Genel

Rise of Kingdoms Altın Elma Ne İşe Yarar?

Rise of Kingdoms oyununu Youtube ve Instagram reklamlarından duyarak oynamaya başlayan çok fazla Türk oyuncu var. Oyuna bir süre önce gelen Altın elme nedir ve ne işe yarar konusu da doğal olarak merak ediliyor. Oyunu oynayan biri olarak Rise of Kingdoms altın elma ne işe yarar sorusunu yanıtladık. Oyunda çeşitli ögeler ile hem şehrimizi hem de savaşçılarımızı geliştirebiliyoruz. Oyunu oynarken, teknoloji ile birlikte karakterleri de geliştirmemiz gerekiyor. Karakterleri geliştirmeye yarayan ögelerden biri de altın elmadır.

Rise of Kingdoms altın elma, oyunda altın kafalar kadar büyük bir öneme sahip değil. Fakat karakterlerin hayat hikayelerini öğrenerek o karaktere ait emojiyi almak için büyük önem taşıyor. Bu nedenle altın elmaları biriktirip, hesabımıza girdiğimizde gördüğümüz karakterlerin hayat hikayelerini dinlemek ve öğrenmek için kullanabiliyoruz.

Rise of Kingdoms Altın Elma Ne İşe Yarar?

Rise of kingdoms altın elma ne işe yarar

Rise of Kingdoms oyununda sahip olduğunuz kaynakları görmek için Çanta sembolüne yani Öğeler ekranına giriş yapmanız gerekir. Çantaya baktığınızda gördüğünüz Altın elma; şehrinizde komutanlar dolaşırken (…) şeklinde bir sembol belirir. Bu sembole dokunduğunuz zaman komutan hayat öyküsünü anlatmaya başlar. Komutanın hayat öyküsünü dinleyerek hem onun hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz hem de o komutana ait emojileri kazanırsınız.

Altın elmaları şehrinizde gezen komutanların üstüne dokunarak o komutana hediye edebilirsiniz. Her komutan maksimum 10. seviyeye kadar hayat öyküsünü anlatmaktadır. Hayat öyküsü tamamlanırken de hem emoji hem de çeşitli hediyeler verir.

Rise of Kingdoms Altın Elma Nasıl Kazanılır?

Oyunda altın elma kazanabilmek için günlük hedefleri tamamlamanız gerekir. Eğer o gün Günlük hedeflerin tamamını yapmazsanız günlük hedefe ulaşamadığınızdan dolayı altın elma da alamazsınız. Günlük hedef görevlerini oyunun sol kısmındaki alandan görüntüleyebilirsiniz.

Günlük hedeflere örnek verecek olursak 25.000 odun, taş, ekin toplama, 5 güçlendirme öğesi kullanma, barbarları yok etme, 20 defa birlik yardımında bulunma, Gün Batımı Kanyonunda en az 1 defa meydan okuma gibi görevleri yapmanız gerekir.

Oyunda çeşitli ögelere sahip olmak için paket almanız gerekir. Paket almakla birlikte redeem kodlarını kullanarak da ücretsiz taş, kaynak ve anahtar gibi hediyeler alabilirsiniz. Bu hediyeleri veren kodları görmek için Rise of Kingdoms hediye kodu sayfasında paylaştığımız güncel kodları kullanın. Yine aynı sayfada hediye kodunun nereye yazıldığına dair bilgileri de alt başlıkta paylaştık.

Oyun Hakkında Öneriler

Rise of Kingdoms oyunu hakkında öneride bulunmamız gerekirse; elde ettiğiniz altın kafaları bilinçsizce komutanlarda kullanmayın. Öncelikle kaç kıta çıkacağınızı ve hangi komutanlarla çıkacağınızı belirleyin. Ardından altın kafa, altın yıldızları o komutanı geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca, kvk dönemindeyken bol bol barbar kesin. İlk kvk başında görevleri tamamladıktan sonra sadece günlük HP ile barbar kesebilirsiniz. Fakat KVK bitişine 10 gün kala, daha yüksek barbar devriyeleri gelecektir. Bu barbar devriyelerini keserek daha fazla kaynak, hızlandırma ve benzeri öğelere sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir