Teknoloji

iPhone İndirilenler Nerede Dosyalar ve Müzikler

iPhone, Android işletim sistemine göre farklı bir işletim sistemi olan iOs kullanmaktadır. Bu da çeşitli farklılıklar ortaya çıkıyor. Dosya indirdikten sonra iPhone indirilenler nerede ve indirilen dosyalar hangi klasörde kaydedilir çoğu kişi bilmiyor. Bu yazımızda indirdiğiniz dosya, müzik ya da banka dekontu gibi pdf dosyalarının nereye kaydedildiğini açıklıyor olacağız. Böylece indirilen dosya, müzik ve videoları açabileceksiniz.

iPhone indirilenler dosyası nerede, sorusu indirilen dosyaları bulmakta zorlananlar için burada rehber şeklinde açıkladık. Apple cep telefonu ve tabletlerde ‘İndirilenler’ klasörünü bulmak için yapmanız gerekenler burada anlatıldı. iPhone kullanıcıları bazen indirdikleri cihazlarda dosyaların nereye indirildiği bulmakta zorlanabiliyorlar. Android cihazlara göre Apple iPhone cihazlarda indirilen dosyalara ulaşmak biraz daha zorlaşıyor. İşte telefona indirdiğiniz dosya, müzik, video, pdf ve diğer dosya türlerinin kaydedildiği yere nasıl girebileceğinizin detaylı anlatımı.

iPhone İndirilenler Nerede

Bilgisayarlardan indirdiğimiz müzik ve video ya da dosyalar Downloads ya da İndirilenler klasörüne kaydedilir. İndirilen dosya ne olursa olsun indirileceği yer hep aynıdır. ‘Downloads’ ya da ‘İndirilenler’ adlı bu klasörü bulmak oldukça kolaydır. Fakat iPhone cep telefonlarında bu biraz daha karmaşıktır. Çünkü, bazı uygulamalarda indirilen dosyalar direkt uygulama Downloads klasörüne kaydedilirken, bazıları da telefonun indirilenler klasörüne kaydedilmektedir.

Tarayıcıdan indirilen dosyalar iPhone telefonlarda; ‘Dosyalar’ uygulamasına kaydedilir. İndirilen içeriklere ulaşmak için; iPhone telefonunuzdan Dosyalar bölümüne giriş yapabilirsiniz. Burada önceden indirdiğiniz dosyaları da görüntüleyebilirsiniz.

Telefonunuzdan dosyalar klasörünü bulmak için:

  • iPhone telefonunuzu açın.
  • Uygulama arama bölümüne ‘Dosyalar’ yazın ya da uygulamalar arasından Dosyalar’ı bulun.
  • Uygulamayı açın.
  • Burada Pdf, Video, Fotoğraf ve Ses dosyalarını bulabilirsiniz.

Apple iPhone İndirilenler Nereye Kaydedilir?

Apple iPhone telefonunuzda indirilenler “Dosyalar”a kaydedilir. Yani indirdiğiniz resim, video, ses ve diğer içerikler Dosyalar bölümüne indirilmektedir. Dosyalar uygulamasını ise isterseniz uygulamalar arasında bulabilirsiniz. Ayrıca yine isterseniz uygulama arama kısmına Dosyalar yazarak ilgili uygulamayı bulabilirsiniz.

Documents gibi uygulamalardan yapacağınız indirme işlemlerinde, indirilen içerik ilgili uygulamanın Downloads klasörüne indirilmektedir. Örneğin Documents uygulamasından bir video indirirseniz ve Whatsapp’ta paylaşmak isterseniz; Documents uygulamasına girin, Downloads klasörünü açın, kullanacağınız dosyanın sağ kısmındaki üç noktaya basın. Ardından Move sonrasında ise Photos klasörünü seçerek telefonun fotoğraflar uygulamasına taşıyabilirsiniz.

iPhone İndirilen Dosyalar Nereye Kaydediliyor?

iPhone cep telefonunda indirilen Dosyalar eğer uygulama Downloads klasörüne kaydedilmiyorsa telefondaki Dosyalar uygulamasına kaydedilmektedir. Uygulamaya giriş yaptığınızda indirdiğiniz dosya, pdf, video, müzik ve diğer formattaki dosyaları bulabilirsiniz. Eğer bu uygulamaya giriş yapmak isterseniz;

  • Uygulama ekranından Dosyalar uygulamasını bulun.
  • Arama kısmına Dosyalar yazarak ilgili uygulamaya girin.

iPhone İndirilen Dosyaları Silme

iPhone telefonunuza tarayıcıdan, mobil uygulamalardan, banka uygulamasından ya da farklı bir yol izlenerek indirdiğiniz dosyaları Dosyalar uygulamasında bulabiliyorsunuz. Peki indirilen dosyalar nasıl silinir? İndirilen dosyaları silmek için izlemeniz gereken yol aşağıdaki gibidir.

  • Dosyalar uygulamasını açın.
  • Silinecek olan dosya, fotoğraf, video ya da müzik dosyasını bulun.
  • Ardından üstüne basılı tutun.
  • Yeni bir kutucuk açılacak, en alttaki sil seçeneğine basın.

iPhone İndirilen Mp3 ve Video Nerede

Nasıl ki bilgisayarlarda indirilen dosyalar; İndirilenler klasörüne kaydediliyorsa, iPhone telefonlarda Dosyalar uygulamasına kaydedilmektedir. iPhone telefonunuza indirdiğiniz müzikleri ve videoları görüntülemek için cihazdaki Dosyalar uygulamasına girin. Dosyalar uygulamasında indirilen bütün fotoğraf, pdf, video ve müzik gibi uygulamaları görüntüleyebilirsiniz.

Eğer telefonunuza video ya da müzik indirmek istiyorsanız iPhone için Documents uygulamasını kullanın. Bu uygulamadan indirdiğiniz fotoğraf, video ve ses dosyalarını telefonun fotoğraf uygulamasına taşıyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benzer başlıklar

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme
iPhone 15 Pro Max Batarya Kaç mAh?
iPhone True Tone Nedir?
iPhone Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir