Haber

6 ve 9 Oksidan hangi renklerde kullanılır?

Oksidan, boyanın renk pigmentlerini aktif hale getirmek ve saç rengini bir ya da iki ton açmak için kullanılır. Saçını boyayacak olanlar tarafından 6 ve 9 oksidan hangi renklerde kullanılır konusu sıkça araştırılmaktadır. Eğer saçlarınız ana saç renginizden en fazla 1 ton kadar açılacaksa ya da koyulaştıracaksanız sizin için en ideal seçim 20 Volüm %6’lık oksidan kremdir. 9 Oksidan 30 volüm krem saç boyası ile saçınızı 2 ya da 3 ton kadar açabilirsiniz. Ancak, bu konuda hiç bilginiz yoksa evde tek başınıza denemek yerine kuaföre giderek uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

6 ve 9 oksidan hangi renklerde kullanılır, sorusunu da aşağıdaki başlıklarda yanıtlıyor olacağız. Ayrıca oksidan ile ilgili en çok merak edilen konuları da burada başlıklar halinde yanıtladık.

Oksidan nedir?

“Oksidan”, saç boyası veya saç açıcı gibi kozmetik ürünlerde kullanılan bir üründür. Saç boyama işleminde, oksidan genel olarak bir krem ya da sıvı formundadır.

Oksidanın rengi genellikle şeffaf veya beyazımsı bir renktedir, çünkü saç boyasıyla karıştırıldığında rengi değişmemektedir. Fakat, kozmetik markaları farklı türlerde oksidan üretimi yapabilmektedir.

Hangi saç boyasına hangi oksidan?

Oksidan: beyaz saçları kapatmak, saçı 1-2 ton açmak ve saçı aynı tonda boyamak için kullanılmaktadır. 30 Vol Oksidan: Saçı 2-3 tona kadar açar. 40 Vol. Oksidan: Saçı 3-4 ton açmak için kullanılan aktivatör, röfle ve balyaj uygulamaları için uygun olduğu bilinmektedir.

6 ve 9 oksidanların hangi renklerde kullanıldığı ise Google’da oldukça fazla kişi tarafından sorgulanıyor. Bu konu hakkındaki bilgileri ise alt başlıklarda.

9 Oksidan hangi renklerde kullanılır?

9 oksidan 30 volüm krem saç boyası ile saç renginizi 2 ya da 3 ton kadar açmanıza yardım etmektedir. Fakat bunu evde uygulayacak olursanız oldukça dikkatli olmalısınız. Eğer daha önce bu işlemi hiç yapmadıysanız, kuaföre giderek saç renginizi değiştirebilirsiniz.

6 Oksidan hangi renklerde kullanılır?

Saç renginizi en fazla 1 ton kadar açacak olursanız 20 Volüm %6’lık oksidan tercih etmeniz gerekir. Tekrar belirtmek isteriz ki, daha öncesinde bu işlemi uygulamadıysanız saçınıza zarar vermemek için kuaförde işlem yapmanızı öneririz.

10 volüm oksidan yüzde kaç?

5 ton ve daha açık renk bir renk istiyorsanız 10 volüm oksidan kullanabilirsiniz. Yüzde 10 volüm saçtaki beyazları %100 boyayarak kapar.

Oksidan renk açar mı?

Oksidan krem kozmetikçilerden satın alınarak saç rengini açmak için kullanılan krem türünde bir kozmetik üründür. Bu sayede saç boyalarından çok daha ucuza saç rengi açılabilir. Oksidan özelliği bakımından farklılık göstermektedir. Kutu üzerinde yazan rakam arttıkça oksidanın saç rengini açma süresi kısalacaktır, saçı daha hızlı açmaya yarar. Evde kendiniz saç rengini açacaksanız 40’lık oksidan kullanmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir