Haber

TEB İban Nerede Yazar? TEB Hesap Numarası

TEB (Türk Ekonomi Bankası), ülkemizde milyonlarca kişinin kullandığı bankalardan biridir. Bazı özel şirketler maaşları bu bankadan vermektedir. Ayrıca bireysel olarak Türk Ekonomi Bankasına gidip hesap açtırabilirsiniz. Peki, para alırken ve para gönderirken kullandığımız TEB iban nerede yazar, TEB hesap numarası nerede? Bu rehber içeriğimizde hem hesap numarasının hem de iban’ın nerede yazdığını anlatıyor olacağız.

TEB iban nerede yazar, hesap numarası nerede? Bunu öğrenmek oldukça kolay. Birçok banka kartında hesap numarası ve Iban kart üzerinde yazmaktadır. Fakat TEB banka kartınızda bu bilgiler yoksa, CepteTEB uygulamasından bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız alt başlıklara geçelim.

TEB İban Nerede Yazar?

TEB banka kartı veya hesap kartınızın üzerinde yazmıyorsa CepteTEB uygulamasından bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer TEB’de birden fazla hesabınız varsa, bütün hesaplarınıza dair hesap numarası ve iban bilgisi uygulama üzerinden kontrol edilebilir veya kopyalanabilir. O halde hadi TEB iban nerede yazar inceleyelim:

  • CepteTEB mobil uygulamasına girin.
  • Ana ekranda Hesaplar seçeneğini göreceksiniz, buradan Tümünü Gör seçeneğine basın.
  • Açılan ekrandan hesap numarası veya İban’ını kopyalamak istediğiniz hesabı seçin.
  • Seçtikten sonra Iban seçeneğinin yanındaki kopyala butonuna dokunarak İban’ı kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladıktan sonra, arkadaşınıza veya size para gönderecek olan kişiye bu iban’ı iletebilirsiniz. İbanlar para gönderirken ve para alırken sıkça kullanılmaktadır. TEB hesabınızı ilk defa kullanacaksanız ve İBAN nerede yazar bilmiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamanız gerekir.

TEB Hesap Numarası Nerede Yazar Öğrenme

TEB hesap numaranızı CEPTETEB uygulamasından öğrenebilirsiniz. CEPTETEB uygulamasına giriş yaptığınızda, hesaplar alanında hesap türünüzün hemen altında Hesap numaranız ve yanında da kayıtlı olduğu il bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca yine aynı ekranda, kullanılabilir bakiye ve KMH limit bilginizi de görüntüleyebilirsiniz. TEB bankasından yine TEB’de kayıtlı başka bir hesaba para göndermek için direkt TEB hesap numaranızı kullanabilirsiniz.

TEB Hesap Numarası Kaç Haneli?

TEB bankasında kayıtlı olan hesaplar 8 – 10 haneli olabilir. Lakin, yukarıda da belirttiğimiz gibi Hesaplar bölümünden size ait olan hesabın hesap numarasını öğrenebilirsiniz.

Eğer acil nakite ihtiyacınız varsa ve eksi limitinizi arttırmak istiyorsanız, TEB KMH Limit yükseltme rehberinde bahsettiğimiz adımları uygulayabilirsiniz.

CepteTEB ile Neler Yapılabilir?

CEPTETEB mobil uygulamasından birçok işlem yapılabilir. Örneğin, para gönderme/alma, borç ödeme, fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı verme, KMH başvurusu, kredi başvurusu, kredi borcu ödeme ve güncel kampanyaları takip etme gibi birçok işlem yapılabilir. Ayrıca banka kartınızı unuttuysanız veya kırıldıysa, CEPTETEB uygulamasından QR kod kullanarak para yatırma ve para çekme işlemleri de yapılabilir.

CEPTETEB Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?

Öncelikle mobil uygulamayı indirin. Mobil uygulamayı Google Play veya App Store‘dan telefonunuza indirebilirsiniz. İndirdikten sonra TC kimlik numaranız ve CEPTETEB şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemini yaptıktan sonra, bütün bankacılık işlemleri bu uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir