Teknoloji

Whatsapp Ses Kaydı İndirme iPhone ve Android

Telefonlardan video ve ses indirmek için çeşitli programlar ve internet siteleri kullanırız. Peki mesaj olarak gelen Whatsapp ses kaydı indirme işlemi nasıl yapılır? Eğer bir ses kaydını gönderen kişi silmeden indirmek istiyorsanız ya da daha sonrasında kolay ulaşmak için telefonunuzda bulundurmak istiyorsanız bunu yapmak çok kolay. Burada anlatacağımız yöntemler ile istediğiniz herhangi bir ses kaydını indirebileceksiniz.

Whatsapp ses kaydı nasıl indirilir, haberimizde hem bilgisayardan hem de telefondan bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz. Burada bahsi geçen adımları izleyerek siz de size gelen ses kayıtlarını anında telefonunuza indirebilirsiniz. Burada hem telefondan hem de bilgisayardan bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz. Çoğu internet sitesi ilet yöntemi ile maile gönderilip oradan indirilmesini önerse de bu işlem oldukça uzun sürdüğünden dolayı daha kolay yöntemi burada anlattık.

Whatsapp Ses Kaydı İndirme Nasıl Yapılır?

 • Telefondan İlet Yöntemiyle Whatsapp ses kaydı nasıl indirilir.
 • Maile göndererek Whatsapp ses indirme.
 • Bilgisayardan Whatsapp ses kaydı nasıl indirilir?
 • Whatsapp ses kaydını notlar bölümüne kaydetme.
 • iPhone Documents ile Whatsapp ses kaydı indirme.

Telefondan ve bilgisayardan olmak üzere iki farklı yol ile Whatsapp ses kayıtları indirilebilir. Eğer bilgisayardan Whatsapp web kullanıyorsanız bu ses kaydını bilgisayarınıza da indirebiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz maile gönderip oradan da ses kaydını telefon ya da bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Ancak en basit yöntemin ilk yöntem olduğunu belirtmek isteriz.

Whatsapp Ses Kaydı Nasıl İndirilir

Telefondan İlet Yöntemiyle Whatsapp Ses Kaydı Nasıl İndirilir?

Ses kaydının olduğu mesaja girin ve ses kaydına basılı tutun. Ekranda bir kutucuk belirecek buradan ilet seçeneğini seçin. Ardından mesajın sağ alt kısmında yukarı doğru bir ok işareti göreceksiniz ona dokunun. Açılan ekranı aşağı doğru kaydırın ve Dosyalar’a Kaydet seçeneğini seçin. Bunu seçtiğinizde ilgili ses kaydı telefonunuzun Dosyalar uygulamasına kayıt olacaktır.

İstediğiniz zaman Dosyalar uygulamasına giriş yaparak bu ses kaydını dinleyebilirsiniz. İsterseniz Dosyalar uygulamasından ses kaydının adını da değiştirebilirsiniz. İlk indirdiğinizde AUDİO ve rakamların olduğu bir dosya adı ile kayıt olur.

Maile Göndererek Whatsapp Ses İndirme

Yine bu yöntemi de telefonlarınızda uygulayabilirsiniz. Hem android hem de ios işletim sistemine sahip cihazlarda bu yöntem kullanılabilir. Öncelikle ses kaydını seçin. Sonrasında açılan kutucuktan İlet seçeneğine basın. Karşınıza çıkan ekrandan e-posta yöntemini seçmelisiniz. Göndereceğiniz e-posta adresinizi seçin ve gönderin.

Gönderdiğiniz ses kaydı mail adresinize gelecektir. Buradan ses dosyasını telefonunuza indirebilirsiniz. Fakat bu işlem biraz uğraştırıcı olduğundan dolayı yukarıdaki yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayardan Whatsapp Ses Kaydı Nasıl İndirilir?

Bilgisayardan da Whatsapp ses kaydını indirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey Whatsapp Web’e giriş yapmak ve Whatsapp hesabınıza bağlanmak. Sonrasında ise ses kaydına basıp seçeneklerden “indir”‘i seçmek. Bunu yaptığınızda ses kaydı bilgisayarınıza inecektir. Ardından bu ses kaydını harici belleğe, cep telefonuna ya da bilgisayarınızda herhangi bir klasöre taşıyabilirsiniz.

Whatsapp Ses Kaydını Notlar Bölümüne İndirme

Whatsapp ses kaydını birden fazla uygulamada çalıştırabiliyorsunuz. Örneğin yine ilet yöntemini kullanarak telefonunuzdan ses kaydını notlar uygulamasına kaydedebilirsiniz. İlgili ses kaydını seçin ve sağ alt kısımdaki ok işaretine dokunun. Ardından açılan ekrandan Notlar uygulamasını seçin. Buradan da notlara ekleyerek istediğiniz zaman kullanabilir ya da indirebilirsiniz.

iPhone Document ile Whatsapp Ses Kaydı İndirme

iPhone telefonunuzda yüklü olan Documents programı ile tıpkı android işletim sistemindeki cihazlar gibi video ve müzik indirebiliyorsunuz. iPhone kullanan hemen hemen herkesin cep telefonunda bu uygulama yüklü. Eğer telefonunuzda yüklü değilse kesinlikle indirmelisiniz. Konumuza dönecek olursak yine ilet yöntemi ile Documents uygulamasına istediğiniz ses kaydını indirebilirsiniz.

Documents Whatsapp ses kaydı nasıl indirilir:

 • Whatsapp giriş yapın.
 • Ses kaydını seçin.
 • Sağ alt kısımdaki yukarı ok işaretini seçin.
 • Açılan ekrandan Documents uygulamasını seçin.
 • Uygulamada hangi klasöre kayıt edileceğini belirleyin.
 • Ardından indirme işlemini tamamlayın.

İndirdiğiniz ses kaydını görüntülemek için Documents uygulamasından kaydettiğiniz klasöre giriş yapmanız yeterlidir. Whatsapp‘tan gönderilen ses kayıtları çoğu kişi bilmese de indirilebiliyor. Tek yapmanız gereken burada bahsettiğimiz adımları sırası ile dikkatlice uygulamak. Hem android hem ios hem de bilgisayar gibi cihazlara Whatsapp ses kaydı indirmek gördüğünüz gibi oldukça kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir