Haber

TEB KMH Limit Arttırma Başvuru

Türk Ekonomi Bankası ülkemizde hizmet veren bankalardan biridir. Diğer bankalarda olduğu gibi TEB KMH limit arttırma ve TEB KMH başvurusu mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. KMH limitinden kullanım yapıldığında kredili olarak limit verildiği için belirli miktarda faiz oranı yansımaktadır. Ayrıca KMH Limitini zamanında ya da hiç ödemezseniz bir süre sonrasında daha fazla faiz yansımaktadır. Eğer acil nakit paraya ihtiyacınız varsa ve kredi çekmek istemiyorsanız bunun yerine Türk Ekonomi bankası KMH limit hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Mobil uygulamadan TEB KMH limit başvurusu ve limit arttırma işlemleri nasıl yapılır bilmeyenler için aşağıda görseller ile bunu anlatıyor olacağız. Buradaki bilgilere bakarak, telefonunuzdaki mobil uygulamadan hesabınız için eksi limit yani KMH limit başvurusunda bulunabilirsiniz. Peki, TEB KMH limit başvurusu nasıl yapılır? TEB KMH Limit arttırma işlemi nereden yapılır? Detaylarıyla birlikte bu yazımızda anlatıyor olacağız.

teb kmh limit arttırma

TEB KMH Limit Başvurusu Nasıl Nereden Yapılır?

Türk Ekonomi bankası KMH limit başvurusunu ister müşteri temsilcisini arayarak isterseniz de mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Telefonunuzda mobil uygulama yoksa, TEB resmi internet sitesine gidip, bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapıp sonrasında buradan da KMH Limit başvurusunda bulunabilirsiniz. Mobil uygulamadan TEB KMH Limit başvurusunda bulunmak için:

 • TEB Mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra TC Kimlik No ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabınız açıldığında Ana sayfada, Hesaplar başlığı altındaki Vadesiz TL hesabınıza dokunun.
 • Açılan ekrandan sağ alt kısımdaki üç çizgiye dokunun.
 • Bu butona dokunduğunuzda sağ kısımdan kutucuk açılacaktır.
 • Bu kutucuktan KMH Başvurusu menüsüne girin.
 • Açılan ekrandan Talep Edilen Limit kısmına ihtiyacınız olan limiti yazın.
 • Alt kısımdaki kutucuğa Aylık Net Gelirinizi yazın, ve Devam butonuna dokunun.
 • Sonrasında ilgili adımları tamamlayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
Teb kmh limit başvurusu

TEB Mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, Hesabınıza dokunun. Hesabınıza dokunduğunuzda, sağ alt kısımda yukarıdaki görselde olduğu gibi üç çizgi yani menü tuşunu göreceksiniz. Menü tuşuna dokunun ve bu ekrandan açılan KMH Başvuru seçeneğine dokunarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

TEB KMH Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

TEB bankasından KMH limit açtıysanız ve limitinizi arttırmak istiyorsanız bunu mobil uygulama üzerinden de yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden KMH limitinizi arttırmak için yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibidir. Türk Ekonomi Bankası mobil uygulamasına giriş yapın. Eğer uygulama telefonunuzda yüklü değilse Google Play ya da App Store’dan uygulamayı telefonunuza indirin.

Uygulamayı indirmek için:

Uygulama Mağazasıİndirme Bağlantıları
Google Play (Android)CepteTEB
App Store (iPhone)CepteTEB

Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra, Hesaplar başlığının altında bulunan Vadesiz TL hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yapıldığında ekranın sağ alt kısmında üç çizgi simgesini göreceksiniz. CEPTETEB Menü Bu sembole dokunduğunuzda, ekranın sağında bir kutucuk açılır. Kutucuğu aşağıya doğru kaydırın ve KMH Limit Değiştirme seçeneğine dokunun.

Açılacak olan ekrandan Talep Edilen Limit bölümüne talep ettiğiniz limiti yazın. Eğer mevcut KMH limitiniz 5000 TL ise, 5000 TL’nin üzerinde bir limit yazmanız gerekir. Örneğin, 7000 TL gibi. Bu ekrandan da gerekli adımları sırasıyla uyguladıktan sonra KMH Limit arttırma işlemini tamamlamış olursunuz.

Türk Ekonomi Bankası KMH Faiz Oranları

TEB KMH faiz oranları ise aşağıdaki gibidir. Yapılan son güncellemeler ile azami faiz oranı %2,89 olarak güncellenmiştir. Ayrıca %15 oranında BSMV, %15 oranında KKDF ilave edilmektedir.

MasrafAsgari TutarAsgari OranAzami TutarAzami OranAçıklamaGüncelleme Tarihi
Kaynak Hesap – Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranı%2,89%15 oranında BSMV, %15 oranında KKDF ilave edilecektir.01.08.2023
KKTC Kredili Mevduat Hesabı%34,68KKTC’de Kredili Mevduat Hesabı Yıllık azami faiz oranı %34,68 ‘dir01.08.2023

KMH Ekstre

MasrafAsgari TutarAsgari OranAzami TutarAzami OranAçıklamaGüncelleme Tarihi
KMH Ekstre Masrafı10.83 TLKredili Mevduat Hesabınıza ait dijital ekstreniz ücretsiz olarak görüntülenir. Ekstrenin basılı olarak talep edilmesi halinde posta gönderim bedeli tahsil edilir. BSMV hariçtir.31.01.2023

TEB KMH Limit Başvurusu ve Arttırma Nereden Yapılır?

 • CEPTETEB Mobil uygulamasından.
 • teb.com.tr internet adresinden.
 • TEB müşteri hizmetlerini arayarak.
 • TEB bankayı ziyaret edip gişeden.

Yukarıdaki dört farklı yöntem kullanılarak TEB KMH limit başvurusu ya da limit arttırma işlemleri yapılabilir. En hızlı yöntem ise Cepteteb mobil uygulaması üzerinden işlem yapmaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yukarıda anlattığımız gibi işlem yaparsanız KMH limit başvurusunda bulunabilir ya da mevcut KMH limitinizi arttırabilirsiniz.

TEB KMH Limit Arttırma Sms

Sms ile TEB KMH limit arttırma işlemi yapılamıyor. Bunun yerine CEPTETEB uygulamasından işlem yapabilir, müşteri hizmetlerinden ya da Türk Ekonomi Bankasını ziyaret ederek KMH limit arttırma işleminizi yapabilirsiniz. En basit yöntem olarak işlemi CEPTETEB uygulamasından yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir