Teknoloji

Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor Ne Demek?

Windows gereken dosyaları yükleyemiyor yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir 0x8007025D hatası çözüm yöntemini bu başlıkta anlatıyor olacağız. Windows işletim sistemlerinin çok sık karşılaştığı hatalardan biri haline gelen “Windows gereken dosyaları yükleyemiyor” hatası, birçok Windows 10, Windows 11 bilgisayar kullanıcılarının canını sıkıyor. Bu makalemizde, bu hatayı nasıl düzelteceğinizi açıklıyor olacağız. İşletim sistemi Windows olan bilgisayarlarda günlük kullanım aşamasında çeşitli hatalar ile karşılaşılmaktadır.

Windows gereken dosyaları yükleyemiyor yeni bilgisayar kullanıcıları veya eski bilgisayar kullanıcılarını çok fazla uğraştıran hatalardan biridir. Windows işletim sisteminin, zaman zaman hataları olabiliyor. Bu hatalardan biri olan Windows Hata kodu 0x8007025D hatası nasıl çözülür anlattık. O halde öncelikle bu hatanın ne anlama geldiğini anlatalım. İşte 0x8007025D hatası hakkında detaylar.

Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor

Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor Nedir?

Windows gereken dosyaları yükleyemiyor hatası, Windows işletim sistemi çalışması esnasında karşılaştığımız hatalardan biridir. Bu hata uyarısı genel olarak Windows içerisinde bir dosya veya uygulamanın kurulumu ya da güncellemesi esnasında karşımıza çıkmaktadır.

“Windows 0x8007025D” hatası, Windows’un bir bileşeni veya dosyayı düzgün yükleyememesi sonucunda bizlere gösterilen bir hata uyarısıdır. Bu, ilgili bileşenin eksik ya da bozuk şekilde yüklenmesi sonucunda oluşur. Hata, genellikle Windows kullanıcısı bir program yüklediğinde, Windows güncellemeleri esnasında veya işletim sistemi güncellemelerinde ortaya çıkar. Fakat, basit birkaç adım uygulanarak bu hata giderilebilir.

Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor Hatası Çözümü

Bu hata ile karşılaştığınızda uygulayabileceğiniz bazı çözüm yöntemleri vardır. Bu çözüm yöntemleri, sorunun sebebine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fakat, aşağıda bahsettiğimiz yöntemleri uygulayıp problemi kalıcı olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Windows gereken dosyaları yükleyemiyor hatası Nedir?

Windows Güncellemelerini Kontrol Edin

Bazı durumlarda, bu hata eski olan veya güncellenmemiş Windows yazılımından kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda, ilk adımda Windows güncellemelerini yapmanız gerekir. Windows güncellemesi yapmak için

  • Başlat menüsüne girin ve “Ayarlar” uygulamasına giriş yapın.
  • “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğine gidin.
  • “Windows Update” seçeneğine gidin buradan “Güncellemeleri kontrol et” seçeneğini tıklayın.
  • Eğer aktif bir güncelleme varsa Windows’u güncelleyin.

Güncellemeyi tamamladıktan sonra, bilgisayarı kapatıp tekrar açın. Problem çözülmediyse aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayın.

SFC ve DISM Komutları ile Windows gereken dosyaları yükleyemiyor yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir 0x8007025D hatasını çözme

Windows sistem dosyalarını taratıp onararak eksik veya hatalı dosyaları düzelterek problemi giderebilirsiniz.

SFC Komutunu Kullanma:

  • Komut İstemcisine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. (Arama kısmına CMD yazıp, sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.)
  • Açılan ekrana sfc /scannow komutunu yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.
  • Tarama sonuçlandığında, varsa mevcut sorunu onaracaktır.

DISM Komutunu Kullanma:

  • (CMD) Komut İstemcisini yönetici olarak AÇIN.
  • Açılan komut yazma ekranına: DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth komutunu yazıp Enter’a basın.
  • İşlem sonuçlandığında, eksik veya bozuk dosyalar varsa onarır onaramazsa da yeniden yükleyerek hatayı düzeltir.

Windows’u Yeniden Yükleme

Yukarıdaki CMD komut istemci sisteminde yaptığınız ayarlardan sonra da problem çözülmediyse Windows’u yeniden yüklemeniz gerekebilir. Fakat bu adımı uygulamadan önemli dosyalarınızın yedeğini almanız gerekir. Yeniden yükleme, bilgisayarınızda bulunan bütün program, fotoğraf, dosya, video ve benzeri içeriklerin silinmesine neden olur.

Windows Gereken Dosyaları Yükleyemiyor Yükleme İçin Gereken Tüm Dosyaların Kullanılabilir 0x8007025D Hata Çözümü:

1. Sistem Güncellemelerini Kontrol Edin

Eğer Windows’un yeni bir sürümü varsa ve bilgisayarınız güncelleme bildirimleri gönderiyorsa bilgisayarınızı güncelleyin. Güncellemenin ardından çoğu zaman problem giderilmektedir.

2. SFC ve DISM Komutları

Windows işletim sisteminde eksik veya bozuk sistem dosyaları, yüklemelerin veya güncellemelerin doğru şekilde gerçekleşmemesine sebep olabilir. SFC ve DISM komutları, bu dosyaları tarayıp gerekirse onararak bu sorunu çözebilir.

3. Windows’u Yeniden Yükleme

Bazen tüm çözüm yöntemleri denenmesine rağmen Windows’un verdiği hata gitmeyebilir. Bu gibi durumlarda Windows’u yeniden yüklemeniz gerekebilir. Fakat bunu yapmadan önce sizin için önemli olan dosyaları yedeklemeyi unutmayın.

Benzer Konular: Windows’u Etkinleştir Yazısını Kaldırma | Ekran Kartı Öğrenme Windows 10 | Internet Download Manager Full Yapma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir