Genel

Sauvage Dior Parfüm Orjinal Ürün Sorgulama

Sauvage Dior erkek parfüm, en çok tercih edilen kokulardan biri. Çeşitli internet sitelerinde satılan, Sauvage Dior parfüm orjinallik sorgulama nasıl yapılır diye merak edenler için doğru bilgiler. Aynı ürünün farklı fiyatlara satıldığını gören tüketiciler, genelde hangisinin orjinal olduğunu merak ediyorlar. Bizler de burada orjinal parfüm sorgulama nasıl yapılır onu anlatıyor olacağız. Online alışveriş sitelerinde parfüm ararken sahte bir ürünle karşılaşmanız beklendik bir durumdur. Çoğu kişi sofistike taklitlerin büyük parfüm mağazalarında satıldığının farkında dahi değil. Sahte parfüm almak sadece kendinizi kandırmanıza neden olmaz maddi olarak da zarar verir. Fakat, bazı kolay teknikler ile ürünün orjinalliği tespit edilebilir.

Sauvage Dior orjinal ürün sorgulama, yöntemi olarak bazı ipuçlarına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Bu yöntemler sayesinde, satın aldığınız ürünün gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca kendi bulduğumuz yöntemleri de yine burada açıklıyor olacağız. Bu sayede sahte ile gerçek arasındaki farklı çok rahat anlayabileceksiniz.

Sauvage Dior Parfüm Orjinal Ürün Sorgulama

İlk olarak basit bir örnek verecek olursak bu kokuyu, Bargello gibi markalar da muadili olarak satmaktadır. Eğer imkanınız varsa, orjinal olan parfümü bileğinize sıkın ve çok yakından koklayın. Rahatsız etmemesi gerekir. Ardından muadili olan ürünü de aynı şekilde sıkıp koklayın, hafif burnunuzu yakan ağır bir koku alacaksınız. Bu en bilindik yöntemlerden biridir. Fakat bazı muadili üreticileri bunu da aşabiliyorlar. Bu nedenle aşağıdaki diğer yöntemleri de uygulayabilirsiniz.

Parfümün orjinal olup olmadığını anlamak için uygulayabileceğiniz bazı püf noktalar aşağıda maddeler halinde listelenmiştir. Bu yöntemleri uygulayıp ürünün orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

1. Kutu Ambalajını Kontrol Edin

Orjinal parfümler üretim aşamasında kalın selofana sahip ve kutuya sıkıca yapışabilmesi için kusursuz bir şekilde katlanmıştır. Uygun olmayan selofan sarımı ise genelde sahte ürünlerde gözlemlenmektedir. Selofan nedir diye merak ediyorsanız; parfüm kutusunu kaplayan plastik korumadır.

2. Ambalaj Yapısı

Orjinal ürünün ambalaj kartonu, parfüm şişesinin boyutuna göre özel olarak üretilir. Üretilen bu karton parfümü korur ve ürün hakkında bazı bilgiler verir. Bu parfüm kutularında, parfümü koruyan özel bir alan da bulunmaktadır.

3. Etiketler ve Barkod Seri Numarası

Parfüm alırken, parfüm kutusu üzerinde bulunan bilgilerin web sitesi üzerinde olup olmadığını kontrol edin. Yani satın alacağınız ürün bilgilerini, parfümün resmi internet sitesinden inceleyebilirsiniz. En basit uyumsuzluk dahi ürünün sahte olduğunu işaret edebilir.

4. Parfüm Kapağı

Orjinal parfümlerde kapak, mükemmel denilecek şekilde simetrik üretilir. Eğer parfüm kapağı, parfümü tam tutmuyorsa ya da hatalı ise bu da parfümün orjinal olmadığını işaret eden maddelerden biridir.

5. Gepir İle Sorgulama

Buradan, perakende ürünleri sorgulayabiliyorsunuz. Bu internet sitesine giriş yapıp, satın alacağınız parfümün Seri numarasını ilgili ekrana yazın. Ardından gerekli seçimleri yaptıktan sonra Sorgula butonuna dokunun. Bunu yaptığınızda parfüm sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer sonuçlarda görünüyorsa ürün orjinal bir üründür.

6. Fiyat Karşılaştırma

Parfümü satın almadan önce, resmi internet sitesindeki fiyatını inceleyin. Eğer her iki ürün arasında uçuk bir fiyat farkı varsa, büyük olasılıkla ucuz olan ürün sahtedir. Çünkü örnek verecek olursak; 1500 TL olan bir ürünü hiç kimse 500 TL’ye ya da 750 TL gibi fiyatlara satmaz.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için direkt olarak ilgili parfüm markasının mağazasından, internet sitesinden ya da anlaşmalı olduğu mağazalardan satın almanızı öneririz. Çünkü yaşayacağınız herhangi bir problem durumunda faturanızla giderek iade ya da değişim yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir