Teknoloji

Snapchat Toplu Arkadaş Silme (Arkadaş Bulma) 2024

Snapchat uygulamasında da diğer uygulamalarda olduğu gibi arkadaş ekleme özelliği var. Peki, Snapchat toplu arkadaş silme nasıl yapılır?” Snapchat’te herkesi aynı anda silmek isteyenler için burada nasıl yapılacağını anlattık. Genelde hesabını kapatacak olanlar ya da birden fazla kişiyi silmek isteyenler toplu arkadaş kaldırma özelliğini araştırmaktalar. Eniyisor.com’a gelen sorulardan biri de bu oldu. Soruyu sizin için çeşitli kaynaklardan araştırarak burada yanıtladık.

Snapchat arkadaşları toplu silme işlemi yapıp uygulamayı kullananlar kısa sürede birden fazla kişiyi silebilirler. Silinecek kişileri tek tek silmek yerine toplu bir şekilde seçip ardından bu işlemi yapmak daha kolay ve zamandan tasarruf da etmiş olursunuz. Snachat’te toplu arkadaş silme adımları yapıldıktan sonra sildiğiniz eski arkadaşlarınız gönderilerinizi göremez. Ayrıca siz de sildiğiniz kişilerin gönderilerini göremeyeceksiniz. Arkadaş listenizden sildiğiniz kişiler bunu kısa sürede anlayabilirler. Arkadaş listenizden kaldırdığınız kişiler yalnızca kullanıcı adınızı görürler snap puanınızı göremeyeceklerdir. Bu yöntem sayesinde silindiklerini daha kısa sürede anlayabiliyorlar.

Snapchat Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

 • Snapchat uygulamasını açın,
 • Uygulamada, Sol alt köşedeki “Arkadaşlar” bölümüne girin,
 • Burada kişi arama kutusu çıkar,
 • Buraya silmeyi düşündüğünüz kişinin adını yazın,
 • Kişi listede en başta görünür,
 • Kişinin kullanıcı adının üstüne uzun süre basın,
 • Burada gelen seçeneklerden “Daha Fazla” seçeneğini seçin,
 • “Arkadaşı Sil” seçeneğine dokunarak silebilirsiniz,

Snapchat toplu arkadaşları silme ne yazık ki halen daha uygulamaya eklenmiş durumda değil. Uygulamayı kullanan kullanıcılar bu sebepler silmek istedikleri kişiyi tek tek seçerek silmelidirler. Snapchat toplu arkadaş silme ile alakalı bir uygulama ya da program da bulunmamaktadır. iPhone telefonlarda Snapchat’te arkadaş silmek için “Kaldır”, Android cep telefonlarında ise “Evet” seçeneği kullanılır.

Snapchat uygulamasında arkadaş silmek için öncelikle uygulamaya girin. Sol alt köşede bulunan arkadaşlar seçeneğine dokunun. Açılan ekrandan kişi arama kutucuğu vardır. Bu kutucuğa silmek istediğiniz kişinin adını yazın. O kişiyi gelen listeden bulun. Sonra üzerine basılı tutun. Bir kutucuk açılacaktır burada daha fazla seçeneğine dokunun. Ekrana Arkadaşı Sil seçeneği gelir, bu seçeneği kullanarak ilgili kişiyi kişi listenizden kaldırabilirsiniz.

Snapchat Arkadaş Silince Bildirim Gider mi?

Snapchat uygulamasında birini silince bildirim gidiyor mu sorusu da kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Fakat birini sildiğinizde o kişiye herhangi bir şekilde bildirim gönderilmemektedir. Bu nedenle rahat olun. Ancak sildiğiniz kişi, onu sildiğinizi kısa sürede anlayabilir. Bir kişiyi sildiğinizde o kişi sizin, siz de onun puan ve diğer bilgilerini göremezsiniz. Ayrıca silinen kişiye özel snap gönderemezsiniz. Birini sildikten sonra bu işlemi geri almak mümkün değil. Eğer o kişiyi tekrar arkadaş listenize eklemek istiyorsanız arkadaşlık isteği göndermeniz gerekmektedir.

Uygulamada birini sildikten sonra bunu geri almak gibi bir yöntem yok. Yalnızca o kişiye tekrar istek göndermeli ve o kişi arkadaşlık isteğinizi kabul ederse arkadaş olabilirsiniz. Hatalı bir arkadaş kaldırma olmaması için ilgili kişinin gerçekten silmek istediğiniz kişi olduğundan da emin olmalısınız.

Snapchat’de Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Snapchat toplu arkadaş silme konusu kadar ekleme konusu da araştırılmaktadır. Snapchat’te arkadaş eklemek için yapılması gerekenler:

 • Arkadaş olarak eklemeyi düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını bulun.
 • Kullanıcı adı olan kişilerin rehberde olmasına gerek yoktur.
 • Kişiyi “Kullanıcı adı” ile arkadaş eklemek için kamera ekranını kaydırın.
 • Snapcode kısmından karşınıza çıkacak kullanıcı ismini inceleyin.
 • Arkadaş Ekle butonunu kullanarak o kişiyi arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Snapchat’te arkadaş eklemek için ikinci bir yöntem daha vardır. Bu yöntem ise ilgili kişinin telefon numarasıyla oluyor. Yani kişiyi ekleyebilmek için cep telefonu numarasına ihtiyacınız var. Telefon numarasıyla Snapchat arkadaş ekleme adımları:

 • Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin telefon numarasını rehbere kaydedin.
 • Kullanıcı adı yanında bulunan “Ekle” sekmesine dokunun.
 • Ekle butonuna dokunduktan sonra kişi arkadaş listesinde görünür.

Profil linki kullanılarak da Snapchat’te arkadaş eklemek mümkün. Snapchat profili için bağlantı oluşturulabiliyor. Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin profil bağlantısı varsa ona dokunup profilini ziyaret edin ve buradan Arkadaş Ekle seçeneğine dokunun. Aynı zamanda diğer kullanıcıların sizi hemen bulması için kendi profil bağlantınızı da gönderebilirsiniz.

Snapchat Arkadaş Bulma Nasıl Yapılır?

 • Snapchat uygulamasına giriş yap.
 • Profil seçeneğine dokun.
 • “Arkadaş Ekle” bölümüne giri.
 • Tüm kişilerin yer olduğu bölüme giriş yap.
 • Son adım olarak otomatik şekilde herkes eklenecektir.

Snapchat toplu arkadaş silme ile beraber ekleme işlemi de yapılabiliyor. Özel olarak eklemek istediğiniz kişileri kullanıcı adını aratıp ilgili profili bulduktan sonra ekleyebilirsiniz. Snapchat arkadaş bulam yöntemi için Snapchat tarafından çıkarılmış olan Snapcode yöntemini kullanabilirsiniz.

Snanpcode Nasıl Kullanılır?

 • Ekleyeceğiniz kişinin telefonundan Snapchat’i açın.
 • Snapcode’e giriş yaptıktan sonra bu bölümün telefon numarası ile okutulması gerekmektedir.
 • Açılan pencereden arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Snapcode ekran resmi olarak da gönderilebilir. Özetle bir QR kod oluşturuyor. Bu QR kod oluşturulduğunda da ilgili kişinin profiline giriş yapılıyor.

Snapchat toplu arkadaş silme, arkadaş ekleme ve arkadaş bulma ile ilgili birçok soruyu yukarıda yanıtladık. Eğer siz de Snapchat toplu arkadaş silme gibi yöntemlere cevap arıyorsanız bize sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir