Teknoloji

Whatsapp Durum Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Whatsapp durum ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu? Whatsapp durum ss alınca bildirim gider mi düşüncesi bizi biraz gerebiliyor. Peki Whatsapp’ta birinin paylaştığı hikayenin ekran görüntüsünü alınca ne olur, karşı tarafa bildirim gider mi? Whatsapp uygulamasında yeni gelen özellikler kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yazımızda merak edilen bütün konulara yanıt vermeye çalıştık.

Whatsapp uygulamasında en çok kullanılan özelliklerden biri de Durum paylaşımıdır. Whatsapp uygulamasına girdiğinizde sol en altta bulunan Durum seçeneğine giriş yaparsanız buradan Durum paylaşanları görebilirsiniz. Aynı zamanda profil fotoğrafınızın sağındaki Kamera simgesine dokunarak durumunuzda medya paylaşabilir, kalem simgesine dokunarak durumunuzda yazı paylaşabilirsiniz.

Whatsapp durum ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu, sorusu ise bir başkasının durumunda paylaştığı yazı, fotoğraf ya da videonun ss’ini alacaklar tarafından merak ediliyor. Örneğin, bir arkadaşınız başka bir arkadaşınız ile ilgili bir ekran resmi paylaştığında onun ekran resmini almak isteyebilirsiniz. Peki Whatsapp hikaye ss alınca bildirim gider mi? Detayları haberimizde.

Whatsapp Durum Nedir?

Whatsapp durum’u Instagram ve Snapchat uygulamalarında olduğu gibi 24 saat sonra kaybolan hikayeler paylaşmanıza yardımcı olur. Whatsapp durum bölümünden yazı ya da fotoğraf paylaşabileceğiniz gibi video ya da müzik gibi içerikler paylaşmak mümkün.

Whatsapp durumlarını sadece rehberinizde kayıtlı olan kişiler görebilir. Rehberinizde kayıtlı olmayan ya da görmesini istemediğiniz kişileri ayarlarsanız o kişiler Whatsapp durumlarınızı göremeyecektir.

Whatsapp Durum SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Whatsapp Durum ss Alınca Bildirim Gidiyor mu

Wp durum ss alınca bildirim gidiyor mu? Whatsapp uygulamasında da Instagram’daki gibi hikaye yani durum paylaşılabiliyor. Bu durumun ekran fotoğrafını aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmez. Yani kardeşiniz, arkadaşınız ya da herhangi birinin durumunun ekran görüntüsünü aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmez.

Aynı zamanda siz de bir fotoğraf, yazı ya da videoyu durum olarak paylaştığınızda biri ekran görüntüsü alırsa size de bildirim iletilmez.

Whatsapp Durum Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Whatsapp Durum Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider mi

Özellikle birinin durumunun ekran görüntüsünü yani screenshot alırken karşı tarafa bildirim gider mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi durumların ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa hiçbir şekilde bildirim gitmeyecektir.

Yani herhangi birinin durumunun ekran görüntüsünü rahatça alabilirsiniz. Kaynak olarak Whatsapp resmi internet sitesinden bu bilgiyi edindik.

  • Whatsapp durumu ss alınca bildirim gider mi sorusunun yanıtı: hayır.

Whatsapp Durum Ekran Görüntüsü Alma iPhone

Whatsapp durumdan ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu sorusunun yanıtını yukarıda detaylıca anlattık. Bu başlıkta ise Whatsapp durum ekran görüntüsü nasıl alınır anlattık.

  • iPhone telefonunuzun Güç ve Menü tuşuna aynı anda bastığınızda Whatsapp ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Telefonunuzun ekran görüntüsü alma tuşlarına aynı anda dokunduğunuzda Whatsapp durumlarının da ekran görüntüsünü alabiliyorsunuz.

Whatsapp Durum Ne Demek?

Whatsapp Durum Ne Demek

Whatsapp durumu Whatsapp durum bölümünde paylaşılan video, fotoğraf ya da yazıyı ifade eder. İnsanlar buradan bazı medya dosyalarının ekran fotoğrafını almak isteyebiliyor.

Bu durumda ise Whatsapp durum ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu sorusunu soruyorlar. Durumda paylaşılan herhangi bir dosyanın ekran resmini aldığınızda paylaşan kişiye bildirim gitmez.

Whatsapp Son Güncellemeler

Whatsapp durum menüsündeki son güncellemeler kısmında paylaşılan en yeni durumları görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp Görülen Güncellemeler

Durum kısmında bulunan bu başlığın altında daha öncesinde görülen yani açılan durumlar listelenir. Durumun paylaşıldığı saate göre sıraya konur.

İlginizi çekebilir: Whatsapp silinen mesajları geri getirme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir