Teknoloji

Twitter Hassas İçerik Açma iPhone – Android 2024

Videoları izlemek için bazen hassas içerikleri açmak gerekebilir. Peki, Twitter hassas içerik açma iPhone 2024 Android nasıl yapılır? Twitter’da hassas içeriklere sahip video ve görselleri görüntüleyebilmek için ayarlardan bunu aktif etmek gerekir.

Twitter hassas içerik açma, iPhone ve Android cihazlarda yapılabilecek bir işlemdir. Twitter’da paylaşılan bazı fotoğraflar ve videolar hassas içerik olabilir. Hassas içerikleri görmek için Twitter hesabınıza giriş yapmalı ve hassas içerik ayarlarını yapmış olmanız gerekmektedir. Diğer sosyal medya uygulamaları hassas içeriğe izin vermese de Twitter buna izin veriyor. Fakat bunları görmek için Twitter hesbaınızdan ayar yapmanız gerekmektedir. Eğer hassas içerikleri açmazsanız “Tweet hassas içeriğe sahip olabilir” uyarısını görürsünüz.

Twitter hassas içerik açma ayarları nasıl yapılır burada anlattık. Bu uygulamada, yazı, fotoğraf, video ve canlı konuşmalar yapabilirsiniz. Facebook ve Instagram’da olduğu gibi Twitter’da da büyük hesaplar vardır. Bu hesapları takip ederek haber, mizah ve buna benzer bir çok içerikten haberdar olabilirsiniz. Ancak Twitter’daki bazı hesaplarda yetişkinlere özel içerikler paylaşılmaktadır. Twitter da hassas içerik nasıl açılır sorusuna yanıt arayanlar da genelde bu tür içerikler için bu soruya yanıt arıyor.

Android ve iPhone cep telefonlarında hassas içeriği açmak sadece bir dakikanızı alır. Peki, Twitter hassas içerik nasıl açılır? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı.

Twitter Hassas İçerik Açma iPhone

Twitter hassas içerik açma iphone, için yapmanız gerekenler bir dakikanızı alır. Cihazınızdan Twitter uygulamasına girin ve sonrasında aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 • Twitter uygulamasını açın.
 • Profilinize giriş yapın.
 • Profilinizdeki menüden ayarlar ve güvenlik kısmına giriş yapın.
 • Gelen yeni sayfada gizlilik ve güvenlik kısmına girin.
 • Bu kısımda Twitter etkinliğin kısmına giriş yaptıktan sonra “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” bölümüne giriş yapın.
 • Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster seçeneğini etkinleştirin.
 • Böylece Twitter’da hassas içerikleri görebilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır Android

Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo gibi Android Twitter hassas içerik açma yöntemi de en az ios cihazlarda olduğu kadar basit bir yöntemdir. Android işletim sistemini kullanan cep telefonu ya da tablet kullanıyorsanız alt kısımda anlattığımız yöntemi uygulayın ve twitter hassas içerik görme ayarlarını yapın.

 • Telefonunuzdan Twitter’a giriş yapın.
 • Sonra ana sayfanın sol üst tarafında bulunan profil fotoğrafınıza tıklayıp profilinize girin.
 • Alt kısımdaki ayarlar ve gizlilik bölümüne giriş yapın.
 • Açılan sayfadan gizlilik ve güvenlik menüsüne gidin.
 • Burada alt kısımdaki “Twitter etkinliğin” menüsünde bulunan “Gördüğün içerik” ayarlarına gidin.
 • Açılan yeni sayfada “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” seçeneğini aktif ederseniz hassas içerikleri görürsünüz.

Bilgisayardan Twitter Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Açma

Twitter’a bilgisayardan giriş yaparak gizlilik ve güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer bilgisayardan hassas içerik uyarısını alıyorsanız buradaki yöntem işinize yarar.

 • Google Chrome kullanarak Twitter internet sitesine giriş yapıp hesabınıza girin.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol kısımdaki “Daha fazla” seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekrandan ayarlar ve gizlilik ayarları kısmına girin.
 • Buradaki yeni sayfadan Gizlilik ve Güvenlik ayarları bölümüne girin “Gördüğün içerik” kısmına gelin.
 • Buradan hassas içerikleri aktif ederek hassas içeriğe sahip fotoğraf ya da videoları görebilirsiniz.

Twitter Hassas içerik Nedir?

Twitter diğer sosyal medya uygulamalarına göre hassas içeriklerine izin vermektedir. Peki Twitter’da hassas içerik nedir? Hassas içerik, yetişkinlere yönelik ya da canice eylemler barındıran bir medya olabilir. Fotoğraf ya da video bu örneklere uyuyorsa hassas içerik olarak işaretlenir.

Eğer açmak istediğiniz fotoğraf ya da video hassas içeriğe sahipse yukarıda bahsi geçen ayarları yaparak bu medya dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer hassas içerikleri açmazsanız bu içerikler size görünmeyecektir.

Twitter Hassas İçerik Video İzleme

Twitter videolarının bazıları hassas içeriğe sahip medyalar olabilir. Bu şekilde etiketlenmiş videolar kani şiddet ya da çıplaklık içerek videolar olabilir. Diğer sosyal medya uygulamalarında bu tür içerikler silinse de Twitter bunun yerine hassas içerik etiketiyle işaretlemeyi tercih etmiştir. Bu tür video ve fotoğrafları yalnızca hassas içerik görüntüleme ayarları açık olan kişiler görebilirler.

Twitter’da yaş sınırı olan ve yetişkinlere yönelik içerik. bu içerik 18 yaşın altındaki kullanıcılar için uygun olmayabilir. Bu medyayı görüntülemek için Twitter’a giriş yapmalısın. Uyarısıyla karşılaşmanız halinde bu içerik hassas içeriğe sahip olduğu için Twitter sizi uyarır.

Eğer hassas içerikler paylaşan bir Twitter hesabının içeriklerini görmek istiyorsanız yukarıda anlattığımız gibi hassas içerikleri açıp fotoğraf ya da videoya bakabilirsiniz.

Bu Tweet Hassas İçeriğe Sahip Olabilir Kaldırma İngilizce

Bu Tweet hassas içeriğe sahip olabilir Kaldırma İngilizce olan hesap için: Twitter internet sitesine veya uygulamasına giriş yapmalısınız, ardından;

 • Ayarlar ve Gizlilik> Gizlilik ve Güvenlik’i menülerine girin.

Güvenlik kısmının hemen altındaki, tweet’lerin uyarısını devre dışı bırakmak için “Hassas İçerik İçeren Medyayı Göster” özelliğini aktif etmelisiniz.

İngilizce için: Privacy and Safety > Contant You See > Display media that may contain sensitive content > Kutuyu işaretleyip hassas içeriği görebilirsiniz.

Bu haberde Twitter’da en çok sorulan sorulardan biri olan hassas içerik görme yöntemini detaylı şekilde anlattık. Buradaki yöntemi kullanarak Twitter uygulamasında paylaşılmış olan fotoğraf, videoları görüntüleyebilirsiniz. Genelde kan, şiddet ve yetişkinlere yönelik olan içeriklerde bu uyarı ile karşılaşılmaktadır.

Twitter hassas içerik açma yöntemini kullanarak görüntülenemeyen fotoğraf ve videoları açabilirsiniz. Hassas içerik olan medyalar bulanık olarak görünecektir. Bunun üzerine dokunup göster derseniz ilgili medyayı görüntüleyebilirsiniz.

Hassas İçerik Ne Demek?

Twitter hassas içerik, Twitter’da paylaşılan ve belirli bir konu hakkında hassas bilgiler içeren içeriklerdir. Örneğin, sosyal adalet, cinsiyet, ırk, cinsel yönelim, yaş, sağlık durumu, güçlü düşünceler veya cinsiyet kimliği gibi konuların paylaşıldığı tweet’ler hassas içerik olarak kategorize edilebilir.

Twitter, hassas içerikleri kullanıcıların dikkatine sunmayı amaçlar, ancak aynı zamanda bu tür içeriklerin paylaşımını da düzenleyerek kullanıcıların güvende ve rahat hissetmelerini sağlar. Bu amaçla, Twitter hassas içeriklerin paylaşımı için bazı kurallar ve sınırlamalar getirir. Örneğin, hassas içeriklerin paylaşımı sırasında kullanıcıların bu tür içeriklerin doğruluğunu doğrulamaları ve kaynak göstermeleri istenir.

Twitter hassas içeriklerin paylaşımına ilişkin kurallar ve sınırlamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Twitter’ın kullanım koşullarını ve gizlilik politikasını okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir