Teknoloji

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş 2024

Türk Telekom’da faturalıdan faturasıza nasıl geçilir? Buradaki “faturasıza geçiş” işlemleri ile bunu yapmak mümkün. Eğer eski adıyla avea yeni adıyla Türk Telekom abonesiyseniz ve faturasız hatta geçiş yapmak istiyorsanız kesinlikle bunlara dikkat etmelisiniz. Sizin için burada Türk Telekom faturalıdan faturasıza geçiş nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz. Ancak hattınız üzerine cihaz aldıysanız ya da taahhütlü kullanım yapıyorsanız bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir.

Türk Telekom aboneleri faturasız hatta geçiş yaparken öncelikle taahhüt olup olmadığına dikkat etmelidir. Eğer bir taahhüt varsa yapılan indirimler toplu olarak geri alınır. Bu nedenle taahhüt bitiminden sonra faturasız hatta geçiş yapmalısınız. Faturasız hatta geçiş yaptıktan sonra da isterseniz numara taşıma yöntemiyle farklı bir operatöre geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda isteyenler kendilerine uygun faturasız paket seçimi yaptıktan sonra Türk Telekom faturasız paketleri de kullanabilirler. Peki Türk Telekom faturalıdan faturasıza geçiş nasıl yapılır?

Türk Telekom Faturasıza Nasıl Geçilir?

Türk Telekom’da faturasız hatta geçiş yapabilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekmektedir. Hat sizin üzerinize kayıtlıysa ve faturasıza geçmek istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak ya da cep merkezlerine giderek talebinizi iletebilirsiniz. Faturasız hatta geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra faturasız hatta geçişin ne zaman tamamlanacağını da sormayı unutmayın.

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş

  • Kimlik belgeniz ve imza atarak Türk Telekom cep merkezlerinden faturasız hatta geçiş yapabilirsiniz.
  • Hat sahibi 444 1 444 Türk Telekom müşteri temsilcisini arayarak faturasız hatta geçiş işlemini başlatabilir.
  • Faturasız hatta geçiş yaptığınızda kullandığınız ay için son bir fatura ödersiniz.
  • Eğer taahhüt ya da cihaz kampanyası varsa bunların ücretleri de çıkacak olan faturalara yansır.

Eğer Türk Telekom’da faturalı bir hat kullanıyorsanız ve faturasıza geçiş yapmak istiyorsanız yukarıda bahsedilen adımları uygulamak gerekir. Faturasıza geçiş işlemi yalnızca hattın yasal sahibi tarafından yapılabilir. Hat kullanıcıları faturasız hatta geçiş işlemi için talepte bulunamazlar.

Cep Merkezinden Türk Telekom Faturasıza Nasıl Geçilir?

Türk Telekom cep merkezlerine giderek yine faturasız hatta geçiş işlemini yapabilirsiniz. Ancak taahhüt olması halinde yapılan indirimler çıkacak son faturaya yansır. Aynı zamanda eğer hattınıza tanımlı bir cihaz kampanyası varsa bu da bozulur ve çıkacak olan son dönem faturanıza yansır. Türk Telekom cep merkezine gittikten sonra hattın yasal sahibi yetkili ile görüşerek hattını faturalıdan faturasıza geçirmek istediğini iletmelidir.

Bu talebin ardından öncelikle size neden faturasız hatta geçmek istediğiniz sorulabilir. Bu durumda nedeni açıklayabilir ya da sadece geçiş yapmak istiyorum diyebilirsiniz. Açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Ardından yetkili sizden kimlik kartınızı isteyecektir. Bu bağlamda Türk Telekom cep merkezindeki görevli gerekli işlemleri yapar ve hattınız faturasız hatta geçmiş olur.

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş Cayma Bedeli

Faturasız hatta geçiş yapmanız halinde eğer taahhüdünüz varsa çıkacak olan son faturanıza cayma bedeli yansır. Daha öncesinde Türk Telekom taahhüt sorgulama nasıl yapılır haberimizde de bu konuyu anlatmıştık. Hattınıza tanımlı paket için indirim alıyorsanız bu durumda hattınız taahhütlü demektir. Yine faturalı hat üzerine cep telefonu almanız halinde de hattınıza taahhüt yapıldığını unutmayın.

Bu durumda siz faturalı hattan faturasıza geçiş yapmak istemeniz halinde çıkacak olan son faturaya cayma bedeli yansır. Örnek verecek olursak tarifeniz için her ay 50 TL indirim alıyorsanız ve bu indirimi 8 ay boyunca aldıysanız, taahhüt bozulması halinde paket ücreti + taahhüt bozma ücreti olarak 400 TL ödeme yaparsınız. Eğer taahhüdünüzün bitişine kısa bir süre kaldıysa bu sürenin dolmasını bekleyebilirsiniz.

Türk Telekom Faturasıza Geçiş Tarifeleri

Paket Adıİçeriği
Fiks 25 GB 21 Gün25 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 20 GB 21 Gün20 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 15 GB 21 Gün15 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 25 GB 28 Gün25 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 20 GB 28 Gün20 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 15 GB 28 Gün15 GB İnternet – 750 DK – 250 SMS
Fiks 10 GB 21 Gün10 GB İnternet 750 DK 250 SMS
Fiks 5 GB 21 Gün5 GB İnternet 750 DK 250 SMS
Fiks 10 GB 28 Gün10 GB İnternet 750 DK 250 SMS

Faturasız hatta geçiş işlemini yaptıktan sonra yukarıdaki paketler ya da buna benzer diğer tarifelere geçiş yapabilirsiniz. Bu paketleri kullanabilmek için hattınıza her ay TL yüklemeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir