Teknoloji

Whatsapp Mesaj Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp gelen mesajları nasıl gizleyebilirim? Bu soru herkes tarafından merak ediliyor. Haberimizde Whatsapp mesaj gizleme işleminin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Bu yöntem sayesinde artık istediğiniz mesajları sohbet listesinden gizleyebilirsiniz. Bazen fotoğraflar için bazen de özel bir konuşma olduğu için mesajları gizlemek isteyebilirsiniz. Sebebi ne olursa olsun çoğu kişi bunun yapılamadığını düşünüyor. Ancak düşünülenin aksine bunu yapmak mümkün.

Whatsapp mesaj nasıl gizlenir, bu sorunun cevabını arayanlar için hazırladığımız bu yazımızda birden fazla yönteme yer verdik. Bu yöntemleri uygulayarak hem Whatsapp bildirimlerini gizleyebilirsiniz hem de sohbeti gizleyebilirsiniz. Aşağıdan Whatsapp kişi gizleme yöntemi olarak da kullanabileceğiniz yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Bazen başkaları okumasın diye bazen de çok eski mesajlarınızı gizlemek isteyebilirsiniz. Tek tek ekran görüntüsü almaktansa mesajları arşivleyerek saklayabilirsiniz.

Whatsapp Mesaj Gizleme Yöntemleri

 • Mesajı arşivleyin.
 • Sohbeti sessize alın.
 • Önizlemeyi Kapatın
 • Sohbet kilidini açın.
 • Süreli mesajları aktif edin.
 • Farklı uygulamalarla gizleme.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak hem Whatsapp mesajlarınızı gizleyebilirsiniz. Hem de gelen mesajları bildirim ekranından kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda süreli mesajlar özelliğini kullanarak mesajların belirli bir süre sonrasında iki taraftan da silinmesini sağlayabilirsiniz.

Mesajı Arşivleyin

Mesajları arşivlemek sohbet gizlemek için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Yapmanız gereken adımları sırası ile anlatmak gerekirse şu şekilde adımları takip etmelisiniz:

 • Whatsapp uygulamasına girin.
 • Gizlemek istediğiniz sohbeti bulun.
 • Sohbeti açmadan sola doğru kaydırın.
 • Çıkan ekrandan Arşivle seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları uygulamanız halinde mesaj arşivlenmiş olacaktır. Arşivlenen mesajlar sessize alınır ve bildirim gelmez. Mesajı tekrar açmak için üst kısımdaki arşivlenmiş menüsüne girin. İstediğiniz zaman yine aynı yöntemle arşivden çıkarabilirsiniz.

Sohbeti Sessize Alın

Eğer gelen mesajlardan bildirim gelmesin istiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Sohbeti sessize aldığınızda bildirim gelmeyeceği için ana ekrana herhangi bir uyarı da gelmez. Örneğin telefon başında değilken birinden gelen mesajları başkasının görmesini istemiyorsanız sohbeti sessize alarak bunu yapabilirsiniz. Sohbeti sessize almak için o kişi ile olan konuşmanıza girin. Kişi detayına dokunun ve sessiz seçeneğine gelip buradan 8 saat, 1 saat ya da her zaman seçeneklerinden birini seçerek sessize alabilirsiniz.

Önizlemeyi Kapatın

Whatsapp bildirim ayarlarından önizlemeyi kapatarak telefonunuza gelen mesajları başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız Whatsapp’ta gelen mesaj kilit ekranında ya da normal ekranda kullanıcı adı ve mesaj detayı olarak görünür. Whatsapp mesajlarında önizlemeyi kapatmak için:

 • Ayarlar menüsüne girin.
 • Buradan Bildirimler seçeneğine giriş yapın.
 • En alt kısımda bulunan Önizlemeyi Göster seçeneğini kapalı konuma getirin.

Sohbet Kilidini Açın

Sohbet kilidini açarak Whatsapp’ta sohbete şifre belirleyebilirsiniz. Bu sayede sohbet kilidi olan mesajları okuyabilmek için parmak izi okutmanız ya da sohbet şifresini girmeniz gerekir. Bunu yapmak için kilitlemek istediğiniz sohbete girin. Ardından kişi detaylarına dokunun. Ekranı aşağı kaydırıp, sohbet kilidi menüsüne giriş yapın. Buradan da bu sohbeti touch id ile kilitle seçeneğini belirleyerek ilgili sohbeti gizleyebilirsiniz.

Sohbet kilidini aktif ettiğinizde ana ekranda mesajlaşma görünmez. Mesajı görmek için ekranı aşağı doğru kaydırmanız gerekir. Buradan Kilitli Sohbetler menüsüne girebilirsiniz.

Süreli Mesajları Aktif Edin

Süreli mesajları aktif ederek mesajların belirli bir süre sonrasında her iki taraftan da silinmesine olanak sağlayabilirsiniz. Bu sayede sohbetleriniz ayarladığınız kişi için ayarlanan süre sonunda otomatik olarak silinecektir. Ancak siz sadece biri ya da birden fazla kişi ile olan görüşmelerinizin Whatsapp ana ekranında görünmesini istemiyorsanız arşivleme yöntemini uygulayabilirsiniz.

Whatsapp mesaj gizleme yöntemleri yukarıda anlattığımız gibidir. Bu yöntemleri uygulayarak ek bir program kullanmanıza gerek kalmaksızın sohbetlerinizi gizleyebilirsiniz.

Farklı Uygulamalarla Gizleme

Bazı uygulamalar bunu yapabildiğini iddia etmektedir. Ancak bu uygulamalar genel olarak üçüncü parti uygulamalar olduğundan dolayı güvenilirliği bilinmemektedir. Bu nedenle uygulama adı ya da bağlantısı paylaşmıyoruz.

Sizin için önerebileceğimiz en iyi yöntem mesajı arşivlemek olacaktır. Herhangi bir mesajı arşivlediğinizde Whatsapp ana ekranında Arşivlenmiş seçeneği gelir. Buraya giriş yapıp arşivlediğiniz mesajları görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir