Genel

Telegram Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Telegram’da birinin engelini kaldırınca o kişiye bildirim gidiyor mu? Bu konu birinin engelini açtığımızda merak ettiğimiz şeyler arasındadır. Peki gerçekten de Telegram engel kaldırınca bildirim gider mi? Mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler olanlardan biri olan bu uygulamada isterseniz diğer kullanıcıları engelleyebiliyorsunuz. Ayrıca istediğiniz zaman engeli de kaldırabilirsiniz. Örneğin, bir arkadaşınız aşırı derecede mesaj gönderdiği için o kişiyi engellemek isteyebilirsiniz. Daha sonrasında, Ayarlar ve Gizlilik bölümünden Engellenenler alanına gelerek istediğiniz zaman engelini kaldırabilirsiniz.

Telegramda birinin engeli kalkınca o kişiye bildirim gider mi? Uygulamadan birinin engelini kaldırmanız için Ayarlar ve Gizlilik buradan da Engellenmiş menüsüne gitmeniz gerekiyor. Birinin engeli kalktığında o kişiye bildirim gitmese de engelinin kalktığını anlayabilir. Konu hakkında daha detaylı bilgileri hemen alt başlıktan okuyabilirsiniz.

Telegram Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Telegram’da engel kaldırınca; karşı tarafa bildirim gitmez. Fakat, engellenen kişi size mesaj gönderdiğinde iletileceğinden dolayı engelinin kaldırıldığını fark edecektir. Kısacası, engellediğiniz kişiye engelini kaldırınca; şu kişi engelinizi kaldırdı gibi bir mesaj ya da bildirim gitmeyecektir. Fakat o kişi, eğer herkese açıksa; hikaye, son görülme ve biyografi alanı gibi bilgilerinizi görebilir.

Aynı şekilde bir arkadaşınız sizi engellerse ve sonra tekrar açarsa size de bildirim gelmeyecektir. Belirli zaman aralıklarında o kişiye mesaj göndererek engelinizin açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, biri sizi farklı Telegram hesaplarından da sürekli olarak rahatsız ediyorsa yapmanız gereken şey o kişiyi engellemek ve mevcut kullanıcı adınızı değiştirmek olacaktır. Ayrıca Telegram’da engellendiğimi nasıl anlarım başlığını da okumayı unutmayın.

Telegram Engel Nasıl Kaldırılır?

  • Telegram’a giriş yapın.
  • Sağ alt kısımdan Ayarlar simgesine dokunarak Ayarları açın.
  • Açılan ekrandan Gizlilik ve Güvenlik sayfasına gidin.
  • Açılan yeni ekranın en üstünde bulunan Engellenen Kullanıcılar’a basın.
  • Burada engellini kaldırmak istediğiniz kişiyi seçerek engeli kaldırabilirsiniz.

Uygulamada birini engellemek oldukça kolaydır. Ayrıca engellenen kişiyi istediğiniz zaman engelini de kaldırabiliyorsunuz. Basitçe tarif etmek gerekirse Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Engellenen Kullanıcılar > Engellenen kişiyi seçip engeli kaldırılabiliyor.

Telegram ile İlgili Sıkça Sorulan Bazı Sorular ve Cevapları

Telegram uygulamasının Engelleme özelliği ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını aşağıda liste halinde paylaştık. Bu sorular engel ile alakalı olarak en fazla araştırılan sorulardır. Merak ettiğiniz konular varsa lütfen yorumlar bölümünden yazın.

1. Telegram’da Engellediğimiz Kişi Bizi Görebilir Mi?

Telegram’da engellediğiniz kişi; profil fotoğrafınızı göremez, durum, hikaye ve çevrimiçi durumlarınızı da göremeyecektir. Engellendiğinden dolayı doğal olarak mesaj da gönderemez.

2. Telegram Birini Engelleyince Mesaj Silinir Mi?

Uygulamada birini engellediğinizde o kişi artık sizinle iletişime geçemez. Fakat, mesajı her iki taraftan da silmezseniz mesajları görmeye devam edecektir. Bu nedenle, engellemeden önce ya da sonra mesajlaşmayı iki taraftan da tamamen silin.

3. Telegram’da Engellenen Kişiye Mesaj Gider Mi?

Telegram’da engellediğim kişiye mesaj gider mi; Hayır. Engellenen kişilere mesaj gönderebilseniz dahi o kişi engelli olduğundan dolayı herhangi bir mesaj iletimi gerçekleşmeyecektir.

4. Telegramı Silip Tekrar Yükleyince Engel Kalkar Mı?

Telegram hesabını tamamen silip tekrar yüklemeniz halinde engellediğiniz kişilerin engeli kalkacaktır. Bu nedenle o kişileri tekrar engellemek isterseniz her biri için tek tek bu işlemi yenilemeniz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir