Teknoloji

iPhone 15 Pro Max Batarya Kaç mAh?

iPhone 15 modellerinin batarya özellikleri. iPhone 15 Pro pil kaç mAh? iPhone 15 pil kapasitesi nedir? Haberimizde iPhone 15 modellerini inceliyoruz.

iPhone 15 modelleri kısa süre önce tanıtıldı ve satılmaya başlandı. Peki yeni çıkan iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve “iPhone 15 Pro Max batarya kaç mAh” güce sahip? Apple yeni telefonu olan iPhone 15 modellerini satışa sundu. Satışa çıkması ile birlikte iPhone 15 modellerinin özellikleri de incelenmeye başladı. Daha şimdide birçok Youtube teknoloji kanalı ve teknoloji forumlarında ilgili cihazların inceleme videoları da paylaşılmaya başlandı. Ancak, tüketiciler tarafından merak edilen bir diğer konu ise bu cihazların pil gücünün ne kadar olduğu. Çünkü günümüzde cihazların pil gücü büyük bir önem taşıyor. Pil ömrü ne kadar fazla olursa, cihazı kullanabileceğimiz süre de o kadar uzun oluyor.

iPhone 15 pil kaç mAh, konusu hakkında araştırma yapanlar için tüm modellerin batarya kapasitesini burada listeliyor olacağız. Gelişmiş özelliklerle tanıtılan iPhone 15 modelleri titanyum kasa yapısına sahip. Bu malzeme aşırı kullanım sonucunda rengini değiştirebiliyor. Apple ise bu konu hakkında cihazı temiz bir bezle silerseniz bu lekeler kaybolacaktır şeklinde bir açıklama yaptı. Peki asıl konu olan ‘iPhone 15 Pro Max bataryası kaç mAh’ gücünde? Sorusunu aşağıdaki başlıkta yanıtladık.

iPhone 15 pil kaç mah

iPhone 15 Pro Max Batarya Kaç mAh?

Eğer iPhone 15 modellerinden birini almayı düşünüyorsanız ve pil kapasitesini merak ediyorsanız aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz. Bu listede yeni tanıtılan Apple iPhone 15 modellerinin hepsi için batarya kapasiteleri verilmiştir. Bu listedeki veriler teknoloji platformlarından alınmıştır.

Yapılan açıklamalara göre Apple iPhone 15 modellerinin batarya kapasiteleri;

 • iPhone 15: 3.349mAh
 • iPhone 15 Plus: 4.383mAh
 • iPhone 15 Pro: 3.274mAh
 • iPhone 15 Pro Max: 4.422mAH

iPhone 15 genel özelliklerinden bahsedecek olursak; Hızlı şarj özelliğine sahip, 5G var, 6 GB ram, ekran boyutu 6.1 inç, 4.5G desteği var, 48 MP kamera çözünürlüğne sahip. Ekran çözünürlük standardı FHD+, Müzik oynatma 80 saat, Video oynatma 16 saat, Hızlı şarj desteği 20W, Batarya teknolojisi Lithium Ion (Li-Ion) ve kablosuz şarj etme özelliği ile oldukça fazla ilgi görüyor.

iPhone 14 Modelleri Pil Kapasiteleri

iPhone 15 pil kapasitesini araştıranların merak ettiği bir diğer konu ise bunun iPhone 14 modellerde nasıl olduğudur. iPhone 15 modellerde düz iPhone 15’lerin pil kapasitesi 3.349mAh olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum iPhone 14 modellerinde 3.279mAh şeklindedir.

Önceki yıl tanıtılan iPhone 14 modellerinin pil kapasiteleri ise;

 • iPhone 14: 3.279mAh
 • iPhone 14 Plus: 4.325mAh
 • iPhone 14 Pro: 3.200mAh
 • iPhone 14 Pro Max: 4.323mAH

iPhone 14 modelinin genel özelliklerinden bahsedecek olursak; 6GB ram, 6.1 inç ekran boyutu, 4.5G desteği, 12 MP kamera çözünürlüğü, 60 FPS, Ekran çözünürlüğü standardı FHD+, 3279 mAh batarya, 16 Saat video oynatma, 80 saat müzik oynatma, kablosuz şarj, hızlı şarj 20W ve daha birçok özellik ile karşımıza çıkıyor.

Bir Yorum

 1. Apple, şu şarj olayını değiştirmekle doğru karar aldı. Çünkü, telefonu şarj etmemiz gerektiğinde Apple için özel iPhone şarj kablosu bulmak oldukça zor. Hele çevrenizde bir iPhone kullanıcısı yoksa mecburen yeni bir kablo almak gerekiyordu. Ancak TYPE-C şarj kablosu günümüzdeki birçok cihazı şarj etmek için yeterli olduğundan bulması daha kolay. Eskiden Android cihaz kullanıyordum. Samsung marka S3 ve Note 2 modeller ilk çıktığı dönemler Apple markasının iPhone telefonlarıyla yarışabiliyordu. Geldiğimiz şu günlerde ise Apple artık Android’i geçmiş durumda. Bana kalırsa Android kullanıcıları sadece maddi bakımdan daha ucuza denk geldiği için kullanıyorlar.

  Eskiden bir Note 2 ve Note 3 kullanıcısı olarak Apple marka iPhone telefonları hiç sevmezdim. Batarya olayı benim için çok önemliydi. Ancak görüyoruz ki iPhone 11 modelleri ile birlikte iPhone pilde iyileştirmeler yapmaya başladı. iPhone 14 kullanıcılarının da pil konusunda hiç şikayetleri yok. Bu nedenle iPhone 15 batarya kaç mAh diye araştırdım. Görüyorum ki pil kapasitesi yeterli derecede iyi. Almayı düşünenler de düşünmesin direkt alsın bence. Zaten beklediğimiz her gün daha da pahalanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir