Teknoloji

Whatsapp Numara Kaydetmeden Mesaj Gönderme Yöntemi

Whatsapp'ta numara kaydetmeden mesaj gönderme artık yapılabiliyor. Whatsapp rehbere kaydetmeden mesaj atma işlemi artık tek dokunuşla yapılabiliyor.

Whatsapp, artık bilmediğiniz numarayı telefonunuza kaydetmeden mesaj göndermenizi sağlayan yeni özelliğini aktif hale getirdi. Bu özellik kullanılarak “Whatsapp numara kaydetmeden mesaj atma” işlemi yapılabiliyor. Örneğin, birinin numarasını hiç bir şekilde telefon rehberine kaydetmeden Whatsapp ile mesaj göndermek için bu yöntem kullanılabilir. Artık bilmediğiniz bir numaraya Whatsapp’tan mesaj atabilmek için kaydetmeniz gerekmeyecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği Whatsapp kullanan herhangi birini rehbere kaydetmeden sohbet başlatmanıza yardımcı oluyor. Bu özellik iPhone’da ve Android cep telefonlarında kullanılabiliyor. Özelliği kullanmak için Whatsapp uygulamanızın son sürüm güncel versiyonunun yüklü olması gerekir. Peki, numara kaydetmeden WhatsApp mesaj atma nasıl yapılır? Bunun için birden fazla yöntem bulunuyor. Her iki yöntemle de numara kaydetmenize gerek kalmadan mesaj gönderebileceksiniz.

Whatsapp Numara Kaydetmeden Mesaj Atma Yöntemleri

  • Yeni sohbet ile numara kaydetmeden mesaj atma.
  • Numaraya basılı tutup sohbet başlatın.

Whatsapp’ta numara kaydetmeden mesaj atma yöntemi olarak yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Birinci yöntem de yeni sohbet alanına mesaj göndereceğiniz telefon numarasını yazmanız gerekirken, diğer yöntemde numaraya dokunarak sohbet başlatabiliyorsunuz. Nasıl yapıldığında dair detaylara aşağıdaki başlıklardan öğrenin.

1. Yeni Sohbet İle Numara Kaydetmeden Mesaj Atma

1. WhatsApp’ı açın.
2. Uygulamanın sağ üst kısmındaki Yeni sohbet başlat’a dokunun. 💬
3. Arama kısmına mesaj göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını yazın.
4. WhatsApp, rehber dışında aramayı başlatır.
5. Numarasını yazdığınız kişi WhatsApp kullanıyorsa sohbet penceresi açılır.

Whatsapp’ta rehberde olmayan birine mesaj göndermek için telefon numarasını bilmeniz yeterli. Ancak, bu telefon numarası kullanıcısının da Whatsapp kullanıyor olması gerekir. Çünkü, yeni sohbet alanına telefon numarasını yazdığınızda numara sahibi Whatsapp kullanmıyorsa görünmeyecektir.

2. Numaraya Basılı Tutup Sohbet Başlatın

Birinin numarasını Whatsapp’tan mesaj olarak aldığınızda onu rehbere kaydetmeden mesaj gönderebiliyorsunuz. Bu yöntem diğerine göre çok daha kullanışlı denilebilir. Çünkü yapılması gereken tek şey numaranın üzerine basılı tutup bir süre sonra gelen “053 *** *** ** ile sohbet et” seçeneğine dokunmak. Bunu yaptığınızda aşağıdaki görselde olduğu gibi bir kutucuk açılır ve mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

rehbere kaydetmeden Whatsapp mesaj gönderme

Numaraya basılı tutup mesaj göndermek istediğinizde o kişi Whatsapp kullanıyorsa yukarıdaki görselde olduğu gibi “Bu telefon numarası Whatsapp kullanıyor” uyarısını görmeniz gerekir. Eğer bu uyarıyı görmüyorsanız o kişinin Whatsapp kullanmadığı anlamına gelir.

Whatsapp, ses kaydı da gönderilebilen bir uygulamadır. Gönderilen bu ses kayıtlarını isterseniz telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Nasıl yapıldığını Whatsapp ses kaydı indirme başlığında detaylarıyla birlikte anlatıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir