Haber

1 Gürcistan Larisi Kaç TL? 2024 Lari Ne Kadar?

Gürcistan para birimi ‘Lari’dir. Bu para biriminin TL karşılığı ülkemizde de merak edilmektedir. Burada sıkça sorulan 1 Gürcistan Larisi Kaç TL sorusuna yanıt veriyor olacağız. Gürcistan larisi/Türk lirası dönüştürücü otomatik olarak çalışır. Bu sayede otomatik olarak güncel kur üzerinden “1 Lari kaç TL” sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz. Para biriminin değeri; bankalar (National Bank of Georgia, Central Bank of the Republic of Turkey), aracı kurumlar veya para transferi yapan şirketler arasında farklı olabilir.

1 Lari Kaç TL, konusunda araştırma yapanlar genelde Gürcistan’dan para alacaklar ya da oradan alışveirş yapmayı düşünen vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ayrıca döviz türlerinden biri olduğundan dolayı yatırım amacıyla da kullanıldığı bilinmektedir. Güncel döviz kurlarını yakından takip edenler için, burada 1 Lari ne kadar sorusunun yanıtını otomatik olarak veriyoruz. Bu başlıktan 1 lari kaç TL, 5 Gürcistan Larisi ne kadar, 10 lari ne kadar yapar ve 100 Lari kaç TL gibi soruların yanıtı verilmiştir. Aşağıdaki listeden güncel fiyatları inceleyebilirsiniz.

1 Lari Kaç TL 2024

Güncel döviz kurlarını yakından takip edenler için burada lari to TL sonucunu otomatik olarak sürekli güncel bir şekilde sizlerle paylaştık. Bu başlıkta bulunan fiyat bilgilendirmesi sürekli güncel tutulmaktadır. Bunun beraberinde bankalar, aracı firmalar ya da döviz satış noktalarında fiyatlar farklı görünebilir. Bunun nedeni ise ilgili kurumun kendi sistemi üzerinden değerlendiriyor oluşudur.

5 Gürcistan Larisi Kaç TL 2023?

Komşu ülkelerden olan Gürcistan’ın para birimi Gürcistan Larisidir. 1 Lari günümüzde 10 TL’den daha pahalıdır. 1 Lari gibi 5 Lari kaç TL konusu da sıkça araştırılan konulardan biri olmuştur. Yukarıdaki listeden 5 Gürcistan Larisinin kaç Türk Lirasına denk geldiğini inceleyebilirsiniz.

Gürcistan Para birimi olan Lari, GEL simgesi ile gösterilmektedir. Nasıl ki Türk Lirasının kısaltması TL ise, Gürcü Larisi‘nin kısaltması da GEL’dir.

Lari Ne Kadar?

  • 1 Lari Kaç TL: 10.21 Türk Lirası eder.
  • 5 Lari Kaç TL: 51.05 Türk Lirası eder.
  • 10 Lari Kaç TL: 102.10 Türk Lirası eder.
  • 25 Lari Kaç TL: 255.25 Türk Lirası eder.
  • 50 Lari Kaç TL: 510.50 Türk Lirası eder.
  • 100 Lari Kaç TL: 1021.00 Türk Lirası eder.

Lari ne kadar konusunda araştırma yapıyorsanız, Eniyisor.com’un sürekli güncel araçlarından biri olan Lari to TL aracını kullanabilirsiniz. Bu araç herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, güncel bir şekilde 1, 5, 10, 25, 50 ve 100 Lari’nin kaç Türk Lirası olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde Lari ne kadar konusu; genelde Gürcistan’a gidecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Gürcistan’da konaklama, ürün satın alacak olanlar ve tatile gidecekler doğal olarak oranın para biriminin değerini de araştırıyorlar.

10 Lari Kaç TL?

Güncel Kur’a göre 10 Lari Kaç TL: 102.10 Türk Lirası eder. Ancak bu bilgi, yazının yayınlandığı tarihteki bilgidir. Güncel bilgiyi görüntülemek için yazının başında bulunan listeyi incelemenizi öneririz. Bu sayede en güncel bilgiye ulaşmış olursunuz.

Sıkça sorulan sorulardan biri olan sürekli dolar ve euro para birimlerinin TL karşılığı paylaşılıyor, fakat ben güncel Lari’nin kaç TL olduğunu merak ediyorum konusunu da bu sayede yanıtlamış olduk. Bu yazıdan 1 Lari, 5 Lari, 10 Lari, 25 Lari, 50 Lari ve 100 Lari kaç TL sorularının yanıtlarını inceleyebilirsiniz.

Gürcistan Larisi

Lari, Gürcistan’ın ulusal para birimidir. Ülkede para olarak Lari kullanılır. Gürcistan’ın Abhazya ve Güney Osetya dışında kalan bölgelerde kullanılmaktadır. Gürcistan millî parası 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 ve 200 larilik banknotlardan oluşmaktadır. Madeni para birimi ise, 1, 2, 5, 10, 20 ve 50 tetri, 1 ve 2 larilik birimler basılmıştır. Gürcü larisi, Gürcistan’ın resmi para birimidir. Genelde ABD dolarına ve TL’ye çevrilir. Lari’nin para birimi kodu GEL olup simgesi  şeklindedir.

Güncel olarak 1 Gürcistan Larisi Kaç TL araştırması yapanlar buradan doğru bilgiye ulaşabilirler. Konu ile ilgili arkadaşlarınızı bildirmek için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Benzer içeriklerden olan 5 Cent Kaç TL içeriğini de ziyaret etmeyi unutmayın.

1 Lari Kaç TL 2022

Döviz kurunu yakından takip edenler yıllara göre 1 Lari ne kadar konusunu da yakından araştırıyorlar. 1 Lari’nin 2022 yılında kaç TL olduğu konusu da sıkça araştırılmaktadır. Bulduğumuz son verilere göre 26 Aralık 2022 tarihinde 1 Lari; 6.9119 TL idi. Günümüzde ise 1 Gürcistan Larisi 10.21 Türk Lirası değerindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir