Haber

Parfüm Orjinallik Sorgulama Sitesi

Satın aldığınız kozmetik ürün ya da parfümün sahte mi yoksa gerçek bir ürün mü olduğunu merak etmeniz oldukça doğal. Bu durumda parfüm orjinallik sorgulama nasıl yapılır gibi araştırmalar yapılıyor. İnternette bu konuyu araştırdığınızda net bir yanıta ulaşılamıyor. Biz de burada sizin için en doğru şekilde parfüm barkod sorgulaması yapabileceğiniz internet sitelerini listeledik.

Bildiğiniz gibi kozmetik ürün sorgulama işlemi için Ürün Takip Sistemi kullanılıyor. Peki parfümlerin orjinal olup olmadığını nasıl anlayacağız? Yapmanız gereken bütün işlemleri sırasıyla burada anlatıyoruz. Hatırlatmada bulunmamız gerekirse bazı kişiler ürün takip sistemi ile parfüm sorgulanabileceği şeklinde içerikler oluşturmuş. Ancak denediğimizde hiçbir şekilde sonuç vermiyor. Bu nedenle bu başlıkta sizin için parfüm orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır konusunu detaylıca anlattık.

Parfüm barkod sorgulama, yöntemi sayesinde ürün kutusunda bulunan barkod numarasını kullanarak kısa süre içerisinde ürün bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ancak daha da önemlisi orjinal parfüm satın alırken güvenilir satıcılardan satın almaya özen gösterin.

Parfüm Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Gepir ile orjinal parfüm sorgulama.
 • Ürünün resmi internet sitesinden iletişime geçerek sorgulama.

Satın aldığınız parfümün orjinalliği konusunda şüphe duyuyorsanız gepir.org.tr’den sorgulama yapabilirsiniz. Aynı zamanda ürünün resmi internet sitesinin iletişim kısmından temsilciyle iletişime geçerek de ürünün orjinal olup olmadığını öğrenmek mümkün.

Orjinal Parfüm Sorgulama

Satın aldığınız parfümün gerçekten orjinal olup olmadığı konusunda tereddütleriniz varsa yapabileceğiniz ilk adım barkod sorgulama işlemidir. Hemen siz de aşağıdaki adımları uygulayarak ürünün orjinalliğini sorgulayın. Yapmanız gereken toplamda 5 adımdan oluşuyor.

Gepir parfüm orjinallik sorgulama adımları:

 • Buradan sorgulama yapacağımız siteye girelim.
 • Giriş yaptıktan sonra GTIN Giriniz yazan kısma ürünün barkod numarasını yazın.
 • Ardından Tam eşleşen seçeneğini seçin.
 • Ben robot değilim kutucuğunu da işaretlemelisiniz.
 • Son adım olarak Ara seçeneğine dokunarak ürün hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Burada sorgulayabileceğiniz ürünler Türkiye’de barkod sistemine kayıtlı olan ürünlerdir. Ürünün barkod numarası arkasında ya da ürün kutusunda yazar. Eğer ürün yurt dışından getirildiyse ve orjinal de olsa bu siteden sorgulama yapmanız halinde herhangi bir sonuca ulaşamazsınız.

Parfüm Barkod Sorgulama

Yukarıda adım adım nasıl sorgulama yapılacağını anlattık. Bu başlıkta ise görsel yol ile anlattık. Başlangıç aşamasında yukarıdaki başlığın ilk maddesindeki internet sitesine giriş yapın.

Açılan ekranda 1. yazan kısma ürünün barkod numarasını yazın. Barkod numarasını yazdıktan sonra Tam Eşleşen seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçimi de yapıp Ben robot değilim kutucuğunu işaretleyin. Son adımda ise Ara butonuna dokunarak ürün ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Orjinal parfüm seri no sorgulama yöntemi olarak da bu yöntem kullanılmaktadır. Barkod numarasında yazan numaralar ürünün seri numarasıdır.

En iyi Bargello Parfüm Kodları Kadın ve Erkek

Ürün Resmi İnternet Sitesi ile İletişime Geçerek Parfüm Seri No Sorgulama

Kokular hayatımızda oldukça büyük önem taşıyor. Deodorant ve parfümler hemen hemen her gün kullandığımız bakım ürünleri arasında yer alıyor. Satın aldığınız ürün ile ilgili şüpheleriniz varsa yukarıdaki sorgulama yöntemini uygulayabilirsiniz. Eğer herhangi bir sonuca ulaşamadıysanız:

 • Satın aldığınız ürünün resmî internet sitesine girin.
 • İletişim ya da destek sayfasını bulun.
 • Burada ilgili markanın mail adresini göreceksiniz.
 • Ürün bilgilerinin yer aldığı bir mail göndererek bu ürünün orjinal olup olmadığını sorabilirsiniz.

Parfüm orjinallik sorgulaması için bilgileri yazarken ürün marka, model, seri no gibi bilgileri doldurmanız gerekir. Bu sayede ilgili kişi ürünün orjinal olup olmadığının bilgisini sizlere aktarabilir. Orjinal parfümler satın alınırken güvenilir satıcılardan alışveriş yapmak büyük önem arz eder. Eğer çeşitli online alışveriş sitelerinden satın almayı düşünüyorsanız satıcı yorumlarını inceleyin. Genelde olumsuz yorumlara bakmanızı öneririz.

Parfümün orjinal olduğu nasıl anlaşılır sorusuna verebilecek bazı yanıtlarımız da var tabii ki. Öncelikle fiyatı normalinden çok düşük olmaz. Kendine özel kutusu vardır. Anlaşmalı yerlerde satılır. Kalıcılığı uzun sürelidir. Parfüm orjinallik sorgulama sisteminde ürün bilgileri yer alır.

Fakat istisnai durumlar da söz konusu olabiliyor. Örneğin yurtdışından getirilen parfüm gepir sisteminde görünmeyebilir. Bu durumda ürün kokusunun kalıcılığı ve kutu tasarımını inceleyebilirsiniz. Orjinal parfümlerde kutu özenle üretilir. Kokunun kalıcılığı ise 2 – 3 gün ve daha uzun süreli olabilir. Sokak satıcılarının orjinal diyerek sattığı parfümler genelde muadili ürünlerdir. Tonla para vermenizi önermiyoruz.

Eniyisor.com olarak Parfüm orjinallik sorgulama yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Versace Parfüm Orjinallik Sorgulama

Versace parfüm orjinallik sorgulama işlemi için de yine gepir internet sitesinden faydalanabilirsiniz. Fakat ürün yurtdışından hediye geldiyse bu sisteme eklenmediğinden görünmeyecektir. Yurt içinden satın aldığınız versace parfümler için bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ancak yukarıda da defalarca belirtmiş olduğumuz gibi satın almadan önce yetkili satış noktası olduğundan emin olun. Bunun beraberinde fiyat karşılaştırması yapın. Genelde orjinal ürün fiyatına göre daha ucuza satılan parfümler çakma yani fake olur.

Versace markalı parfümler ülkemizde büyük giyim markalarından birinde satılmaktadır. Ürünün güncel fiyatını öğrenebileceğiniz gibi bu markalardan faturalı şekilde satın da alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir