gibi çeşitli bilgileri merak ediyorsanız buradan bizi takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir