Kaç Km

Afyon Ankara Arası Kaç Km, Saat?

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Ankara’ya yolculuk yapacak olan vatandaşlar, Afyonkarahisar Ankara arası kaç km, otobüsle Afyon Ankara arası kaç saat sürüyor gibi soruları merak ediliyor. Yolculuk yaparken daha çok otobüs tercih edilmektedir. Hem mesafenin çok fazla olmaması hem de araçla gitmek yerine otobüs firmalarından bilet almanın çok daha cazip oluşundan dolayıdır. Bu yazımızda Afyon Ankara arası kaç km, Afyon Ankara arası kaç saat gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz. Yazımızda kaç kilometre bilgisi ile birlikte iki şehir arasındaki yolculuğun arabayla ve otobüsle ne kadar süreceği bilgilerini de veriyor olacağız.

Afyonkarahisar, genel olarak Afyon olarak bilinmektedir. Turizmde termal kaplıcaları ve mermer rezervi ile önemli şehirlerimizden biridir. Afyon – Ankara, Ankara Afyon şehirleri arasında yolculuk yapacak olanlar, aradaki mesafenin ne kadar olduğunu ve yolculuğun ne kadar süreceğini merak etmektedir. Bu yazımızda Afyon Ankara arası kaç kilometredir? Otobüsle, araçla kaç saat sürer? Bu soruların cevabını ayrı ayrı başlıklarda paylaşıyor olacağız.

Afyon Ankara Arası Kaç Kilometre

Afyon Ankara Arası Kaç Kilometre?

İki şehir arasında yolculuk yapılırken, Afyon Ankara Yolu/D260/E96 ve Dumlupınar Blv./D200 güzergahından gidilir. Bu güzergahtan Afyon Ankara arası; 261 kilometredir. Yolculuk ise ortalama olarak 3 saat sürmektedir.

Ankara ile Afyon arası kaç km; ortalama olarak 261 kilometre uzaklıktadır. Ankara Afyon arası kaç saat sürer sorusunun cevabı ise 3 saattir. Tabi hızınıza, yol durumuna, trafik durumuna ve diğer koşullara bağlı olarak bu süre farklılık gösterebilir. Yolculuk yaparken yoldaki tabelalara dikkat ediniz. Sağlıklı bir yolculuk için hız kurallarına ve trafik kurallarına uymayı unutmayın.

Afyon Ankara Arası Kaç Saat?

Afyonkarahisar Ankara kaç saat sürer; bu iki şehir arasında yolculuk yaparken 261 kilometre yol gidilir. Bu mesafe de yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir. Fakat trafik yoğunluğu, yol durumu ve mevsimsel şartlardan dolayı bu süre uzayabilir. Buna ek olarak hızınız da iki şehir arasındaki varış süresini değiştirebilir.

Afyon Ankara Arası Otobüsle Kaç Saat?

Afyon – Ankara arası otobüsle yolculuk yapacak olursanız; yolculuğunuz ortalama olarak 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çeşitli otobüs firmalarından bilet alarak bu iki şehir arasında yolculuk yapılabilir. Ali Osman Ulusoy, Tokat Yıldızı ve Varan gibi otobüs firmalarının seferlerine bilet alarak iki il arasında yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Afyonkarahisar Ankara Yol Tarifi Harita

Afyonkarahisar Ankara güzergahında yolculuk yapacak olanlar güncel yol tarifi hakkında da bilgiler araştırmakta. Yukarıda paylaşmış olduğumuz haritada, Ankara Afyon arasında izlemeniz gereken güzergahı inceleyebilirsiniz. Yine güzergah üzerindeki benzin istasyonları, konaklama ve restoran bilgilerini de bu haritadan incelemeyi unutmayın.

Afyon Ankara Arası Ne Kadar Yakıt Tüketimi Olur?

Afyon Ankara yolunda benzinli bir araçla yolculuk yapmanız halinde 17 Litre benzin tüketimi gerçekleşir. Güncel benzin Litre fiyatını 17 ile çarparak ne kadar yakıt tüketeceğini hesaplayınız. Dizel bir araçla yolculuk yapılacak olursak 14.5 litre civarında mazot tüketimi gerçekleşir. Bu durumda güncel mazot litre fiyatını 14.5’e çarparak sonuca ulaşılabilir. Lpg’li araç ise kullandığınız araca bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir