Teknoloji

iPhone Kişisel Erişim Noktası Bağlanmıyor

iPhone telefonunuzdan kişisel erişim noktasını aktif ederek Laptop ve masaüstü bilgisayarlarınızdan internete bağlanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar “iPhone kişisel erişim noktası bağlanmıyor” sorunu ile karşılaşabiliyor. Bu problemle karşılaşanlar için ne yapmaları gerektiğini burada anlatıyoruz. Kişisel Erişim Noktası’nı açılıp iPhone ya da iPad (Wi-Fi + Cellular) aygıtınızın hücresel veri bağlantısını bilgisayar, başka bir cep telefonu ya da tablet için kullanabilirsiniz. Kişisel Erişim Noktası ile ilgili bazı kullanıcılar bu tür problemler yaşayabiliyorlar.

Kişisel erişim noktasına bağlanamıyorum, iPhone telefonundaki Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom GSM hattının internetini başka bir cihazda kullanmak isteyenlerin karşısına çıkan hatalardan biridir. Kişisel erişim noktasına biri bağlandığında ekranın en üst kısmında, yeşil bir çubuk ve içerisinde bağlantı simgesi belirir. Kişisel erişim noktasının adı görünse de bilgisayar ya da telefon bu ağa bağlanamayabiliyor. Sorun sıkça karşılaşılan iPhone hatalarından biri olduğundan burada detaylarıyla birlikte açıklıyor olacağız. Aşağıdaki başlıklardan hem kişisel erişim noktasını nasıl aktif edebileceğinizi hem de bağlanmama sorununu farklı başlıklarda anlattık.

iPhone Kişisel Erişim Noktası Nasıl Açılır

iPhone Kişisel Erişim Noktası Nasıl Açılır?

Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom gsm operatörlerinden birini kullanıyorsanız ve hattınızdaki interneti farklı bir cihazda kullanmak istiyorsanız bu mümkün. iPhone telefonunuzdan internetinizi paylaşıma açarak farklı bir cihazda da kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için iPhone’da Kişisel Erişim Noktası aktif edilmelidir. Aktif etmek için;

 • iPhone telefonunuzdan Ayarlar bölümüne girin.
 • Açılan ekrandan Kişisel Erişim Noktası seçeneğine basın.
 • Buradan Diğerleri Katılabilsin seçeneğini aktif edin.
 • Wi-Fi parolası alanına da bu ağa bağlanacak kişilerin gireceği şifreyi yazın.
 • Artık Kişisel Erişim Noktası Aktif olacaktır.

iPhone telefonlarda interneti paylaşmak için yukarıdaki ayarları yapmak gerekir. Ayrıca Kişisel Erişim Noktası ayarları ekranındaki Maksimum Uyumluluk seçeneğini aktif ederek cihazların bağlantısını kolaylaştırabilirsiniz. Fakat bu, erişim noktanız açıldığında erişim noktasına bağlı aygıtların bağlantı performansını düşürebilir.

iPhone Kişisel Erişim Noktası Bağlanmıyor

 • Kişisel erişim noktasını kapatıp tekrar açın.
 • Kişisel erişim noktasının wi-fi şifresini doğru yazdığınızdan emin olun.
 • Maksimum uyumluluk seçeneğini aktif edin.
 • Ağı unutup tekrar bağlanmayı deneyin.
 • İnternet paketinizin olup olmadığını kontrol edin.
 • Kişisel erişim noktası sağlayan cihazı kapatıp tekrar açın.

Eğer kişisel erişim noktasına bağlanamıyorsanız yukarıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Fakat çoğu zaman, kişisel erişim noktasını kapatıp açtığınızda diğer cihazlardan bağlantı yapılabiliyor. Aynı zamanda bağlanacağınız cihazdan wi-fi ağını unutup tekrar bağlanmayı denerseniz problem çözülecektir.

Laptop iPhone Kişisel Erişim Noktası Bağlantı Sürekli Kopuyor

iPhone telefonunuzdan açtığınız kişisel erişim noktasına telefonunuzla bağlanabileceğiniz gibi Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlardan da bağlanabiliyorsunuz. Fakat kişisel erişim noktası sürekli kopuyor hatasıyla da karşılaşabilirsiniz. Bu durumda uygulayabileceğiniz bası yöntemler şu şekilde;

 • Kişisel erişim noktasını ilgili cihazdan unut dedikten sonra tekrar seçip bağlanmak.
 • Kişisel erişim noktasını kapatıp açmak.
 • Kişisel erişim noktasının adını değiştirmek.
 • Kişisel erişim noktası özelliği aktif olan cihazda internet olup olmadığını kontrol etmek.
 • İki cihazın birbirine yakın olmasına dikkat edin.
 • Kişisel erişim noktası sağlayan cihazı yeniden başlatın.

iPhone telefonunuzdaki interneti bilgisayarınızda da kullanmak istiyorsanız yukarıdaki adımlara dikkat edin. Bununla birlikte, merak ettiğiniz farklı konular varsa yorumlar kısmından sormayı unutmayın. Ayrıca, bu problemi yaşayan arkadaşınıza bu haberi göndermek için aşağıdaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Benzer başlıklar

Telefonun Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum
İphone NFC Açma
iPhone İndirilenler Nerede

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir