Haber

1 Pound Kaç TL 2023 2,3,4 İngiliz Sterlini

Serbest piyasa son verilerine göre Sterlin para biriminin Türk Lirası karşılığı ne kadar sorusunu yanıtladık. Haberimizde, 1 Pound Kaç TL 2023 sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Aynı zamanda 1 ingiliz sterlini kaç tl hesaplama nasıl yapılır bunu da rehber halinde yayınladık.

Para çevirme işlemini genelde elinde yabancı para birimi olanlar ya da yabancı para birimi alacak olanlar araştırmaktalar. Bu haberimizde de İngiliz sterlininin en düşük para birimlerinden olan 1 Pound kaç lira sorusuna yanıt verdik. Aynı zamanda kaç dolar ve kaç euro gibi soruları soranlar için de detaylı açıklama yaptık. Bu sayede 1 Pound’un kaç Türk Lirası olduğunu ve kaç dolar/euro olduğunu da öğrenebilirsiniz. Pound ve Sterlin aynı para birimidir. Pound’un simgesi ise (£) şeklindedir. Genelde euro para birimi ile karıştırılsa da Euro’nun simgesi “” şeklindedir. Hadi birlikte inceleyelim, 1 Sterlin kaç tl:

Güncel 1 Pound Kaç TL 2023

  • 1 Pound ne kadar: 22,73 Türk Lirası.
  • 1 Sterlin kaç TL: 22,73 Türk Lirası.

Yukarıda da Sterlin ve Pound’un aynı para birimi olduğunu yazmıştık. Ancak insanlar arama yaparken Pound ve Sterlin olacak şekilde farklı aramalar yapmaktalar. 1 pound kaç sterlin sorusu da bu nedenle en sık sorulan sorulardan biri olmuştur.

Serbest Piyasa 1 Pound Kaç Sterlin

Genelde Sterlin ile Pound’un farklı para birimi olduğu düşünülüyor ancak bu durum tam olarak öyle değildir. Bu durumda 1 Pound eşittir 1 Sterlin’e denk gelmektedir. TL hesaplaması yapılacak olursa günümüzde 1 Sterlinin değeri 22.73 TL’dir.

Pound simgesi ise: (£) şeklinde ifade edilmektedir. Pound ve Sterlin para birimi de sıklıkla merak edilmektedir. Bu haberimizde de merak edenler için, 1 Pound kaç TL sorusuna yanıt verdik.

İngiliz Sterlini 1 Sterlin Kaç TL 2023

1 Sterlin güncel kur üzerinden kontrol edildiğinde 22,73 TL’ye denk gelmektedir. Dövizcilerde Pound’un alış ve satış fiyatları farklıdır. Diğer döviz türlerinde olduğu gibi, Sterlinde de alış ve satış fiyatı arasında fark vardır. Dövizciler buna genelde makas payı derler.

1 Pound Kaç Euro Yapar?

1 Pound kaç euro yapar 2023 güncel fiyatlandırmaya göre 1,16 Euro etmektedir. Fiyat güncel kura göre değişkenlik göstermektedir.

1 Sterlin Kaç Dolar Yapıyor?

1 Poundun kaç TL olduğu kadar kaç dolar yaptığı da sık araştırılan konulardan biri olmuştur. Günümüzde 1 Pound 1,22 ABD Doları etmektedir.

Pound Hangi Ülkenin Para Birimi?

Pound, İngiliz sterlini (İngilizce: Pound sterling, sembolü ise: £, ISO kodu: GBP), Birleşik Krallık’ta kullanılmakta olan para birimidir. İngiltere ve Galler bölgesinin resmî para birimidir.

Türk parası karşısındaki değeri kadar yabancı para birimleri karşısındaki değeri de merak edilmektedir. Günümüzde TL karşısında en değerli olan para birimlerinden biridir. Kısaca açıklamak gerekirse 100 Pound 2.282,33 Türk Lirasına eşittir.

2 Pound Kaç TL?

  • 2 Pound: 45,65 Türk Lirası

Elinde 2 Poundu olanlar bunu dövizcilerden 45,65 TL’ye çevirebilirler.

3 Pound Kaç TL?

  • 3 Sterlin kaç TL yapar: 68,49 Türk Lirası

3 Pound kaç Türk Lirasına denk gelmektedir sorusu da araştırıldığından bunu da bu başlık altında yanıtladık.

4 Pound Sterlin Kaç TL?

  • 4 Pound kaç TL: 91,33 Türk Lirası

Güncel döviz kurlarını takip edenler için bu haberimizde 1 Pound kaç TL sorusunu yanıtladık. Buradan 1,2,3 ve 4 Pound kaç TL sorularının yanıtını bulabilirsiniz. Diğer para birimlerinin TL karşılığını öğrenmek için aşağıdaki listeyi ziyaret edin.

5 Pound Kaç TL?

  • 5 Pound ne kadar: 113,65 Türk Lirası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir