Haber

Vodafone Kalan Sorgulama 2024 Paket, Bakiye Öğrenme

Mobil hat aboneleri dakika, sms, internet ya da TL sorgulaması yapabilirler. Faturalı ve faturasız Vodafone kalan sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır anlatıyoruz. Kalan kullanım haklarınızı öğrenmeniz aşım yapmamanız açısından oldukça önemlidir. Hem faturalı hem de faturasız aboneler kalan haklarını belirli aralıklarla kontrol etmelidir.

Vodafone kalan kullanım sorgulama, basit birkaç yöntem ile öğrenilebilir. Faturalı ve hazır kart kullanıcıları sms yoluyla, mobil uygulama ile ya da sesli yanıt sisteminden kalan kullanım haklarını öğrenebiliyorlar. Paket aşımı yapmamak için kalan paket öğrenme işlemini yapmanızı öneririz. Çünkü paket açımı yapıldığında paket aşımı şeklinde ücretlendirmeden dolayı daha fazla ödeme yapmış olursunuz.

Sorgulama YöntemiFaturalıFaturasız
SMS ile Kalan SorgulamaDakika, Sms İnternetDakika, Sms İnternet
Yanımda ile Kalan ÖğrenmeDakika, Sms İnternetDakika, Sms İnternet
7000 Sesli Yanıt Sistemi ileDakika, Sms İnternetDakika, Sms İnternet
Müşteri hizmetlerini arayarakDakika, Sms İnternetDakika, Sms İnternet

Vodafone Kalan Kullanım Nedir?

Operatörler müşterilerine aktif tarifeleri ya da paketlerinin kullanımları ile ilgili %80 ve %100 bilgilendirme mesajlarını iletir. Bunun dışında abonenin kalan kullanımını sorgulaması gerekmektedir. Kalan kullanım, bir paket ya da ek paketten kalan haklarınızı ifade eder. Bütün operatörler için kalan kullanım sorgulama hizmeti mevcuttur. Vodafone’da da yukarıdaki tabloda listelenen yöntemler sayesinde kalan hak sorgulaması yapılabilir.

Örneğin bir tarife aldığınızda ve interneti çok fazla kullandığınızda ne kadar internetinizin kaldığını kontrol etmeniz gerekir. Buna ek olarak Vodafone mevcut tarifenizdeki dakika, sms ya da internetin kullanımı ile ilgili %80 ve %100 bilgilendirme mesajı gönderir. Fakat bu mesajlar bazen geç gelebildiğinden dolayı aşım yapmanıza da neden olabiliyor.

Vodafone Kalan Kullanım Sorgulama

 • Telefonunuzun mesaj uygulamasını açın.
 • Alıcı kısmına 7000 yazın.
 • Mesaj bölümüne OZET yazarak gönderin.
 • Kısa sürede kalan dakika, sms ve internetiniz ile ilgili bilgilendirme mesaj olarak gelir.
 • Buradan tarifenizde kalan hakları görebilirsiniz.

Sms ile Vodafone kalan sorgulama yöntemi en sık kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biridir. 7000 sistemine mesaj göndermek ücretsizdir. Buraya Özet yazıp mesaj gönderirseniz, aktif olan tarifenizde kaç dakika, sms ve internet hakkının kaldığını öğrenebilirsiniz.

Özet yazıp 7000’e sms gönderildiğinde:

20221218033029 itibariyle, 562 DK, 999 SMS, 5 MB , 9.68 GB kullanim hakkiniz bulunmaktadir. Detayli bilgi icin DK, SMS, INTERNET SORGU, TL, YURTDISI INTERNET yazip 7000’e ucretsiz SMS atabilirsiniz. B003

Vodafone

Yukarıdaki gibi bir bilgilendirme mesajı hattınıza iletilecektir.

Vodafone 7000’e Mesaj Gönderemiyorum

Bazı Vodafone müşterileri 7000e mesaj gönderemediğini sıklıkla ifade ettiğinden hemen aşağıda bu ayarı nasıl yapabileceklerini de anlattık. Bahsedilen adımları takip edip, 7000 ve diğer 4 haneli numaralara mesaj gönderme özelliğini aktif edebilirsiniz.

Cihazınız üzerinden Ayarlar > Uygulamalar > Uyg.Yöneticisi > Daha Fazla > Sistem Uyg. Göster > Mesaj Servisi bölümünden Premium SMS Gönder başlığında bulunan “Hiçbir zaman izin verme” seçeneğini düzeltip mesaj gönderebilirsiniz.

Yanımda Vodafone Kalan Öğrenme

Yanımda uygulaması ile Vodafone kalan kullanım öğrenmek için internet bağlantınızın olması gerekir. Çünkü mobil uygulamaya giriş yapabilmek için internete ihtiyacınız var. Yanımda uygulamasına giriş yaparak hattınızda kalan kullanımları sorgulayabileceğiniz gibi, ek paket alma, paket değişikliği gibi işlemleri de yapabilirsiniz.

Vodafone Kalan Kullanım Öğrenme Nasıl Yapılır?:

 • Vodafone yanımda uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı açın.
 • Telefon numaranız ve S yazıp 7000’e gönderdiğinizde gelen şifreyi yazın.
 • Bilgilerinizle hesabınıza giriş yapın.
 • Giriş yaptığınızda sol alt kısımdaki Hesabım seçeneğine dokunun.
 • Buradan Kalan Kullanımlarım menüsüne giriş yapmalısınız.
 • Açılan ekranda internet, konuşma, mesajlaşma haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Adımlar takip edildiğinde, yukarıdaki görseldeki sayfaya ulaşılır. Örneğin bu hat için, 9.68 GB internet hakkının kaldığını görüyoruz. Konuşma menüsüne dokunarak kalan dakikaları ya da mesajlaşma seçeneğine giriş yaparak kalan sms hakkı da incelenebilir.

Vodafone 7000 ile Kalan Hakları Öğrenme

Vodafone 7000 sistemine mesaj gönderebileceğiniz gibi arayarak da kalan kullanım haklarını öğrenebilirsiniz. Vodafone kalan hakları öğrenmek için 3. yöntem olarak 7000’i arayın. Aradığınızda sesli yanıt sistemi size kalan dakika, mesajlaşma ve konuşma haklarınız ile ilgili bilgileri verecektir.

Faturalı ve faturasız hat sahipleri bu sistemi ücretsiz bir şekilde kullanabilirler. Eğer arayarak vakit kaybetmek istemiyorsanız ilk yöntem olan mesaj ile sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

542 Arayarak Vodafone Kalan Paket Sorgulama

Bazı müşteriler sms yöntemi, 7000’i aramak ya da yanımda uygulamasından bakmak yerine, 542 müşteri hizmetlerini arayarak sorgulama yapabiliyorlar. Bu yöntemin pek avantajlı olmadığını hatırlatmak isteriz. Çünkü müşteri hizmetleri arandığında uzun süre hatta sıra beklemeniz gerekiyor. Bunun yerine, direkt olarak yukarıdaki yöntemlerle de kalan kullanım hakları sorgulanabilir.

Ancak yine de hem kalan kullanım sorgulama hem de hat ile ilgili bilgiler almak için Vodafone müşterileri direkt olarak 542’yi tuşlayıp kalan kullanım haklarını öğrenebilirler.

Vodafone Ne Kadar İnternetim Kaldı?

Ne kadar internetiniz kaldığını merak ediyorsanız yine kalan sorgulama yöntemi ile bunu öğrenebilirsiniz. Kalan interneti sorgulamak için OZET yazıp 7000’e gönderin. Gelen mesajda ne kadar GB kaldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda Yanımda uygulamasına giriş yapıp Kalan Kullanımlarım menüsüne girdikten sonra buradan da internet paketinizden kalan hakkınızı kontrol edebilirsiniz.

Vodafone Kalan Bakiye Sorgulama ve Öğrenme

Kalan bakiye yani TL öğrenme işlemi faturasız hatlar tarafından yapılabilir. Faturasız hat kullanıcıları TL yükleyerek tarife ve paket alabildiğinden dolayı, kaç TL kaldığını da arada bir sorguluyorlar. Bunu yapmak da oldukça kolaydır. Hemen Vodafone kalan TL sorgulama işlemi için:

 • Telefonun arama uygulamasına girin.
 • *123# tuşlayın ve ara seçeneğine dokunun.
 • Böylece hattınızda kaç TL kaldığını öğrenebilirsiniz.
 • Yanımda uygulamasından da bakiye sorgulanabilir.
 • 7000’i arayarak ya da 5422 aranarak da kalan bakiye sorgulaması yapılabilmektedir.

Vodafone Kalan Kullanım Öğrenme Görsel Anlatım

Görsel anlatım ile, Vodafone kalan kullanım öğrenme nasıl yapılır anlattık. Görsellerdeki adımlar izlenerek tarifede kalan kullanım hakları sorgulanabilir. Vodafone’da kalan kullanım sorgulama ve Vodafone kalan TL sorgulama en hızlı şekilde sms yöntemi ile yapılabilir. Bunun nasıl yapılacağını bilmeyenler alt kısımdaki görsellerle anlatılan yöntemi uygulamalıdır.

1. Telefonun mesaj uygulamasına girilir.

2. Mesaj uygulamasına girdikten sonra yeni mesaj yaz seçeneğine dokunulur ve alıcı kısmına 7000 yazılır.

3. Alıcı kısmına ise Vodafone kalan sorgulama işlemi için Özet yazılıp gönderilir.

4. Mesaj gönderildiğinde aşağıdaki görselde olduğu gibi bir yanıt gelir. Bu yanıtta tarifenizde kalan kullanım haklarının detayı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir