Haber

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? 2024 Ne Kadar Parası Var?

Gündemden düşmeyen Acun Ilıcalı serveti ne kadar konusunda da çeşitli sorular ve cevaplar var. Eniyisor.com’a sorulan sorulardan biri olan Acun Ilıcalı’nın serveti ne kadar? Bu sorunun sorulması ise sürekli Televizyon ekranlarında karşımıza çıkıyor oluşu. Tv kanalı, futbol takımı ve çeşitli yatırımları olan Acun Ilıcalı’nın aylık ne kadar kazandığı doğal olarak merak ediliyor.

Survivor, MasterChef ve buna benzer birçok programa ev sahipliği yapan Tv8 kanalının sahibi Acun, Hull City futbol takımını da satın almıştır. Tabii ki doğal olarak bu takımın başarılı olması da Acun Ilıcalı için ekstra bir kazanç demek. Özetle açıklayacak olursak yalnızca tek iş yapmıyor. Birden fazla alanda iş yaptığından dolayı insanlar tarafından serveti de merak edilmektedir.

Tüm bu konulardan önce şunu hatırlatmak isteriz ki kişilerin yaptıkları yatırımlar ve aldıkları sonuçlar neticesinde mevcut servetleri artabilir ya da azalabilir. Nasıl ki doğru yatırımlarla servete servet katılabiliyorsa yanlış yapılan bir yatırım sonucunda da doğal olarak servetten para kaybı gerçekleşir.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı, 29 Mayıs 1969 Edirne’de doğmuştur. Babası ise müteahhitlik işiyle uğraşmaktadır. Annesi İlknur hanım kooperatifler İl müdürlüğü yapmıştır. Ali Acun Ilıcalı (d. 29 Mayıs 1969, Edirne) de doğdu. Türk sunucu, girişimci, Televizyoncu, uluslararası yapımcı ve iş insanı olarak ifade edebiliriz. Acun Medya Grubu ile Exxen platformlarının da kurucusudur. TV8 televizyon kanalı ve Hull City AFC futbol takımının sahibi olarak tanınmaktadır.

Televizyonculuk hayatı çok eski dönemlere dayanmaktadır. Önceleri sunuculuk yapan Acun Ilıcalı günümüzde, birçok iş ile uğraşmaktadır.

Acun Ilıcalı Aylık Geliri Ne Kadar?

Acun Ilıcalı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi birden fazla iş ile ilgilenmektedir. Bu nedenle aylık kazancını net olarak burada yazmak mümkün değil. Hatta kendisine sorulan sorularda da bilmiyorum şeklinde yanıt verdiğini görmüşsünüzdür.

Acun Ilıcalı’nın kazancını aylık olarak hesaplamak mümkün değil. Bunun nedeni ise her ay aynı miktarda kazanç elde etmek imkansız. Çünkü çeşitli alanlara yatırım yapmıştır ve bu yatırımların da her ay yaptığı kazanç aynı rakamda değildir.

Acun Ilıcalı Serveti

Acun Ilıcalı serveti ne kadar? Bu sorunun yaklaşık olarak hesabı yapılabilir. Net değer bakımından 100 milyon $ olan televizyoncu, gazeteci, sunucu ve yapımcıdır. Mal varlığını aşağıda listelemiş olduğumuz gibi açıkladı.

acun ılıcalının serveti ne kadar
acun ılıcalının serveti ne kadar
 • Amerika’da, Dominik’te ve Türkiye’de 3 tane Sürat teknesi vardır. 12 tane motor sahibidir. 2 tane yat sahibidir.
 • TV8 televizyon kanalını da 70 milyon dolara karşılığında satın aldığını açıklamıştı.

Acun Ilıcalı
Net Değer: 100 Milyon Dolar
Doğum tarihi: 29 Mayıs 1969 (53 yaşında)
Cinsiyet: Erkek
Yükseklik: 5 ft 11 inç (1,82 m)
Uzmanlık alanı: Yapımcı, Gazeteci
Milliyet: Türkiye

Acun Ilıcalının Serveti Ne Kadar?

Acun Ilıcalının serveti ne kadar? Bu soru vatandaşlar tarafından merak edildiği için Gazeteciler tarafından da Acun Ilıcalıya sıklıkla yöneltiliyor. Katıldığı bir programda serveti ile ilgili bazı açıklamalar yapmıştır. Bu açıklama ise şu şekildedir:

Acun Ilıcalı Serveti HakkındaServeti
Acun Ilıcalı serveti100 milyon dolar
MesleğiMayıs 29, 1969 51 yaşında
Doğum Tarihi ve YaşıGazeteci, Sunucu, TV Yapımcısı, Futbol Kulübü Sahibi
 • Uçağım var,
 • 12 motor sahibiyim,
 • Amerika’da, Dominik’te ve Türkiye’de 3 tane hız teknem,
 • 2 yatım,
 • 500 tane tshirtüm,
 • 30 veya 40 çift terliğim,
 • Hull City AFC futbol kulübüm var,
 • Daha öncesinde de TV8’i 70 milyon dolara satın aldığını söylemiştir.

Acun Hull City Kaç Paraya Aldı?

Merak edilen şeylerden bir diğeri ise Hull City futbol kulübünü kaç paraya satın aldığıdır. Hull City’yi 30 milyon sterline satın almıştır. Acun Ilıcalı, İngiltere’de yaptığı açıklamada DailyMail’den David Coverdale sorularına yanıt verdi.

30 milyon sterlin kaç TL : Acun Ilıcalı Hull City 550.098.663,00 Türk Lirasına satın aldı. Günümüzde 30 Milyon Sterlin’in TL karşılığı: 630.889.653,60 Türk Lirasıdır.

Acun Ilıcalı Dünyanın Kaçıncı Zengini

Acun Ilıcalı dünyanın kaçıncı zengini, Ülkemizde hatırı sayılır bir zenginliğe sahip olsa da Acun Ilıcalı dünya zenginler sıralamasına giremiyor. Bunun nedeni ise Amerika, Çin, Japonya, Arap Krallığı ve daha birçok ülkede çok daha zengin insanların oluşudur. Çünkü Milyar dolarlar kazanan firmalar ve isimlerin olduğu bir listeye girmek o kadar da kolay değil.

TV 8 değeri ne kadar?

Acun Ilıcalı’nın zamanında 70 Milyon dolara satın aldığı Tv8’in günümüzdeki değeri de araştırılıyor. Acun Ilıcalı, 2013 senesinde TV8’i 70 milyon dolara satın aldı. Bir yıl sonrasında ise kanalın değerinin güncel olarak 400 milyon dolar olduğunu dile getirmişti.

Acun Ilıcalı serveti Türkiye’nin kaçıncı zengini gibi sorular Eniyisor.com internet sitesine sık gelen sorular arasındaydı. Bizler de bu soruları burada net bir şekilde yanıtlamak istedik. Ancak rakamların değişebileceğini de söylemek gerek.

Acun Ilıcalı Mal Varlığı

Acun Ilıcalı’nın mal varlığını listeleyecek olursak, bir programda yaptığı açıklamaya göre;

Uçak
12 motor
Amerika’da, Dominik’te ve Türkiye’de 3 tane hız teknesi
2 yat
500 tane tshirt
30 veya 40 çift terlik
Hull City AFC futbol kulübü
TV8
Exxen Platformu

Acun Ilıcalı Nasıl Zengin Oldu

Televizyonculuk alanında ülkemizin lider yapımcısı denilebilir. Adından sık sık söz ettiren Acun, 14 Kasım 2013’te tv8’i satın alıp kendi televizyon kanalına patron olmuştur. MNG Grup Başkanı ve tv8 kanalının sahibi Mehmet Nazif Günal ile anlaşma yaptığını ise Twitter’da duyurmuştur ardından da satın alma işlemleri gerçekleşti.

Acun Ilıcalı Başarıları

 • Birden fazla kategoride çeşitli ödülleri almıştır.
 • Son 15 yıl içinde yapılmış olan anketlere bakıldığında Türkiye’nin en güvenilir ilk 3 ismi arasında adından söz ettirmeyi başarmıştır.
 • 2019-2020 seneleri arasında Variety dergisinde en etkili 500 iş insanı arasında adından söz ettirmiştir.
 • Yeni girişimlerde bulunup sahip olduğu şirketleri arttırma yolunda emin adımlar atmıştır.
 • Tv8’i satın aldıktan sonra değerini arttırmış, Reyting rekorları kıran programlara Tv8’i ev sahibi olarak adını yazdırmıştır.
 • Survivor gibi yarışmalarla da ülkemizde en çok izlenen programlardan biri olmayı başarmıştır diyebiliriz.

Acun Ilıcalı Kaç Yaşında

Acun Ilıcalı’nın serveti ile birlikte yaşı da merak ediliyor. Eskimeyen televizyon yüzü olan Ilıcalı 53 yaşındadır. Fotoğraflara ya da televizyondan bakınca yaşını pek göstermediğini söyleyebiliriz. Futbola oldukça fazla ilgi duymaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir