Teknoloji

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? (8 Dolara Mavi Tik Alma)

Bildiğiniz gibi Elon Musk Twitter’ı satın aldı. Ardından ücretli mavi tik satışları başladı. Peki, Twitter mavi tik nasıl alınır? Twitter mavi tik alma rehberinde herşeyi adım adım anlattık. Çoğu sosyal medya kullanıcısı Instagram, Twitter gibi platformlarda mavi tik almak için çok fazla çaba harcıyordu. Twitter’ın el değiştirmesiyle birlikte 8 dolar karşılığında bu özellik satın alınabiliyor. 9 Aralık 2022 tarihinden sonra açılmış olan ya da açılacak yeni Twitter hesapları Twitter Blue üyeliğini alamayacaklar.

Twitter mavi tik özelliğini parayla satın alırsanız hesabınızda tik detayları aşağıdaki görseldeki gibi görünecektir.

Twitter mavi tik
Twitter mavi tik

Sosyal medya kullanıcılarının bazıları bu ücretin çok fazla olduğundan şikayet ederken, bazı kullanıcılar da bunun ücret karşılığı satılmasının saçmalıktan ibaret olduğunu belirtiyorlar. Ancak bu durum uzun süre Twitter mavi tik almaya çalışıp alamayanların işine yarayacağa benziyor. Daha öncesinde Twitter’dan Mavi tik alabilmek için tanınmış biri olmanız gerekiyordu. Örneğin haber sitelerinde adınıza haberler, belirli sayıda takipçi ve benzeri gibi. Şu an da 1 takipçiniz dahi olsa ve hesabınız 9 Aralık 2022 tarihinden önce açıldıysa mavi tik özelliğini satın alabiliyorsunuz.

Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır? (8 Dolar)

Sosyal medya kullanıcılarının merak ettiği, Twitter mavi tik nasıl alınır sorusuna bu başlıkta detaylarıyla birlikte yanıt vereceğiz. 8 Dolara Twitter mavi tik almak artık mümkün. Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tik özelliğini 8 dolar ücretle herkesin alabileceğini açıklamıştı. Bu özellik geldi. 9 Aralık 2022 tarihinden önce açılmış olan hesaplar mavi tik özelliğini ücretli bir şekilde alabilecekler. İşte adım adım Twitter mavi tik nasıl alınır rehberi:

  • Twitter uygulamasına giriş yapın
  • Hesabına giriş yap
  • Kullanıcı bilgilerini seçtikten sonra devam etmek için şifrenizi yazın
  • Onaylanmış seçeneğinin altında yer alan onaylama isteğinde bulun seçeneğine dokunun
  • İsteği başlat dedikten sonra çıkan adımları uygulayın
  • Twitter mavi tik özelliği ücretli olarak herkes tarafından alınabildiğinden belirli sayılarda takipçinizin olması da gerekmiyor.
Twitter mavi tik alma
Twitter mavi tik alma

Twitter mavi tik özelliği eğer ünlü birine aitse yukarıdaki gibi bilgilendirme bulunur. Ancak ücretli olarak satın alınmış olan mavi tik özelliğinde ise bir üstteki görseldeki gibi bilgiler yazmaktadır.

Twitter Mavi Tik Başvuru

Sosyal medya hesaplarından en popüleri olan Twitter’da mavi tik başvurusu nasıl yapılır bilmeyenler için yukarıda ücretli mavi tik taleplerinin nerede nasıl satın alındığını adım adım anlattık. İlk açıldığında bazı problemler oluştursa da Elon Musk bu durumu daha iyi hale getirerek mavi tik özelliğini satmaya devam edeceğe benziyor. İlk aktive olduğunda çeşitli markaların sahte hesapları açılarak bir nevi insanları kandırmak amacıyla ya da mizah amacıyla çeşitli paylaşımlar yapıldı. Bu nedenle Twitter 8 dolara mavi tik satma özelliğini belirli bir süreliğine kısıtlamıştı. Ancak şu an kullanıcılar isterlerse bu ücreti ödeyerek mavi tik özelliğini satın alabilirler.

Twitter parasıyla mavi tik almak isteyenlerin işine çokça yarayan bu özellik muhtemelen biraz daha değişerek devam edecek. Muhtemelen sizlerin de çevresinde Twitter’da mavi tik almak için çabalayan arkadaşlarınız olmuştur. Genel anlamda bakınca bu iş daha çok onların işine yarayacak gibi duruyor.

Twitter Mavi Tik Nedir?

Twitter mavi tik özelliği onaylanmış hesaplar için kullanılan bir özelliktir. Benzerini Facebook ve Instagram sosyal medya uygulamalarında da görebilirsiniz. Mavi tik özelliği genelde tanınmış ve popüler kişileri belirlemek için çıkarılmış bir özelliktir.

Bu özellik sayesinde fan hesaplar ya da çakma hesaplar kolayca ayırt edilebiliyordu. Ancak Twitter bu özelliği ücretli hale getirerek herkesin almasına olanak sağladı diyebiliriz.

Twitter Mavi Tik Ücreti Ne Kadar?

Twitter mavi tik nasıl alınır sorusuyla birlikte ücreti de merak edilen konulardan biri olmuştur. Elon Musk ücretli mavi tiklerin 8 dolar karşılığında satılacağını duyurmuştu.

Bu özellik dünya genelindeki bütün kullanıcılar için aynı ücret üzerinden işlem görecek. Yani ücretli mavi tik almak için 8 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

Twitter Mavi Tik Alma 8 Dolara Nasıl Yapılır?

Twitter uygulamasında artık ücretli bir şekilde 8 dolar karşılığında mavi tik özelliği satın alınabiliyor. Twitter mavi tik nasıl alınır diye merak edenler için ücretli bir şekilde nasıl alabileceklerini burada anlattık. Bu özellik Twitter blue özelliği olarak gelmiştir.

Twitter Mavi Tik Başvuru Linki Nedir?

Sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’da profilinizden mavi tik başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Burada anlattığımız yöntem ile Twitter mavi tik nasıl alınır bilmeyenler için rehber olacak şekilde bilgileri listeledik. Ekstra bir linke gereksinim duymaksızın bu işlemleri yaparak ücretli mavi tik başvurusunda bulunmak mümkün.

Mavi tik özelliği için 8 doları yüksek bulanlar yine bu özelliği ücretsiz olarak alabilmek için eski yöntemleri kullanabilirler. Twitter Blue aboneliği İÇİN, şu anda Amerika, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da SADECE  iOS uygulamalarından alınabiliyor. Twitter, ilerleyen günlerde Android işletim sistemi, Twitter.com ve Twitter’ın ödeme ortağı Stripe platformları üzerinden de 9 Aralık 2022 tarihinden önce açılan Twitter hesapları için Twitter Blue üyeliği satmaya devam edecek.

Artık ünlü ya da tanınmış kişi olmanıza gerek yok. Ücretini ödeyerek siz de mavi tik özelliğini alabilirsiniz. Twitter ile ilgili farklı fikirleri olan Musk, ilerleyen zamanlarda ne gibi özellikler getirecek merak ediliyor. Gelen bu yeni özellik bazı kullanıcılar tarafından sevilmese de bir kısım kullanıcı da bu duruma sevinmiş gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir