Genel

Yurtiçi Kargo Adres Nedeniyle Gönderim Merkezine İade Edilmiştir Ne Demek?

Kargoya verilen ürünün size ulaştırılması için doğru ve size ait bir adres yazmalısınız. Bazı vatandaşlar kargo beklerken (Yurtiçi kargo adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir ne demek) konusunda araştırma yapıyorlar. Bu yazımızda konu ile ilgili açıklayıcı bir içerik oluşturmak istedik. Bu sayede SMS ile iletilen bu bildirimin ne anlama geldiğini öğreneceksiniz. Kargo’ya ürün verilmeden önce dikkat edilmesi gerekenleri de yine burada açıklıyor olacağız.

Kargo adres nedeniyle gönderim merkezine iade edilmiştir, uyarısının nedeni oldukça basittir. Kargolar hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Öyle ki, online alışveriş o kadar fazla arttığından yeni kargo firmaları da açılmıştır. Daha öncesinde bu konu ile ilgili olarak en hızlı kargo hangisi makalesini yazmıştık. Bu makaleyi de ziyaret edip, ülkemizde hizmet veren en iyi ve hızlı kargo firmalarını inceleyebilirsiniz. Kargo firmaları ürünü iade edebilmek için sizlerden adres talep etmektedir. Eğer yazdığınız adres doğru değilse ya da size ait değilse ürün gönderim merkezine iade edilir.

Yurtiçi Kargo Adres Nedeniyle Gönderim Merkezine İade Edilmiştir Ne Demek?

Normal şartlarda bu sms direkt olarak Yurtiçi kargodan geliyorsa, vermiş olduğunuz adresin hatalı oluşundan kaynaklanmaktadır. Yani kargonun iletileceği adres hatalı olduğundan dolayı ürün size verilememiştir. Fakat, yabancı ülkeye ait bir numaradan böyle bir SMS alıyorsanız oltalama yöntemi denilen bir dolandırıcılık uygulanıyordur. Örneğin, Yurtici kargo: Adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir, tekrar gonderilebilmesi icin lutfen adresinizi guncelleyiniz!http://ptt-gov-tur-cyou/tr şeklinde bir sms alıyorsanız bu dolandırıcılar tarafından gönderilen bir mesajdır. Özetle bu dolandırıcılar tarafından gönderilen bir mesajdır.

Dolandırıcıların gönderdiği mesaj aşağıdaki gibidir;

Yurtici kargo: Adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir, tekrar gonderilebilmesi icin lutfen adresinizi guncelleyiniz!http://ptt-gov-tur-cyou/tr

Yukarıda verilen bağlantıyı herhangi bir şekilde ziyaret etmeyin. Çünkü Yurtiçi kargonun ya da diğer kargo firmalarının böyle bir internet sitesi bulunmamaktadır. Telefonunuzdan kişisel verilerinizin ve kart bilgilerinizin çalınmaması için bu tür sms’leri dikkate almayın ve gelen web site bağlantılarını da ziyaret etmeyin.

Kargo Adres Nedeniyle Gönderim Merkezine İade Edilmiştir Mesajı Geldi Ne Yapmalıyım?

Siz de Kargo Adres Nedeniyle Gönderim Merkezine İade Edilmiştir mesajı aldıysanız ve gönderen numara yurt dışı numarasıysa yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Yurtiçi kargo’dan kargo bekliyorsanız direkt olarak Yurtiçi kargo iletişim telefon numarasını arayın. Aldığınız mesajı bildirin, ayrıca kargonuzun durumu hakkında bilgi almak istediğinizi söyleyin. İlgili görevli, size kargonuzun durumu hakkında bilgi verecektir.

Ayrıca, kargonuzun durumunu öğrenmek için Yurtiçi Kargo Sorgulama adresinden de nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Online alışveriş oldukça fazla olduğundan dolayı, kötü niyetli kişiler insanların bilgilerini ele geçirmek amacıyla bu tür yöntemler kullanmaktadır. Lütfen bu mesajı dikkate almayın ve mesajı gönderen numarayı engellemeyi unutmayın.

Benzer içerikler

Kartınızın Statüsü İşlem İçin Uygun Değildir Ne Demek?
GSS Kapsam Dışı Ne Demek?
Doğum Yardımı Ödeme Aşamasında Ne Demek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir