Haber

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 5555 Öğrenme

Türk Telekom evde internet taahhüt sorgulama nasıl yapılır? Mobil hat kullanıcılarının da araştırdığı Türk Telekom taahhüt sorgulama öğrenme işlemini burada anlatıyoruz. İptal etmeniz halinde hem mobil hattınız için hem de internet aboneliğinizden ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi öğrenin.

Türk Telekom cayma bedeli öğrenme, aboneler paket aldıklarında indirim için taahhüde girerler. İnternet aboneliği, mobil tarife, cep telefonu, tablet gibi ürünlerde taahhüt yapılmaktadır. Taahhüt süresi genelde 1 yıl ya da 2 yıl olarak ayarlanır. Türk Telekom taahhüt bozma ve cayma durumunda ne gibi sonuçlar oluşur burada anlattık.

Normalde pahalı olan tarifelere taahhüt yapılarak indirim uygulanır. Örneğin 250 TL olan bir tarifeye taahhüt uygulanarak fiyatı 200 TL’ye indirilir. Bu durumda taahhütlü kullandığınız için 50 TL indirim almış olursunuz. Peki taahhüt süresi dolmadan taahhüt bozdurulursa ne olur? Bu durumda o zamana kadar yapılan indirimler, paket ücreti ve varsa diğer ücretler tek fatura halinde tahsil edilir. Mobil hatlar için Türk Telekom cayma bedeli sorgulama aşağıdaki gibidir.

Türk Telekom Cayma Bedeli Sorgulama Nereden Yapılır?

 • Türk Telekom cep merkezlerinden.
 • Türk Telekom müşteri hizmetlerinden.
 • Türk Telekom sms servisi ile.

Türk Telekom’da cayma bedeli sorgulamak için 3 farklı yöntem vardır. Bu yöntemleri nasıl uygulayacağınızı alt başlıklarda sorguladık. Taahhüt sorgulama ve taahhüt iptali işlemleri sadece hat sahibi tarafından yapılabilmektedir. Hat sahibi dışında kullanıcı ya da herhangi biri güvenlik açısından problem olmaması için bu işlemi gerçekleştiremez.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama

Türk Telekom taahhüt öğrenme işlemi için en doğru yöntem TT mağazaları ve müşteri hizmetleridir. Müşteri hizmetlerini arayarak taahhüdün bozulması halinde ne kadar ücret ödeyeceğinizi ve ne gibi ücretler ödeneceğinin en doğru bilgisini almış olursunuz. Eğer nasıl yapılacağını bilmiyorsanız cayma bedeli sorgulama işlemleri aşağıdaki sırayla ilerler.

Mobil Türk Telekom cayma bedeli sorgulama işlemi:

 • 444 1 444 arayın.
 • Müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Ardından taahhüdü bozduğunuzda toplamda ne kadar cayma bedeli ödeyeceğinizi sorun.
 • Ödeyeceğiniz her bir ücreti ayrı ayrı anlatmasını isteyin. (Ör: taahhüt bozma bedel, paket ücreti, varsa ek paket ya da cihaz, aşım ücreti gibi.)
 • Ardından iptal etmek isterseniz iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taahhüt iptal işlemi yalnızca hattın yasal sahibi tarafından gerçekleştirilebilir. Hat kullanıcıları taahhüt iptalini gerçekleştiremez. Türk Telekom taahhüt sorgulama 5555 şeklinde aramalar yapılsa da direkt bu numara üzerinden sorgulama yapılamamaktadır.

Türk Telekom İnternet Cayma Bedeli Öğrenme

Genelde Türk Telekom cep merkezlerinden internet aboneliği oluşturulduğunda çalışanlar tüketiciyi yanıltıcı beyanda bulunabiliyorlar. Bununla ilgili tonlarca şikayet görebilirsiniz. Eğer Türk Telekom’dan internet bağlattıysanız ve memnun kalmadığınız için ya da farklı bir nedenden dolayı iptal etmek istiyorsanız ya da cayma bedeli sorgulamak için buradaki işlemleri uygulamalısınız.

Türk Telekom evde internet iptal işlemi yalnızca internet abonesi tarafından yapılabilir. Örneğin internet arkadaşınızın üzerine kayıtlıysa ve kullanıcı sizseniz yine de arkadaşınızın taahhüt bozma talebinde bulunması gerekir. Adım adım TTNet cayma bedeli sorgulama ve öğrenme adımları:

 • Telefonun arama kısmına *124# yazarak arama tuşuna basın.
 • Ardından ekrandaki “TAAHHUT” seçeneğini seçin.
 • Daha sonra tekrar Taahhüt seçeneğini seçmelisiniz.
 • Taahhüt gün sayısı, kalan taahhüt süresi ve cayma bedeli gibi bilgiler SMS yolu ile telefonunuza iletilir.

Türk Telekom evde internet taahhüt sorgulama işlemini dilerseniz 444 1 444 numarasını arayarak da yapabilirsiniz. 444 1 444 aradıktan sonra evde internet seçeneğini seçerek müşteri temsilcisine bağlanın. Sonrasında taahhüt bozulması halinde ne kadar cayma bedeli çıktığını sorgulayın.

Türk Telekom Taahhüt Bozma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom cep merkezlerine giderek ya da müşteri temsilcisine bağlanarak taahhüdünüzü bozabilirsiniz. Taahhüt bozulması halinde paket ücreti, vergiler, varsa cihaz ücreti, varsa ek paket ücreti, varsa aşım ücreti ve cayma bedeli ücretleri çıkacak olan son faturaya yansıtılır. Çıkan bu faturayı da zamanında ödemeniz gerekmektedir.

Eğer fatura zamanında ödenmezse genelde Türk Telekom bilgilendirme amaçlı sizi arayacaktır. Bilgilendirme sonucunda da bir neticeye ulaşılamaması halinde yasal işlemler başlatılır. Türk Telekom taahhüt sorgulama işlemini yaptıktan sonra iptal etmenizi öneririz. Çünkü taahhüt bozulduktan sonra çıkacak olan faturayı zamanında ödemeniz gerekecek.

Türk Telekom taahhüt sorgulama ve öğrenme ile ilgili aklınıza takılanları yorum kısmından direkt olarak bizlere danışabilirsiniz. İlgili konuyla alakalı size en kısa süre içerisinde cevap vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir