Teknoloji

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Hatası Çözümü

Herhangi bir Telegram kanalına giriş yapmaya çalışırken hata alabiliyoruz. Sıkça karşılaşılan hatalardan biri ‘Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü’ hatasıdır. Telegram hassas içerik açma iPhone ve android cihazlarda aynıdır. Burada bahsettiğimiz ayarları yaparak sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Telegram hassas içerik açma”, bu kanal görüntülenemiyor hatası alanların yaşadığı problemdir. Telegram Whatsapp‘a uygulamasına göre daha da gelişmiş bir uygulamadır. Çeşitli özellikleri henüz daha Whatsapp uygulamasında bulunmuyor. Tabi sağladığı bu özellikler bazı kullanıcılar tarafından olumsuz yönde kullanılabiliyor. Örneğin, telifli dizi ve film paylaşılan Telegram kanalları olabiliyor. Bunun yanı sıra +18 sayfalar da olabilmektedir. Telegram bu gibi kanallar için bu kısıtlama getirebiliyor. Bu kanalları görebilmek için ayarlardan 18 yaşından büyük olduğunuzu belirtmeniz gerekiyor. Aksi halde Telegram’da bu kanal görüntülenemiyor çünkü hassas içerik hatası ile karşılaşırsınız.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Ne Demek?

Bazı Telegram gurupları, telif hakkı sebebiyle veya yetişkin içerikli gönderiler barındırdığından dolayı kapatılabiliyor ve kısıtlanabiliyor. Telif hakkı sebebiyle birçok kanal kapatıldığı gibi yaş kısıtlaması da getirilmiştir. Bu tür bir kanala katılmak istemeniz halinde, burada bahsettiğimiz ayarları yapmanız gerekir. Bu ayarları isterseniz bir bot ile isterseniz de Telegram’ın web sürümüne giriş yapıp 18 yaşından büyük olduğunuzu ayarlayarak yapabilirsiniz. Bu ayarlar yapılırsa, +18 ve telif hakkı barındıran gruplara girilebilir.

Eğer siz de bir guruba girmek istediğinizde bahsettiğimiz hata ile karşılaşıyorsanız ilgili kanal kısıtlanmış demektir. Kısıtlanmış Telegram kanallarına girmeye çalışanlar ‘Bu kanal görüntülenemiyor’ ya da ‘Bu kanal şu ​​anda mevcut değil’ uyarıları ile karşılaşmaktadır. Telegram kullanıcıları zarar görmesin diye, politikalarına uygun kanalları kısıtlar. Fakat bazı ayarlar yaparak bu guruplara katılmak mümkündür.

“Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü” uyarısı aldığınız kanallarda virüslü içerikler paylaşılabileceğinden dolayı giriş yapmamanızı öneririz. Bu tür kanallar zararlı yazılımlar barındırabilir, dikkatli olmalısınız.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor Çünkü

Sizler de bir Telegram kanalına girmeye çalıştığınız zaman bu kanal görüntülenemiyor hatasıyla karşılaşıyorsanız burada bahsettiğimiz ayarlamaları yapın. Aşağıda adım adım anlattığımız yöntemi uygulayın ve kısıtlı kanallara giriş yapın. Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü hata çözümü;

 • Cihazınızdan “Play Store” ya da ”App Store” uygulama mağazasına gidin.
 • Arama bölümüne “Nicegram” yazıp aratın.
 • Nicegram uygulamasını bularak telefonunuza “Yükleyin”.
 • Ardından uygulamayı açıp “Kayıt Ol” alanına telefonunuzu yazıp kayıt olma işlemini gerçekleştirin.
 • Kayıt işlemi esnasında doğrulamak için “Telegram”a gidin.
 • Telegram’dan verilen kodu “Nicegram” uygulamasındaki ilgili alana yazın.
 • Sonrasındaki adımda, “Devam” ve sonra “İzin Ver” seçenekleri ile devam edin.
 • Son olarak “Nicegram” uygulamasını küçültün arka planda çalışsın, Telegram uygulamasına gidin, “Nicegram Bot” u aratarak açın, çıkan iki ayarı aktif hale getirin.

Telegram bu kanal görüntülenemiyor çünkü iphone ve Android işletim sistemindeki cihazlarda sıklıkla görünüyor. Hatayı giderebilmek adına yukarıdaki ayarları yapabilirsiniz. Uygulama yüklemeden ayar yapmak istiyorsanız, alt başlıkta anlattıklarımızı uygulayın.

Telegram Hassas İçerik Açma

 • Telegram’a web tarayıcıdan giriş yapmanız gerekiyor..
 • Google Chrome girin ve https://web.telegram.org/k/ adresini açın.
 • Google Chrome üzerinden Telegram hesabınıza giriş yapın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar ardından, Gizlilik ve Güvenlik menülerine gidin.
 • Bu ekrandan Telegram Hassas içerik açmak için Filtrelemeyi Devre Dışı Bırak kutusunu işaretlemelisiniz.

Telegram hassas içerik açmak için, yukarıdaki adımları sırası ile uygulamalısınız. Bu hatanın çözümü için 18 yaşından büyük olduğunuzu onaylamanız gerekir. Bazı Telegram sayfalarında, 18 yaşından büyüklere yönelik içerikler paylaşılabilmektedir. Bu gibi kanallara girebilmek için yaş onayında bulunmanız gerekiyor. Bu onayı Nicegram uygulaması üzerinden verebileceğiniz gibi, Telegram web uygulamasından da bu ayarları yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki Google Chrome, Mozilla ya da Safari gibi uygulamalardan Telegram Web uygulamasına gidip gerekli ayarları yapın.

Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Telegram Yaş Sınırı Kaldırma genelde kanala giremeyenlerin baktığı ve araştırdığı şeylerdendir. Kanala giriş yapamayan kullanıcılar bunun yaş sınırı ile ilgili olduğunu düşünürler. Ancak durum öyle değildir. Telegramın bu hatasıyla ilgili sıkça sorulan sorular aşağıdaki gibidir.

1. Telegram Yasaklı Gruplara Giriş Nasıl Yapılır?

Telegram’da yasaklı guruplara giriş için; Nicegram bot kullanılabilir ya da Telegram Web uygulamasından ayar yapabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen ayarların yapılması halinde, Telegram’da hassas içerikli kanallara giriş yapılabilir. Bu ayarları yapmak için uygulama mağazasından Nicegram uygulamasını açmalı ve kayıt olmalısınız. Daha sonrasında Telegram uygulaması ile birbirine bağlayarak hassas içerikli kanallara gidilebilir.

Yasaklı gruplar, genelde Netflix ve benzeri platformlardaki ücretli dizileri yayınladıklarından dolayı hassas içerik olarak işaretlenir. Bu kanallara gidebilmek için de, buradaki gibi ayar yapılmalıdır.

2. Bu Kanal Görüntülenemiyor Ne Demek?

Telegram politikalarına uygun olmayan kanallar, Bu kanal görüntülenemiyor hassas içerik adı altında işaretlenir. Bu kanallara gidebilmek için, ayar yapılması gerekmektedir.

3. Telegram Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Telegram hassas içerik olan kanallara gidebilmek için Nicegram uygulamasından 18 yaşının üzerinde olduğunuzu ve bu tür içerikleri görmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Aksi halde hassas içerik olan kanallara giriş yapılamaz.

Android ve iOs işletim sistemine sahip cihazınızdan hassas içerikleri görüntüleyebilmek için, Telegram ayarlarını yapmalısınız.

4. Telegram Bu Kanal Görüntülenemiyor ios

Buradan Nicegram botu iPhone telefonunuza yükleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise üst başlıklarda anlattığımız ayarları yapıp, Nicegram botunu aktif edebilirsiniz. Aktif ettikten sonra artık görüntülenemeyen kanallara gidebilirsiniz.

Telegram Son Görülme Yakınlarda Ne Demek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir