Haber

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2024 Bu Mesaj Silindi

iPhone ve Android cihazlarda merak edilen işlemlerden biridir. Kolayca, Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemleri ile silinen mesajları geri getirin. Whatsapp uygulamasında silinen mesaj ya da sohbeti geri getirmek isteyenlerin uygulayabileceği yöntemler burada rehber olarak paylaşılmıştır.

Silinen mesajı görme uygulaması ya da programı var mı sorusu da Wp kullanıcılarının araştırdığı konular arasındadır. Eniyisor’a gelen sorulardan biride “Whatsapp silinen sohbeti geri getirme” yöntemidir. Whatsapp uygulaması birçok özelliği içerisinde barındıran bir uygulamadır. Sesli ve görüntülü aramalarla birlikte yazılı olarak mesajlar gönderebiliyoruz. Ancak gönderilen mesajları karşı taraf biz görmeden silebiliyor. Bu tür durumlarda karşı tarafın ne yazdığını doğal olarak merak ediyoruz. Silinen sohbeti geri getirme ve silinen mesajı geri getirme adımlarını burada detaylıca anlattık.

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Programı

Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı ve uygulaması arıyorsanız bunun için üçüncü partiler de var. Ancak bu tür uygulama ve programların gerçekten çalışıp çalışmadığı bilinmemektedir. Onun yerine en kullanışlı ve kesin yöntemi sunan Yedekleme yöntemini kullanmayı anlatacağız.

Google Drive’a yedekleyerek ya da iCloud’a yedekleyerek yedeklediğiniz sohbeti geri yükleyip silinen mesajı geri getirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme iPhone

Whatsapp silinen sohbeti geri getirme yöntemi olarak aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmeniz gerekir. Mesajı sildikten sonra tekrar görmek istiyorsanız ya da eski sohbetleri geri yüklemek istiyorsanız hemen uygulamaya başlayın.

Eğer iOS işletim sistemi kullanan iPhone bir cihazdan işlem yapacaksanız, WhatsApp’taki silinen mesajları görmek mümkündür. WhatsApp mesajları iPhone telefonlarda iCloud’a yedeklenmektedir. Yedekleme ayarlarını açmak için:

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği bölümüne giriş yapın.
 • Otomatik yedekleme kapalıysa aktif edin. Günlük, haftalık ya da aylık olacak şekilde sohbetleri yedekleme ayarını aktif edin.

iOS WhatsApp Silinmiş Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Eğer telefonunuzda Whatsapp için sohbet yedeği aktif durumdaysa, silinen mesajları geri getirmek çok basit.

 • WhatsApp’ı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekir.
 • App Store’dan WhatsApp uygulamasını telefonuna yükle.
 • Telefon numarası doğrulama işlemini yaparak Whatsapp hesabınıza giriş yapın.
 • WhatsApp kurulurken en sonuncu yedeği yüklemek isteyip istemediğinizi sorar. Sohbet yedeğini geri yükleyerek silinen sohbetleri geri getirirsiniz.

Whatsapp Silinen Mesajı Geri Getirme Android

Android yani, Samsung, Xiaomi, Huawei, Realme, Oppo ve diğer android cihazlarda silinen mesajı geri getirmek için daha öncesinde yedekleme işlemini aktif etmeniz gerekir. Eğer yedekleme aktifse aşağıdaki adımları uygulayıp silinen mesajları geri yükleyebilirsiniz.

Samsung ya da android telefonlar için wp silinen mesajları geri getirme:

 • Whatsapp uygulamasını telefonundan kaldır.
 • Play Store’dan uygulamayı tekrar yükle.
 • Ardından Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
 • Telefon numaranızı girip hesabınızı onaylayın.
 • Hesabınızı onayladıktan sonra Whatsapp size yedeği yükleyip yüklemeyeceğinizi soracaktır. Kabul edin.
 • Kabul ettikten sonra silinen mesajlar geri gelecektir.

Güncel 1 Sene Önceki Whatsapp Mesajları Geri Getirme

1 sene önceki whatsapp mesajları geri getirme yöntemi olarak yedekleri geri yükleme işlemi kullanılabilir. Yukarıda bahsettiğimiz yedekleme sistemi sayesinde Whatsapp konuşmaları günlük, haftalık ve aylık olarak yedeklenebilir. 1 sene önceki whatsapp mesajları geri getirmek için yedeklerin kaydolduğu kısımdan 1 yıl önceki yedeği seçmeniz gerekir. Ardından bu yedeği yükleyerek bir sene önceki Whatsapp mesajlarını görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp Bu Mesaj Silindi Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bu mesaj silindi geri getirme? Whatsapp’ta konuşma yaptığınız esnada bir süre bakamadığınız anda genelde karşı taraf gönderdiği mesajı siliyor. Bu durum genelde eşler arasında ya da sevgililer arasında hararetli bir sohbet olduğunda gerçekleşiyor. Bununla birlikte bu mesaj silindi uyarısı aşkını itiraf etmek isteyenlerce de yapılıyor.

Bu mesaj silindi Whatsapp’ta bir mesaj silindiğinde görünen uyarıdır. Silinen mesaj karşı tarafta görünmez ancak bu mesaj silindi uyarısı görünür.

Bu Mesaj Silindi Yazısını Silme

Bu mesaj silindi yazısını silmek oldukça basittir. Yapmanız gereken o uyarının üzerine basılı tutup kaldır seçeneğini seçmek. Ancak siz kendinizden bu uyarıyı kaldırsanız da mesaj gönderdiğiniz kişide bu mesaj silindi uyarısı kalmaya devam edecektir.

Çeşitli program ve uygulamalarla yapılabildiği zaman zaman iddia edilen bu işlem mümkün değildir. Yani siz mesajı sildiğinizde karşı tarafta bu mesaj silindi uyarısı görünür.

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajları Görme

Herkesten silinen Whatsapp mesajlarını görmek için iPhone ve Android işletim sistemini kullanan telefonlarda aynı işlemleri yapmak gerekir. Eğer daha öncesinde Wp yedekleme özelliğini aktif hale getirdiyseniz bu sayede silinen mesajları geri yükleyebilirsiniz. Geri yükleme yapılırken yükleme tarihlerine göre geri yükleme yapılabilir.

Whatsapp ta Silinen Mesajları Geri Getirme Samsung

Whatsapp ta silinen mesajları geri getirme samsung cihazlarda uygulayabilmek için Android ayarını kullanmanız gerekir. Yedeklenen sohbetleri geri yükleyerek Samsung Whatsapp silinen mesajları geri getirmek mümkün.

Sosyal medya uygulamaları arasında en fazla kullanılan uygulama Whatsapp uygulamasıdır. Bu uygulama hem aramalar hem de mesajlaşmalar için kullanılmaktadır. Doğal olarak insanlar da Whatsapp silinen mesajları geri getirme yöntemi de insanlarca araştırılıyor. Silinen sohbetleri görmek için yedekleme ayarlarının aktif olması gerekir. Eğer yedekleme açık değilse silinen mesajları görmek de mümkün değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir