Genel

Bu Kullanıcı Adı Alınamıyor Lütfen Başka Bir Kullanıcı Adı Dene

Instagram Bu kullanıcı adı alınamıyor Lütfen başka bir kullanıcı adı dene ne demek? Instagram’da hesap açabilmek için bir kullanıcı adına ihtiyaç duyarız. Fakat zaman zaman kullanıcı adı alınamıyor hatası ile karşılaşırız. Bu hata daha çok boşta olan bir kullanıcı adını almaya çalıştığımızda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, Instagram hesabını sildikten sonra tekrar aynı kullanıcı adı boşta olmasına rağmen almaya kalkıştığımızda da yine aynı hata ile karşılaşıyoruz. Peki bu problemin bir çözümü var mı? Konu ile ilgili birçok platformu inceleyerek sizin için en doğru yanıtı hazırladık. Bu yöntemleri uygulayarak boşta olan kullanıcı adını alabilirsiniz.

Bu kullanıcı adı alınamıyor. Lütfen başka bir kullanıcı adı dene hatası aldığınızda girdiğiniz kullanıcı adı boşta olsa dahi alamazsınız. Bu hata genelde, Instagram hesabını silip ardından tekrar aynı kullanıcı adı ile hesap almaya çalıştığımızda karşılaştığımız hatalardan biridir. Bu hata ile karşılaştığınızda aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bu Kullanıcı Adı Alınamıyor Lütfen Başka Bir Kullanıcı Adı Dene Ne Demek?

Kullanıcı adı değiştirme ekranında, Çoğu durumda, kullanıcı adını 14 gün içinde yeniden değiştirip *** yapabileceksin. Daha fazla bilgi al. uyarısı en üst kısımda gösterilir. Alt kısımda ise, kullanıcı adını yazdığınızda Bu kullanıcı adı alınamıyor. Lütfen başka bir kullanıcı adı dene uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni ise, silinen hesap kullanıcı adının tekrar alınmaya düşmemiş olması. Yani ilgili hesap halen daha ilgili sunuculardan kaldırılmadığı için tekrar alıma açılmıyor.

Instagram uygulamasında bu hatayı alıyorsanız, hatayı aldıktan 14 gün sonra tekrar deneyin. Çünkü silinen hesap ve kullanıcı adı tekrar alıma açılmamış demektir. Fakat, siz bu kullanıcı adını almaya çalışarak Instagram’ın ilgili kullanıcı adını tekrar boş yani alınabilir konuma düşürmesini sağlamış olursunuz. Fakat bazen bu yöntem uygulansa dahi, yine de ilgili kullanıcı adı alınamayabiliyor.

Instagram Silinen Hesap Kullanıcı Adını Alamıyorum

Instagram sildiğim hesabın kullanıcı adını tekrar alamıyorum diyorsanız yukarıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda, kullanıcı adı hiçbir şekilde tekrar alınabilecek şekilde boşa düşmeyebiliyor. Bu durumda ise birkaç günde bir; kullanıcı adı değiştirme ya da yeni hesap açarken almak istediğiniz kullanıcı adını yazın. Eğer hesap boşa düştüyse alabilirsiniz.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma Formu Nedir?

Instagram silinen hesabı geri alma formu Instagram’ın yanlışlıkla ya da bilginiz dışında silinen hesapları kurtarmak için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Silinen hesabı kurtarmak isteyen kişiler, bu formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalıdır. Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak yani dondurmak yerine kalıcı olarak silerseniz 28 günlük süre de dolduysa hesabı tekrar almak için nstagram’a başvurmaktan başka çare kalmıyor. Instagram’a göndereceğiniz hesap kurtarma maili ile, ilgili hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz. https://help.instagram.com/ sayfasını ziyaret edin. Bu sayfadan iletişim kurup, probleminizi anlatın. Ayrıca Instagram hesabının size ait olduğunu belirten bilgileri de iletişim formunda göndermeyi unutmayın.

Instagram konu ile ilgili değerlendirme yaparak, hesabınızı tekrar aktif edebilir ya da olumsuz olarak yanıtlanabilir. Fakat genel olarak; Instagram kullanıcı adı silindikten 14 gün sonra tekrar alınabilmektedir.

Instagram Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?
Instagram Fake Hesap Açma
Instagram Linkleri Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir