Kaç Km

Adana Mersin Arası Kaç KM – Kaç Saat Sürer?

Yolculuk yapacak olan vatandaşların ilk baktığı konulardan biri de iki şehir arasındaki mesafenin kaç kilometre olduğudur. Bu nedenle Adana Mersin arası kaç kilometre konusu da sık araştırılmaktadır. Adana’dan Mersin’e seyahat edecekler ya da Mersin’den Adana ilimize gidecekler mesafenin ne kadar olduğunu ve yaklaşık olarak yolun kaç saat süreceği konusunda araştırmalar yapabiliyor. Bildiğiniz gibi otobüs, minibüs ve özel araçlardan hangisi seçilirse gidilecek olan mesafe aynı olsa dahi süre artabilir ya da azalabilir.

Adana Mersin arası kaç km başlığında öncelikle Adana ve Mersin şehirleri hakkında kısabilgiler verdik. Sonrasında ise Adana Mersin arası kaç km? Adana Mersin arası kaç saat? Adana Mersin yol tarifi? Adana Mersin arası ne kadar yakıt gider? Gibi çeşitli sorularınızı yanıtlayacağız.

Adana – Mersin Hakkında Kısa Bilgi

  • Adana: Akdeniz bölgesinde olan Adana ili, Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehridir. Yüzölçümü 14.030 km2’dir. Konum bilgisi ise 36°30-38°25” Kuzey ve 34°48-36°41” Doğu GPS koordinatlarında yer alır.
  • Mersin: Yine Akdeniz bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Mersin nüfus bakımından 20. sıradadır. Mersin ilimizin yüzölçümü 15,620 km2’dir. Konum bilgisi ise 32°56″  ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarında yer alır.

Adana Mersin Arası Kaç KM?

Adana Mersin arası seyahat edecek olanların yaklaşık olarak 85,8 km yol kat etmesi gerekir. Adana Mersin arası mesafe havayolu kullanıldığında 65 kilometredir. Aşağıdaki görselde de Google haritalardan aldığımız mesafe bilgisi bulunmaktadır.

Adana Mersin Arası Kaç Saat Sürer?

Adana Mersin arası kaç saat, bu konuda en az mesafe kadar önemlidir. Adana Mersin arası mesafe karayolu kullanıldığında 85,8 kilometredir. Ortalama hızınızı 90km/saat olarak baz alırsak 1 saat 00 dakika gibi bir sürede ulaşılabilir. Adana Mersin arası otobüsle seyahat edecek olursanız ortalama olarak 1 saat 30 dakika civarında sürer. Adana Mersin arası uçakla yaklaşık 65 kilometredir havayoluyla yaklaşık 1 saat gibi bir süre yolculuk yaparsınız.

Özel araçla: 1 saat 00 dakika

Otobüsle: 1 saat 30 dakika

Uçakla: 1 saat

Trenle: Sefer bulunmamaktadır.

Adana Mersin Arası Ne Kadar Yakar?

Adana Mersin arası 85,8 kilometre olduğunu belirtmiştik. Aracınızın kilometrede ne kadar yaktığını biliyorsanız bunu 85,8’e çarparak da sonucu bulabilirsiniz.

Dizel bir araç ile yolculuk yapılacak olursak 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel araçlar için hesap yapılmıştır.)

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi gidilecek olan mesafe 85 kilometredir. Bu durumda aracınızın kilometre de ne kadar yaktığını biliyorsanız bunu 85’e çarparak çıkacak olan sonuç ile ne kadar yakıt tüketimi olacağını hesaplayabilirsiniz.

Mersin Adana Arası Kaç Kilometre?

Mersin’den Adana’ya yolculuk yapacak olan yolcular ilk olarak gidilecek mesafenin kaç kilometre ve saat olduğuna bakıyorlar. Mersin’den Adana‘ya gidilirken 85 kilometre yol gidilir. Bu da yaklaşık olarak özel araçla 1 saat, otobüsle 1 saat 30 dakika civarındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir