Teknoloji

Whatsapp Kendine Mesaj Gönderme Özelliği Geldi

Whatsapp uygulamasında, artık kendi kendine mesaj atma özelliği aktif. Bu özellik sayesinde Whatsapp kendine mesaj gönderme işlemi yapılabiliyor. Bazen videoları, fotoğrafları, ss’leri ya da tekrar bakmak istediğimiz şeyleri bir yerlere kaydetmemiz gerekebiliyor. Artık bu gibi içerikleri arkadaşlarınıza ya da oluşturduğunuz boş gruba atmak yerine kendinize mesaj olarak gönderebilirsiniz. Hatırlatmalar. Yapılacaklar. Alışveriş listeniz. Artık kendinize mesaj gönderebilir ve unutma derdinden kurtulabilirsiniz. Bu özellik sayesinde artık hiçbir şeyi unutmayacaksınız. Hatırlatmalar, yapılacaklar, Alışveriş listesi gibi şeyleri de kendinize mesaj olarak gönderebilirsiniz. Artık kendinize mesaj gönderebilecek ve unutma derdinden kurtulacaksınız.

Bu özellik kısa süre önce insanlara duyurulmuş olsa da bir süredir kullanılabiliyordu. Whatsapp’ın yeni gelen özelliği herkes tarafından beğenildi. Çünkü uzun süredir beklenen özelliklerden biriydi. Kendi kendine mesaj gönderme özelliğini hem iPhone hem de Android cihazlar destekliyor. Whatsapp bu özellik sayesinde, insanların not alma yeri haline de geldi. Çünkü, bazen gördüğümüz komik videoları, işe yarar bilgileri ve ss’leri depolamamız gerekebiliyor. Hele ki ss olarak aldığımız fotoğraflar galeride çok fazla yer kapladığından dolayı bu özellik çok fazla işimize yarayacak. Whatsapp’ın yedekleme özelliği sayesinde de hiçbir zaman kaybolmayacak. Daha önce hiç kullanmadıysanız ve nasıl yapıldığını merak ediyorsanız; aşağıdaki başlıktan “Whatsapp kendine mesaj atma nasıl yapılır” öğrenebilirsiniz.

Whatsapp kendi kendine mesaj atma

Whatsapp’ta Kendi Kendine Mesaj Atma Nedir?

Whatsapp sürekli yeni güncellemeler ile farklı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Bu özelliklerden biride, daha önce yazdığımız Whatsapp görüntülü mesaj gönderme özelliğidir. Yeni özellik de çok fazla ses getirdi ve beğenildi. Artık bir başka yenilik olan kendi kendine mesaj gönderme özelliği gündemde. Bu özellik sayesinde artık Whatsapp uygulamasından kendinize mesaj gönderebileceksiniz. Not almak için, hatırlatma yapmak için, alışveriş listesi, video stok alanı, fotoğraf arşivi ya da dosya arşivi gibi bu alanı kullanabileceksiniz. Whatsapp’ta kendine mesaj gönderme nasıl yapılır bilmiyorsanız hadi birlikte inceleyelim.

Whatsapp Kendine Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Yeni gelen özellikler insanlar tarafından çokça beğenildi. Çünkü bu güncelleme ile gelen özellikler, daha çok istenilen ve insanların işine yarayan konularda oldu. Bu güncelleme sayesinde kendinize mesaj gönderebilir ve notlar alabilirsiniz. Çoğu zaman unutmak istemediğimiz ya da tekrar bakmak istediğimiz şeyleri arkadaşlarımıza gönderiyoruz. Artık bu derde son verilmiş olacak. Instagram’daki komik videolar ya da bilgilendirici içerikleri dahi kaybetmemek için, Whatsapp’tan arkadaşlarımıza gönderiyoruz. Bu yöntem sayesinde, kimseyi rahatsız etmeden her şeyi kayıt altına alabilirsiniz.

Uygulamaya yeni gelen özelliği halen daha denemediyseniz; burada bahsettiğimiz işlemleri yaparak kullanmaya başlayın. Whatsapp uygulamasından kendinize mesaj gönderebilirsiniz. Uygulama üzerinden Whatsapp kendi kendinize mesaj göndermek için:

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Sağ üst kısımdaki kalem simgesine dokunun.
  • Bir ad veya numara aratın yazan kısma “Ben” yazın.
  • Bunu yazdığınızda kendi Whatsapp’ınızı göreceksiniz.
  • Kendinizi seçin ve mesaj gönderin.

“Whatsapp’tan Kendime Nasıl Mesaj Atarım?”

Whatsapp’tan kendime nasıl mesaj gönderirim; uygulamaya girin ve sağ üst taraftaki kalem simgesine dokunun. Arama kısmına ‘ben’ yazın. Bunu yaptığınızda kendi Whatsapp hesabınızı göreceksiniz. Seçerek mesaj gönderebilirsiniz. Kendi kendinize mesaj gönderdiniz zaman anlık olarak gördüğünüz için herhangi bir mesaj bildirimi gelmeyecektir.

Whatsapp Kendime Mesaj Gönderemiyorum

Whatsapp uygulamasında yukarıdaki şeyleri yapmanıza rağmen kendinize mesaj gönderemiyorsanız uygulamayı güncelleyin. Google Play ya da App Store uygulamalarına girip Whatsapp bulun. Ardından uygulamanın en güncel sürümünü yükleyin. Bu sayede kendi kendine mesaj gönderme özelliğini de kullanabileceksiniz.

Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp uygulamasına engellendiğinizi anlamak için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bu yöntemleri anlattığımız Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? başlığını ziyaret ederek konu hakkında daha detaylı bilgi edinin.

Benzer içerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir