Genel

Snapchat Konum Ekleme Nasıl Yapılır? Fotoğrafa Konum Ekle

Hemen hemen her sosyal medya uygulamasının kendine özgü özellikleri vardır. Bunlardan biri de Snapchat konum ekleme özelliğidir. Bilmeyenler için burada fotoğrafa konum ekleme nasıl yapılır detaylıca anlattık. Göndereceğiniz herhangi bir fotoğrafa konum eklemek istiyorsanız bu işlemleri yapmalısınız.

Snapchat fotoğraflara konum eklememize olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu işlemi yapmak düşündüğünüzden çok daha basittir. Bu haber başlığımızda çok fazla kullanıcı tarafından merak edilen konulardan biri olan Snapchat konum ekleme nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız.

Snap Inc. firması tarafından geliştirilmiş olan Snapchat 2011 yılının Eylül ayında kullanıcılar ile buluştu ve kısa sürede dünya çapında en popüler uygulama oldu. Hatta öyle ki bir çok uygulama bu uygulamanın özelliklerini birebir kopyaladı. Uygulamanın en sevilen özelliği Stories Türkçe anlamıyla Hikayeler, paylaşan kişinin fotoğrafının 24 saat sonra otomatik silindiği bir özelliktir.

Instagram’da olduğu gibi bu uygulamada da paylaştığınız fotoğrafın üzerine konum eklemek istiyor olabilirsiniz. Sadece birkaç işlem ile fotoğrafın üzerine konum eklenebiliyor. Peki, Snapchat’te konum nasıl eklenir?

Snapchat Konum Ekleme Rehberi

 • Snapchat uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamadan hesabınızda oturum açın.
 • Herhangi bir yerin yada kendinizin fotoğrafını çekin.
 • Sağ kısımda bulunan çıkartma seçeneğine dokunun.
 • Buradan konum sembolüne dokunun.
 • Açılan ekrandan konum seçin.
 • Bunu yaparsanız fotoğrafın üzerine konum eklenir.
 • Konum çıkartması istenilen yere kaydırılabilir.

Çeşitli yeni platformlar çıksa da popülerliğini yitirmeden devam eden en iyi sosyal medya uygulamalarından biridir. Paylaşacağınız fotoğrafa konum eklemek istiyorsanız bazı ayarlar yapmalısınız.

İlk başta cep telefonunuzdan Snapchat uygulamasını açın. Hesabınız açık değilse kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yapıldığında otomatik olarak kamera açılır. Buradan bir fotoğraf çekin.

Snapchat Konum Ekleme Nasıl Yapılır

Fotoğraf çektikten sonra ekranın sağ tarafında bazı simgeler görünür. Bu simgeler arasından çıkartma sembolüne dokunmalısınız. Bunları yaptığınızda kullanabileceğiniz çeşitli çıkartmalar görürsünüz.

Açılan sayfadaki çıkartmalar arasından konum çıkarmasının üzerine basın. Çıkartma seçildikten sonra bir pencere açılır. Açılan ekranda çeşitli konumlar göreceksiniz. Bu konumlardan birini seçerek ya da istediğiniz konumu aratarak bulabilirsiniz.

Buradan konum seçimini de yaparsanız fotoğraf üzerine otomatik olarak uygulanır. Konum sembolünü fotoğrafın istediğiniz bir alanına sürükleyebilirsiniz.

Snapchat Konum Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Telefon Ayarlar bölümüne girin.
 • Ayarlardan Sistem menüsüne giriş yapın.
 • Sistem ayarları bölümünde yer alan hakkında kısmına girin.
 • Buradan yazılım bilgisine dokunun.
 • Geliştirici modu aktif edin.
 • Ardından daha önceden indirdiğiniz sahte konum uygulamasına girin.
 • Yeni konumunuzu seçin.
 • Bu sayede Snapchat konum değiştirme yapmış olursunuz.

Snapchat üyelerinin, kullanımlarını daha iyi bir seviyeye getirmek adına her an konumunu takip eder. Bunun sebebi daha fazla önerilerde bulunmaktır. Siz gizli kalmak isterseniz ya da konumunuzu farklı göstermek isterseniz bu mümkün.

Snapchat Konum ekleme rehberi

Cep telefonunuzun konumunu değiştirerek Snapchat’te de konum değiştirme yapmış olursunuz. Konum değiştirmek için yukarıda bahsedilenleri yapmalısınız.

Snapchat sunmuş olduğu özellikler bakımından sevilerek kullanılan uygulamalardandır. Bu uygulama filtreleri ile ön planda olan bir tür fotoğraf paylaşım platformudur. Uygulamayı yabancılar kadar Türkler de çok fazla kullanıyorlar. Kullanıcılarının çoğunluğu kadınlar gibi görünse de azımsanmayacak kadar erkek kullanıcıya da sahiptir.

Google Play ve App Store’da en fazla indirilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile fotoğraflara özel efektler ve animasyonlar eklenebiliyor. Yine bu uygulama kullanılarak video çekme ya da videoya efekt ekleme gibi çeşitli özellikler var. Tiktok gibi platformlarda gördüğünüz özel animasyonlu videolar da yine Snapchat uygulaması kullanılarak çekiliyor.

Snapchat Konum Kapatma Nasıl Yapılır?

 • Snapchat uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından hesabınıza girin.
 • Profil seçeneğine dokunun.
 • Ayarlar sayfasına gelin.
 • “Konumumu Görebilir” seçeneğine girin.
 • “Hayalet Modu” özelliğini aktif edin.

Bazı kullanıcılar arkadaşlarının konumunu görmesini istemeyebiliyor. Arkadaşlarınızdan mevcut konumunuzu gizlemek isterseniz uygulama içinden “Hayalet Modu” aktif etmeniz gerekmektedir. Böylece konum gizleme işlemi başarıyla gerçekleşir.

Snapchat Hayalet Modu Nedir?

Snapchat hayalet modu

Snapchat uygulamasında eğer konumunuzu kapatmazsanız, bu konum arkadaşlarınız tarafından sürekli olarak görülebilir. Snapchat konumunu gizlemek isteyenler için ekstra bir ayar getirmiştir. Bu ayarın adı ise Hayalet Modu’dur. Hayalet modu etkinleştirildiğinde arkadaşlarınız sizin konumunuzu göremeyeceklerdir. İstediğiniz zaman hayalet modunu kapatarak tekrar konumunuzu görülebilir hale getirebilirsiniz.

Snapchat konum ekleme kadar konumunu gizlemek isteyenler de var. Çünkü bazen hiç olmadık anlarda birine yakın olabiliyoruz ve o kişi sürekli mesajlar göndererek rahatsız edebiliyor. Bazı zamanlarda ise tanıdıklardan konumumuzu gizlemek isteyebiliyoruz. Bu durumda Hayalet Modu imdadımıza yetişiyor.

Uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlar ya da henüz bilmeyenler için Snapchat konum ekleme ile ilgili birçok bilgiyi burada yayınladık. Ayrıca önceden yayınlamış olduğumuz Snapchat beklemede ne demek haberini de inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir