Haber

Instagram’da Belirli Kişilere Fotoğraf Gizleme

Instagram’da fotoğraf ve videolar paylaşabiliyor, arkadaş ekleyebiliyor ve sesli/görüntülü aramalar yapabiliyoruz. Peki Instagram belirli kişilere fotoğraf gizleme nasıl yapılır? Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan biri de ‘Instagram’da fotoğraf gizleme’ özelliğinin nasıl çalıştığı oldu. Bu nedenle konu hakkında araştırma yaparak nasıl ayar yapacağınızı anlattık. Instagram‘da kullanıcıların gizliliğini korumak için, farklı özellikler mevcut. Fakat direkt olarak, Instagram fotoğraflarını belli kişilerden gizleme ayarı yok. Ancak burada bahsettiğimiz yöntemler sayesinde bunu yapabileceksiniz.

Instagram belli kişilerden fotoğraf gizleme, işlemi çoğu kişinin araştırdığı konulardan biridir. Bu yöntem sayesinde, paylaştığınız fotoğraf ya da videoyu seçtiğiniz kişilerden gizleyebiliyorsunuz. Eğer birinden fotoğraf/video gibi gönderilerinizi gizlemek isterseniz bunları yapabilirsiniz. Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Reels özelliğiyle de insanları, saatlerce başından ayırmıyor diyebiliriz. Fakat bazı kullanıcılar, direkt olarak uygulama özelliği şeklinde olmayan farklı ayarlar yapmak isteyebiliyorlar. Bunlardan biri de fotoğraf gizleme özelliğidir. İşte buradaki yöntemleri uygulayarak istemediğiniz kişilerden fotoğraflarınızı gizleyebileceksiniz.

Instagram Belirli Kişilere Fotoğraf Gizleme

Fotoğraflarınızı seçtiğiniz kişiden gizlemek istiyorsanız bunun en kolay yolu o kişiyi engellemektir. Fakat bunu engellemeden yapmak istiyorsanız, ne yazık ki bu mümkün değil. Bu durumda yapmanız gereken şey, paylaşacağınız fotoğrafı hikaye olarak paylaşmak. Ayrıca paylaşacağınız hikayeyi istediğiniz kişiler görebilecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Yani Instagram hikayeyi belirli kişilerden gizleme özelliği bulunuyor.

Hikayeler, instagram fotoğrafları belirli kişilerden gizleme özelliği sunmasa da belirli kişilere özel paylaşma özelliği sunmakta. Paylaşacağınız fotoğrafları Direct mesaj olarak da gönderirseniz, sadece gönderdiğiniz kişiye özel olduğundan dolayı başkaları görmeyecektir. Ayrıca, beğendiğiniz bir fotoğrafınız varsa ve bunu arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız hikaye olarak paylaşın. Bu sayede, sadece seçtiğiniz kişilerin göreceği şekilde ayarladığınız hikayeden istemediğiniz kişiler fotoğrafınızı göremeyecek.

İnstagram Hikayeleri Belli Kişiye Gizleme

Gönderileri değil de hikayelerinizi belirli kişilerden gizleyebiliyorsunuz. Bunun için, Hikayeler bölümüne giriş yapıp paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Daha sonrasında fotoğrafın alt kısmından sadece arkadaşlar seçeneğine dokunun. Burada ise, fotoğrafınızı görmesini istediğiniz kişilerin seçimini yapın. Ardından hikayeyi paylaştığınızda, bu listede olmayan kişiler paylaşılan fotoğrafı göremeyecekler.

instagram hikaye gizleme

Hikaye gizleme adımları;

  • Profilinize giriş yapın ve menü simgesine dokunun.
  • Açılan ekrandan Ayarlar seçeneğine basın.
  • Hikaye kontrolleri’ne giriş yapın.
  • Hikayeyi gizle seçeneğine basın.
  • Hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri seçtikten sonra Bitti’ye dokunarak ayarı kaydedebilirsiniz.

Instagram Paylaşılan Fotoğrafı Gizleme

Instagram’da önceden paylaştığınız fotoğrafları tamamen gizleyebilirsiniz. Bunu yapmak da oldukça basittir. Fotoğrafları arşivleyerek; başkalarının görmesini engelleyebilirsiniz. Instagram’da fotoğrafları gizli yapmak için; ilgili fotoğrafın üst kısmındaki üç noktaya dokunun. Ardından açılan ekrandan gizle ya da arşivle seçeneğine basın. Bunu yaparsanız fotoğrafınız gizlenecektir. İstediğiniz zaman arşiv kısmına girerek ilgili fotoğrafı tekrar görünebilir hale getirebiliyorsunuz.

Instagram Profili Nasıl Kilitlenir?

Hesabınızı gizlemek için:

  1. Profilinize giriş yapmak için sağ alt kısımdaki profil resminize basın.
  2. Üstteki ayar seçeneğine dokunun.
  3. İçeriklerini kimler görebilir seçeneğine basın.
  4. Hesap Gizliliği’nin altında Gizli Hesap’ın yanındaki kutuyu açın.
  5. Onaylamak için Gizli hesaba geç’e basın.

Yukarıdaki ayarları yaparak Instagram profilinizi gizli hesaba çevirebilirsiniz. Hesabınız kilitlendiğinden dolayı fotoğraf, hikaye, arkadaş listesi ve benzer bilgileri sadece arkadaşlarınız görebilecekler.

SFS Ne Demek
Instagram Fake Hesap Açma
Instagram Linkleri Açılmıyor
Instagram Not Sözleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir