Genel

Vodafone Puan Sorgulama 2024 Telefon Almak İçin

Vodafone’dan akıllı telefon, tablet ya da benzeri ürünleri taksitli bir şekilde satın almak için yeterli puan sahibi olmalısınız. Peki Vodafone puan sorgulama nasıl yapılır? 2024 yılında Vodafone’dan fatura üzerine cep telefonu v.b. ürün satın almak isteyenler puanlarını öğrenmek istiyor. Kaç puanım olduğuna nereden bakabilirim, yanımda uygulaması puan sorgulama ve daha bir çok konu hakkında burada bilgi vereceğiz.

Vodafon’da taksitli bir şekilde cihaz satın alabilmek için faturalarınızı zamanında ödeyerek puan biriktirmeniz gerekir. Aynı zamanda taksitli cihaz alırken de faturalı hat kullanıyor olmalısınız. Faturasız hatlar için taksitli ürün satışı gerçekleşmez. Satın alacağım ürünü seçtim ve her ay dönem faturama yansıyacak şekilde taksitli ürün almak istiyorum Vodafone puan öğrenme nasıl yapılır? Hadi birlikte inceleyelim.

Vodafone Limit Puanı Nedir?

Müşteri Limit Puanı, her aboneye özel olarak tanımlanır. Bu puan, abonenin abonelik süresi, hattın geçmişe dönük kapanma/açılma durumu, fatura ödeme durumları ve fatura tutarlarına bakılarak hesaplanmaktadır. Yani faturalarınızı zamanında ödemeniz halinde puanınız yükselecektir.

Vodafone Puan Sorgulama Sms

Vodafone puan sorgulama sms yöntemiyle yapılabilir mi? Çoğu kişi kredi puanı sorgulama yöntemi gibi cihaz puanı sorgulamanın da sms ile yapılacağını düşünüyor. Ancak bu mümkün değil. Henüz Vodafone sms ile puan sorgulama sistemi geliştirmedi. Bu nedenle sizin için farklı yöntemleri araştırdık. Aşağıda anlattığımız yöntemi uygulayarak hangi cihazları alabileceğinizi inceleyebilirsiniz. Bu yöntemde direkt olarak şu kadar puanınız var denmez ancak, hangi cihazları satın alabileceğinizi göebilirsiniz.

Vodafone puan sorgulama ve öğrenme yöntemi:

 • Buradan cihaz alma sayfasına giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz cihazı bulun.
 • Cihaz sayfasına giriş yapın ve altındaki sepete ekle seçeneğine dokunun.
 • Bu seçeneğe dokunduğunuzda yeni sayfaya yönlenirsiniz.
 • Açılan sayfada başında sıfır olmadan telefon numaranızı yazın.
 • Şifre kısmına ise “S” yazıp 7000’e gönderdiğinizde gelen şifreyi yazın.
 • Bu sayede cihazı satın alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.
 • Buna ek olarak Vodafone cep merkezlerinden de hangi cihazları satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone’da son model bir iPhone alabilmek için oldukça iyi bir puana ihtiyacınız var. Puan birikimi için de hattınızda çıkan faturaları zamanında ödemeli, kısıtlama/kapanma gibi durumların oluşmaması gerekir. Eğer hızlı puan biriksin istiyorsanız hattınız için otomatik ödeme talimatı vererek geç ödeme gibi durumları ortadan kaldırabilirsiniz.

Vodafone Telefon Almak İçin Puan Sorgulama

Vodafone’da telefon almak için puan sorgulama yöntemi yukarıda anlattığımız gibidir. Ancak bazı kullanıcılar Vodafone’da puan biriktirerek ücretsiz bir telefon alabileceklerini düşünüyorlar. Bu tür yorumlar ve içeriklerle çok fazla karşılaştığımız için buna da açıklama yaparak açıklık getirdik. Vodafone’da biriken puanlar ile ücretsiz cihaz alamazsınız ya da size indirim yapılmaz. Bunun yerine cihazı taksitli bir şekilde satın almanıza olanak sağlanır. Bir nevi bankaların kredi sistemi gibi çalışır. Örneğin bankalar kredi vermek için ya da kmh limiti tanımlamak için müşterinin puanına bakarlar. Vodafone’daki işleyişte aynı şekildedir.

Alabileceğiniz cihazları yukarıda bahsettiğimiz yöntem ile hem vodafone.com.tr internet sitesinden hem de cep merkezlerine uğrayarak öğrenebilirsiniz. Cihazı satın almadan önce her ay ne kadar fatura ödeyeceğinizin bilgisini de cep merkezinden öğrenebilirsiniz.

Vodafone Kalan Sorgulama

Vodafone Puan Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım?

Vodafone’da puanınızı yükseltmek için faturalı hat kullanabilirsiniz. Bununla beraber, faturalarınızı son ödeme tarihi gelmeden ödeyin, hattın kapanmaması için ödemelerinize dikkat edin. Herhangi bir gecikme ya da buna benzer durum sergilemezseniz puanınız kısa sürede yükselir.

Vodafone’da satılan bazı telefon modelleri:

Omix x400Reeder S19 Max
Samsung Galaxy A04sApple iPhone 11
Tecno Pova Neo 2Infinix Hot 20i
iPhone 14 ProVivo Y22S
Xiaomi Redmi Note 11S 8GBGeneral Mobile GM22
Vivo Y35TCL 30 SE
iPhone 14 PlusiPhone 13 Pro Max
iPhone 14 Pro MaxHuawei Nova 10 SE

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vodafone’da taksitli cihaz satın alırken taahhüt yapılır. Bu taahhüt 1 yıl ila 2 yıl sürebiliyor. Bu nedenle paket seçiminizi ona göre yapmalısınız. Örneğin taahhüt yaptıktan sonra daha düşük bir pakete geçiş yapmak isterseniz sözleşme bozulacağından dolayı telefonun ücreti ve cayma bedelini çıkacak olan faturada toplu ödemeniz gerekecek.

Kullanım alışkanlığınıza uygun bir paket seçimi yaparak taksitli cihaz almanız halinde çok daha avantajlı bir kullanım gerçekleştirmiş olursunuz.

Vodafone Müşteri Puanı Öğrenme

Vodafone’da müşteri puanı öğrenmek için özel bir ekran bulunmamaktadır. Bunun yerine direkt olarak satın alabileceğiniz cihazları görüntüleyebilirsiniz. Bunu da isterseniz Vodafone cep merkezlerinden ya da resmî internet sitesinden inceleyebilirsiniz. Vodafone puan sorgulama ile ilgli aklınıza takılanları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Vodafone puan sorgulama haberimizin sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu gönderiyi faydalı bulduysanız aşağıdaki butonları kullanarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Vodafone Taksitle iPhone 11 Nasıl Alınır?

Vodafone’da puan sorgulama yaptıktan sonra Apple iPhone 11 64 GB almak isteyenler için işleyiş şu şekildedir:

 • Tarifeye Ek 3 Ay Taksitli Toplam Fiyat 17.847₺ ödeme yaparak satın alınabilir.
 • Her ay faturanıza ek olarak 5.949 TL ödeme yaparsınız.
 • Cihaz taksiti 3 ay sürmektedir.

Vodafone Taksitle iPhone 14 Pro Max Nasıl Alınır?

iPhone 14 Pro Max 128 GB cihaz almak için puanınız yeterliyse 3 ay taksiyle satın alabilirsiniz. Üç ay boyunca 17.379 TL taksit ödersiniz. Bu ücret telefonun ücretidir, faturada tarife + cihaz ücreti + diğer ücretleri ödersiniz. Toplamda cihaz için 52.137 TL ödeme yapmış olursunuz.

Taksitli iPhone 14 Pro Max satın almak için Vodafone puan sorgulama yaptıktan sonra yeterli puanınızın olması gerekir. Eğer puanınız yetersizse birkaç ay yukarıda bahsettiğimiz kurallara uyarak kullanım yapın. Bu sayede puanınız yükselecektir.

Vodafone Faturaya Ek Samsung Galaxy S22 Ultra Alma

Vodafone’da Samsung Galaxy S22 Ultra cihazı 3 ay taksitle satın alabiliyorsunuz. 512 GB’lık model için 3 ay 13.499 TL ödeme yaparsınız. Toplamda cihaz için ödenecek ücret 40.497 TL’dir. Akıllı telefon satın alırken operatör üzerine almayı düşünüyorsanız bu kampanyayı da değerlendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir