Teknoloji

Sonsuzluk İşareti Kopyala ♾️ Emoji

Emoji olarak ya da sembol olarak birçok yerde karşımıza çıkıyor. Buradan, sonsuzluk işareti kopyala ve sonsuzluk emojisi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sonsuzluğun da bir işareti olduğunu biliyor muydunuz. Sonsuzluk sembolü emojiler bölümüne de eklendi. Whatsapp, Instagram, Twitter ve buna benzer çeşitli sosyal medya uygulamalarında bu emojiyi kullanabilirsiniz. Sevgililer tanışma yıl dönümünü, sevgililik gününü Instagram’da tarih olarak yazdıktan sonra bu işareti kullanabiliyorlar. Bununla birlikte klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır sorusu da sık sorulan sorulardan biridir. Bu haberimizde sonsuzluk işareti nasıl yapılır ve kopyalamanız için özel bloklar oluşturduk. Sonsuzluk işareti, sınırsızlığı ve sonu olmayanı ifade eder.

Sonsuzluk Sembolünün Anlamı Nedir?

Sonsuzluk sembolü, zarif görünümüyle birlikte özel bir anlama sahiptir. Sonsuzluk işaretinin kısaca anlamı sonsuzluğu ifade etmesidir. Sonu olmayan anlamına gelen semboldür. Matematik ve fizikte dallarında sıklıkla kullanılan sonsuzluk, sınırsızlığı ifade eden kavramdır. İngilizcede “sonsuzluk” kelimesi, Latincede “sınırsızlık” kelimesinden gelmiştir. Sonsuzluğun anlamı geçmişten günümüze birbirini seven insanlar için de kullanılır.

Sonsuzluk, herhangi bir şeyin ömür boyu yani sonsuza kadar süreceği anlamına gelmektedir. Örneğin uzay sonsuzdur. İlk zamanlarda Antik Yunanlar tarafından “kurdele” anlamında da kullanılan sonsuzluk işareti, şekil olarak da sonsuzdur. Yan 8 rakamına benzeyen sonsuzluk işaretinin sonu yoktur. Örneğin diğer sembollerin bir bitiş noktası olsa da sonsuzluk işaretinin anlamı da bir sonu olmayan şeklinde ifade edilebilir.

Sonsuzluk Emoji Kopyala

Sonsuzluk işareti

Sonsuzluk emojisi, bir süredir telefon ve tablet klavyelerinde de yerini almıştır. Cep telefonunuzun emoji bölümüne girerek sonsuzluk yazdığınızda ♾️ bu emojiye ulaşabilirsiniz. Sevgililer ya da çiftler bu emojiyi Instagram, Whatsapp gibi çeşitli uygulamalarda biyografi kısmına yazmaktalar. Örneğin çocuğu olan bir anne çocuğunun doğum tarihi ve sonrasında sonsuzluk emojisini ekleyebiliyor.

Sonsuzluk emojisini kopyalamak için aşağıdaki kopyala butonunu kullanabilirsiniz. Bu emojiyi kopyaladıktan sonra istediğiniz herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk emoji kopyala:

♾️

 • Sonsuzluk emojisini yukarıdan seçin
 • Ardından kopyala butonuna dokunun
 • Sonrasında kullanmak istediğiniz yere yapıştırın

Sonsuzluk işaretini sevdiğiniz bir arkadaşınızla mesajlaşırken de mesaj başında ya da sonunda da kullanabilirsiniz. Örneğin, “Seni hep seveceğim♾️” gibi bir mesajın sonuna eklenebilecek bir emojidir. Sonsuzluk işareti kopyala işlemini ise aşağıdaki başlıktan tek dokunuşla yapabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti kopyala

sonsuzluk işareti emoji kopyala

Siz de buradan sonsuzluk işareti kopyala butonuna dokunarak direkt olarak bu sembolü kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız sembolü herhangi bir alanda kullanabilirsiniz. İsterseniz sosyal medya isterseniz de excel gibi programlarda buradan kopyalamış olduğunuz sembolü kullanmak mümkün.

Sonsuzluk işareti kopyala:Sonsuzluk işareti kopyala:


Sonsuzluk işareti ve sonsuzluk emojisini yukarıdaki butonları kullanarak hemen kopyalayabilirsiniz. Emojiyi sosyal medya uygulamalarında kullanabileceğiniz gibi çeşitli matematik işlemlerinde de kullanabilirsiniz. Twitter, Telegram, Instagram, Facebook, Whatsapp ve daha bir çok alanda bu sembolü kullanabilirsiniz.

Yuvarlak İçinde Sonsuzluk İşareti

Yuvarlak içinde sonsuzluk işareti kopyalamak isteyenler için bu sembolü de burada paylaştık. Bu sembol de yine Instagram benzeri platformlarda sıklıkla karşılaştığımız sembollerden biridir. Hemen aşağıdan ilgili sembolü seçip kopyalayabilirsiniz.

Sonsuzluk işareti kolyelerde ve bileziklerde de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Takılarda ve hediyelik eşyalarda bulunan sonsuzluk işareti daha çok sevginin sonsuz olduğunu ve bitmeyeceğini ifade etmektedir. Eşler ve sevgililer genelde sonsuzluk işaretinin olduğu takılar hediye etmektedir.

Siyah Sonsuzluk İşareti

Hemen siz de aşağıdan seçerek siyah sonsuzluk işareti kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sohbet siteleri ve diğer sosyal platformlarda kullanabileceğiniz bir semboldür.

Klavyede Sonsuzluk İşareti

Klavyede sonsuzluk işareti nasıl yapılır bilmeyenler için burada bunu da anlattık. Yukarıdan kopyalayabileceğiniz gibi bilgisayar klavyenizden de kopyalamanıza gerek kalmadan basit tuşlama ile bu sembolü yapabilirsiniz.

 • İlk etapta “Başlat” menüsünde bulunan arama kısmına “Çalıştır” yazın, ilgili uygulamayı çalıştırın. Kısa yolu Windows Tuşu + R tuşlarıdır.
 • “Çalıştır” EKRANINA “charmap” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın.
 • Açılan “Karakter Eşlem” ekranında bulunan “Unicode’a git” seçeneğine “221E” kodunu yazarak sonsuzluk simgesini oluşturabilirsiniz.
 • Aynı zamanda klavyeden tuşlama yaparak sonsuzluk işareti oluşturmak için, Alt tuşuna basılı tutun ve sırasıyla 8734 tuşlarına basın. Eğer bunu yaptığınızda çıkan sembol ▲ şeklinde ise Alt ve 256 tuşlayıp sonsuzluk işaretini yapabilirsiniz.

Telefonda Sonsuzluk İşareti

Siz de telefonda sonsuzluk işareti yapmak isterseniz izlemeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir. Apple iPhone ya da Android cihazlar için aşağıdaki ayarlar geçerlidir. Telefonda sonsuzluk işareti yapma:

 • Sonsuzluk işaretini yazacağınız yere gelin
 • Ekrana dokunun
 • Klavye açıldığında emoji sekmesini açın
 • Emoji Ara kısmına sonsuzluk yazın
 • Ardından gelen sonsuzluk işaretini seçip kullanabilirsiniz

Sonsuzluk simgesi \infty, ∞, ya da unicode’da ∞) yana doğru bir 8’e benzeyen, ebediyet ve sonu olmayan anlamına gelen simgedir. Sonsuzluk simgesi genel olarak matematik ve fizik alanlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Örneğin evren sonsuzdur.

İlk bulunuşu, Wallis‘ce 1650’lerin ortalarındadır. Aynı zamanda ölçülemeyecek küçüklükteki bir sonsuz küçük için ise 1/∞ ifadesi bulunmaktadır. Antik kültürlerde sonsuz ile ilgili çeşitli fikirler vardı. Antik Yunanlar ve Antik Hindistanlılar sonsuz kavramını matematikçiler gibi açıklamak yerine daha çok felsefeye dayalı bir yaklaşımda bulunmuşlardır.

Hindistan’da bulunan Matematiksel yapıt olan Surya Prajnapti bütün sayıları üç farklı gruba ayırmaktadır. Bunlara bakacak olursak: sayılabilir, sayılamaz ve sonsuz şeklindedir. Bu gruplar ise üç farklı alt gruba ayrılmaktadır.

 • Sayılabilir: en düşük, ortalama, en yüksek.
 • Sayısız: neredeyse sayısız, gerçekten sayısız ve çok büyük sayıda olduğu için sayısız.
 • Sonsuz: neredeyse sonsuz, gerçekten sonsuz ve son derece sonsuz.

Sonsuzlukla ilgili günümüzde de bir çok kaynak bulunmaktadır. Sonsuzluk dizilere, filmlere ve bilimsel araştırmalara sıklıkla konu olan bir kavramdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir