Teknoloji

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nasıl Gönderilir?

Whatsapp uygulamasından yazılı ve sesli mesajlar gönderilebiliyor. Buna ek olarak video, fotoğraf ya da dosya da gönderilebilir. Yeni gelen özellik sayesinde Whatsapp görüntülü mesaj gönderme işlemini de yapabilirsiniz. WhatsApp’ta artık anlık video mesaj gönderebilmemize olanak sağlıyor. Whatsapp kullanıcıları, sesli mesajlar gibi görüntülü mesajlar da gönderebilecekler. Bu özellik uzun süredir aktif olsa da çoğu kişi nasıl kullanacağını bilmiyor. Whatsapp genelde bu tür yeni özellikler geldiğinde, kullanıcılara mesaj göndererek bilgilendiriyor.

Whatsapp hemen hemen her yıl yeni yeni özellikler getiriyor. Bunun nedeni ise, kullanıcıları uygulamada tutmak. Çünkü dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, ve şirket bu popülerliği kaybetmek istemiyor. Daha önce kullanmayanlar için Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir burada açıklıyor olacağız. Buna ek olarak Whatsapp yuvarlak görüntülü mesaj gönderme konusu hakkında yaptığınız araştırmalara da yanıt bulmuş olacaksınız.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Gönderme

Whatsapp Görüntülü Mesaj Nedir?

Whatsapp görüntülü mesaj; sesli mesaj gibi görüntülü mesajlar da göndermenize olanak sağlayan bir özelliktir. Maksimum 1 dakikalık görüntülü mesaj gönderilebilir. Görüntülü mesaj gönderirken, 3 saniye bekleyip ardından video kaydını yapabilirsiniz. Video kaydı yapılırken ilgili tuşa parmağınızı basılı tutmanız gerekiyor. Video kaydı bittikten sonra butondan elinizi çekerek mesaj gönderilebilir.

WhatsApp, daha öncesinde de numara kaydetmeden mesaj gönderme özelliğini kullanıma sunmuştu. Şimdilerde ise yeni gelen özellik görüntülü mesajlaşma dönemini başladı. Bu özellik ilk çıktığı günden itibaren çok sevildi ve en az sesli mesajlar kadar kullanıma başlandı. Whatsapp kullanıcıları 60 saniye süreli görüntülü mesaj gönderebilecekler. Bu tür videolu mesaj gönderdiğinizde normal video gibi değil, daire içinde görünecek ve otomatik olarak sessiz bir şekilde oynatılır. Fakat videoya dokunduğunuzda sesli olarak videoyu izleyebileceksiniz. VWhatsapp ile gönderdiğiniz görüntülü mesajlar, uçtan uca şifreleme ile korunmaktadır.

Whatsapp Görüntülü Mesaj Gönderme

Whatsapp görüntülü mesaj nasıl gönderilir

Whatsapp görüntülü mesajlarda maksimum 1 dakikalık video gönderilebilir. Videoyu gönderdiğinizde, karşı taraf mesajı ilk açtığında video sessiz bir şekilde oynar. Ancak videonun üzerine dokunduğunda, video sesli bir şekilde oynamaya başlar. Nasıl yapılacağınız bilmiyorsanız, Whatsapp görüntülü mesaj gönderme adımları şu şekilde:

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
  • Görüntülü mesaj göndereceğiniz sohbeti açın.
  • Yukarıdaki görselde de gösterdiğimiz ses göndermek için mikrofona bir defa dokunun.
  • Bir defa dokunduğunuzda, mikrofon kameraya dönüşecektir.
  • Kameraya basılı tutun.
  • 3 saniye geri sayımın ardından videonuzu çekebilirsiniz.
  • Videoyu çektikten sonra kamera butonundan parmağınızı kaldırırsanız video gönderilecektir.

Başlangıçta Whatsapp Görüntülü Mesajı Kendinize Gönderip Deneme Yapabilirsiniz

İlk defa görüntülü mesaj gönderirken, kendinize gönderebilirsiniz. Kendinize mesaj göndermek için Whatsapp uygulamasını açın. Kişi arama kısmına ben yazın. Orada kendi telefon numaranızı göreceksiniz. Ona dokunun ve yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak kendinize görüntülü mesaj gönderme işlemini yapabilirsiniz.

Görüntülü mesaj özelliği, iPhone ve Android cihazlarda aktif olarak kullanılabilen özelliklerdendir. Bu özelliği birkaç defa kullandığınızda ne kadar eğlenceli ve kullanışlı olduğunu fark edeceksiniz. Whatsapp uygulaması ile ilgili diğer haberler için aşağıdaki benzer içerikleri de inceleyin.

Önerilen benzer içerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir