Teknoloji

Instagram Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Instagram’da birini engellediğinizde size mesaj gönderemez, arkadaş listenizi göremez ve sizi arayamaz. Peki ‘Instagram’da engel kaldırınca bildirim gidiyor mu?’ Sorusu insanların kafasını karıştırıyor. Çünkü bazen engelli listemizde kimse olsun istemeyebiliyoruz ya da engellenen kişinin engelini açmak isteyebiliriz. Bu gibi durumlarda, karşı tarafa bildirim gidiyor mu konusu kafamızı karıştırıyor. Instagram’ın bizlere sunduğu en iyi özelliklerden biri de engelleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde sizi rahatsız edenleri engelleyebiliyorsunuz. Engellediğiniz kişiyi ise, istediğiniz zaman tekrar engelini kaldırabilirsiniz.

Instagram engel kaldırınca bildirim gider mi, konu hakkında araştırma yapanlar için burada detaylı bilgiler veriyoruz. Daha öncesinde de, Instagram uygulaması ile ilgili sorulan soruları yanıtlamıştık. Bu soruların yanıtlarına da aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz. Instagram uygulamasında engel kaldırınca bildirim gider mi, engeli kaldırınca karşı taraf anlar mı gibi konuların yanıtları alt başlıklarda. Bu başlıklardan merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

instagram engel kaldırınca bildirim gidiyor mu

Instagram Engel Kaldırınca Bildirim Gider Mi?

Instagram’da engel kaldırınca; karşı tarafa bildirim ya da mesaj gitmez. Fakat engeli kaldırınca, engelini kaldırdığınız kişi size tekrar mesaj gönderebilir ya da arkadaşlık isteği gönderebilir. Instagram’da birini engellediğinizde size mesaj gönderemez. Engelini kaldırdığınızda ise, size mesaj gönderebileceği gibi, sesli ve görüntülü arama istekleri de gönderebilir. Sizi rahatsız eden kişileri profiline giriş yapıp engelleyebilirsiniz.

Instagram uygulamasında engel kaldırılırsa karşı tarafa bildirim gitmediği gibi, engeli kalkan kişinin önerilen arkadaşlar bölümünde de görünebilirsiniz. Bu durumda ise, karşı taraf engelinin kalktığını kolayca anlayabilir.

Instagram Engel Kaldırınca Mesajlar Gelir Mi?

Instagram uygulamasında birini engellediğinizde, size mesaj gönderemez. Çoğu kişi Instagram’da birinin engelini kaldırdığında gönderdiği mesajlar gelir mi diye merak ediyor. Fakat bu sorunun yanıtı kesin ve net olarak; hayır. Çünkü biri engelliyken mesaj gönderemediği için herhangi bir bildirim ya da mesaj iletisi de gerçekleşmeyecektir.

Instagram İle İlgili Diğer Sorular

Instagram uygulaması ile alakalı diğer sorular ve yanıtlarını alt başlıklardan inceleyebilirsiniz. Bu başlıklarda Instagram ile ilgili en çok araştırılan ve merak edilen konular işlenmitştir.

Instagram’da Belirli Kişilere Fotoğraf Gizleme
Instagram Fake Hesap Açma
Instagram Linkleri Açılmıyor
Instagram Not Sözleri
Instagram Çöktü mü Ne Zaman Düzelecek
Instagram Story Boyutu
Instagram Arşiv Nerede

1. Instagram Birini Engelleyince Bildirim Gider Mi?

Instagram’da engelleyince bildirim gidiyor mu; hayır karşı tarafa herhangi bir bildirim ya da mesaj gitmez. Fakat engellenen kişi, profilinize girmeye çalıştığında ya da mesaj göndermeye çalıştığında engellendiğini anlayabilir. Bu nedenle, engellediğiniz kişi engellendiğini bir süre sonra anlayacaktır.

Birini engellediğinizde eğer engelini açmazsanız, siz engeli açana kadar o hesabından profilinizi görmeyecektir. Ayrıca engellenen kişiler mesaj gönderemez, sesli ya da görüntülü aramalar da yapamazlar. İsterseniz arkadaş listenizde olan ya da olmayan herhangi birini engelleyebilirsiniz.

2. Instagram Birini Nasıl Engellerim?

Birini engellemek için; o kişinin akışından ya da hikaye gönderisinden kullanıcı adına dokunu veya profil simgesine dokunarak ilgili kişinin profiline gidin. Engellenecek olan kişinin profilinin sağ üst kısmındaki menü seçeneğine basın. Buradan Engelle seçeneğine dokunarak o kişiyi engelleyebilirsiniz.

3. Instagram Engel Kaldırma

Instagram’da engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak için profilinize giriş yapın. Sağ üst kısımdaki üç çizgiye dokunun. Açılan ekrandan Ayarlar ve Gizlilik menüsüne giriş yapın. Açılacak olan ekranda ise aşağı doğru kaydırarak İçeriklerini kimler görebilir başlığı altındaki Engellenenler menüsüne gidin. Buradan engelini açmak istediğiniz kişinin adına dokunun ve engeli kaldır seçeneğine dokunarak engellemeyi kaldırabilirsiniz.

4. Instagram Engellenen Kişiye Mesaj Gider Mi?

Instagram uygulamasında engellenen kişiye mesaj gönderilemez. Bir yöntem bularak engellenen kişiye mesaj gönderseniz dahi, engelli olduğundan dolayı iletilmeyecektir. Eğer engellenen kişi ile iletişim kurmak istiyorsanız farklı bir uygulamadan ya da o kişinin engelini kaldırarak mesaj gönderebilirsiniz.

Mesaj gönderdikten sonra tekrar engellerseniz, engellenen kişi mesajı görecektir. Fakat birine engelliyken mesaj göndermek mümkün değil. Bu nedenle iletişim kurmak istediğiniz kişinin engelini açmak gerekir.

5. Instagram Bir Kişinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarsın?

Instagram bir kişinin beni engellediğini nasıl anlarım diye merak ediyorsanız bunun için bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bunlardan birincisi profiline giriş yapmak, ikincisi mesaj göndermeyi denemek, ve üçüncü yöntem olarak ilgili kişinin kullanıcı adını Google Chrome uygulamasından aratabilirsiniz. Eğer profil Chrome ile görüntüleniyorsa ve Instagram hesabınızdan göremiyorsanız o kişi sizi engellemiş demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir